Peka piškotov

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

21. nov 2006 13:42

Meta, še en nasvet. Praviš, da si imela testo čez noč v hladilniku. To ni nič narobe (tudi če ga imaš 2 dni), a ko ga vzameš ven, ga ne moreš takoj razvaljati. Pustiti ga moraš v kuhinji, da se malo ogreje (ne da bi postalo čisto mehko!), tako da ga lahko na hitro pregneteš. Potem se bo tudi valjalo brez problemov. Meni se kar zdi, da je bil tvoj problem v tem, tudi sama sem ga imela, ko sem pustila testo čez noč na balkonu (po možnosti pri temperaturah pod ničlo). Povsod je vedno povedano, da mora biti krhko testo v hladilniku, le redko pa povedo, da ga naravnost iz hladilnika (zlasti po nekaj urah) ne moreš valjati. Poskusi! Ja, pa še to: krhko testo glede moke ni "izbirčno", to sta po mojih izkušnjah le vlečeno in kvašeno testo, tako da lahko vzameš katero koli moko. In če se ti bo testo preveč prijemalo na desko in valjar, ne pretiravaj s posipanjem z moko, ampak rajši valjaj med dvema plastema prozorne folije za živila ali razrezane velike vrečke za zamrzovanje. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 21. nov 2006 13:48:01

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

21. nov 2006 14:01

Jaz ti pa predlagam sledeče - če ti ne gre testo razvaljat v enem kosu, si testo razdeli na manjše kepice in jih posamično razvaljaj in izrezuj! Saj ni važno da je razvaljano v enem-velikem kosu, glavno da lahko izrezuješ z modelčki. Vanya - kar se tiče modelčkov , z možnostjo izrezovanja na sredini, jaz sem jih kupila pred nekaj dnevni in sicer plastične, pa še dragi niso (okoli 500 sit) imaš pa razne oblike ! Imajo jih v Akvoniju, Mercatorju. LP gordana

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

21. nov 2006 15:22

Jaz sem že lani tak čas spraševala,katera peče,tako,tudi za take,bolj "leve"(seveda,proti plačilu) kot sem jaz.Odgovori so bili,da je tema že načeta,pa nisem nikjer potem zasledila,katera ali kateri bi to delal.Sem mislila,da bom v novem stanovanju,v večji kuhinji,več ustvarjala,pa sama kuhinja nič ne pomaga,če ni talenta,za piškote. Saša

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

22. nov 2006 8:20

sem se včeraj lotila še enkrat peke piškotov. upoštevala sem navodila in zamesila testo na roko- ne v skledi kot prvič, ampak na delovnem pultu ( z jamico). dodala malo več masla kot prej, malo moke prišparala za obdelavo pozneje in glej ga zlomka, šlo je vse kot po maslu. testo sem pustila stati v hladilniku približno 3 ure, vzela ven, počakala da se segreje in valjala po kupčkih. uspeli so SUPER! jih je takoj zmanjkalo!!! škoda da ne morem priložiti slikice, da bi videle kako ste mi pomagale in kako so mi uspeli. delal pa sem linške zvezdice. danes bodo padle verjetno čokoladne palčke. lp meta meta22

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. nov 2006 8:37

jade

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2006 8:53

Bravo, Meta. Vztrajnost se splača. Lp Dolores

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2006 9:02

Bravo Meta! Malo dobre volje in potrpežljivosti, pa rata. No, smo že daleč v novembru in skoraj bom pričela pečti drobne kekse. A ima katera še kakšen dober, preizkušen in neobjavljen recept? hitro objavit, da bomo imele širši asortiment. Jaz bom jutri poslala nekaj receptov, kdaj pa bodo objavljeni, pa ne vem. Enkrat že bodo, upam da pred prvo adventno nedeljo. Kyara

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

22. nov 2006 9:46

, ja, jaz sem začela peči ravno s tem namenom, da bo letos za božič naša miza obložena z domačimi keksi in ne tistimi iz trgovine. in z vašo pomočjo bodo verjetno na mizi še kdaj drugič ne pa samo decembra!!! pa za recepte kakih keksov bi se seveda tudi priporočala! veselo decembrsko peko vam želim! lp meta meta22

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

22. nov 2006 9:58

A bi mi mogoče lahko kdo nalepil kake linke s pralinami? Sem že sama iskala pa sem našla samo dva ( od tega mi eden ni všeč). Upam, da bo božiček pluseka prnesu :) V eni reviji (mogoče je bla Lisa, kaj pa vem) je bila ideja, da namesto, da kupiš adventni koledar nardiš praline. In na vsako napišeš dan pa je to neke vrste tvoj adventni koledar. Potem pa zložiš v kako škatlo od bonboniere. Na slikci je blo zelo lepo, tak, da se bom mogoče lotila pa potem dala komu. Aja, kak dolgo pa zdržijo praline? Če bi vsaj od prvega pa do božiča bi že blo fajn. vanya

oranzada  

član od: 12.11.2016

sporočila: 8

24. nov 2016 14:34

Pozdravljene. Toliko je odprtih tem da nimam pojma kam naj sploh pisem. Ker ze malo razmisljam in zbiram recepte kaj bom pekla za praznike se mi je pojavilo nekaj vprasanj.

Ne vem od kje mi to, da so vsi fini keksi narejeni samo iz rumenjakov. Torej brez beljakov. Kaj pravite na to? A to potem pomeni, da lahko vse kekse specemo brez da uporabimo beljake? 

Zasledila sem tudi eno celo jajce nadomestimo z dvema rumenjakoma.

In se glede testa. Nekje tukaj na forumu sem zasledila komentar, da je najprej potrebno lociti med krhkim in piskotnim testom. Mi lahko kdo razlozi to razliko?

oranzada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti