Peka piškotov

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2006 16:56

Saj, na koncu je pomembno, da so piškoti dobri. Mojima mami in tašči se je tudi zdelo napojmljivo, da sem kvašeno testo mesila zgolj z roko in nikdar stepala s kuhalnico, pa je bilo moje testo vedno penasto in je vzorčno vzhajalo, njima pa se je kdaj tudi ponesrečilo...meni namreč nikoli. Tako da sem si zapomnila lekcijo - nikoli ne reci nikoli, kajne? Če pa klikneš na link, ki sem ga poslala, je isto, kot da bi rekla Sezam, odpri se, ko gre piškote... Mamamia mamamia

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

20. nov 2006 17:57

hehehe,mamamia,kot, da bi sebe poslušala! Tudi moji mami in babici se je moj način izdelovanja kvašenega testa zdel čuden-samo dokler nista probali potice Zdaj ga obe delata po moje! lp, ela

LIMI  

član od: 28.12.2005

sporočila: 4

20. nov 2006 18:48

mamamia - hvala ti za link. Sem ga iskala in iskala... Skratka - zarati te lanske teme sem se vam lani pridružila in dobila veliko izkušenj, nasvetov,... Vse pohvale vsem. LIMI

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. nov 2006 18:52

No, vidiš, še kakšna korist od nas klepetulj tu gor...Če iščeš kak link kar javi, se pluskom lažje najde. MAmamia mamamia

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

21. nov 2006 9:37

hvala vam za odgovore in za vzpodbudo. bomo probali še enkrat. finta je v tem , da se meni testo, ko sem vse sestavine umešala ( z roko) niso lepile na podlago. vse je bilo super. še testo sem pustila počivati čez noč v hladilniku. nastal je problem takrat, ko sem morala vse skupaj razvaljati . pri linških zvezdicah je testo padalo narazen- verjetno sem razvaljala pretanko-kakšna debelina naj bi bila? pri čokoladnih palčkah pa nisem mogla razvaljati svaljka, ker se mi je trgal. potem sem naredila nekakšne kroglice, ki pa so potem v pečici odlično uspele (okus je bil super ). a to pomeni, da je bilo premalo moke? ker se mi zdi, da če je testo krhko, potrebuje še nekaj bol mokrega, ne pa suhe moke!? aja, pa kako dolgo naj testo gnetem, pa kakšno moko ponavadi uporabljate? hvala lp meta meta22

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. nov 2006 9:43

Jaz z moko nič ne kompliciram, katerokoli imam uporabim. Od moke iz mlina do šparove, tuševe, hoferjeve, merkatorjeve sploh se ne obremenjujem z moko iz vseh mok mi uspevajo piškoti. jade

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

21. nov 2006 9:45

Jaz sem včeri prebrala vse strani na tistem linku. Ja, dolgo sem bla za računalnikom. Imam tudi vse tiste recepte od mamamie že zabeležene tako, da samo še čakam... Moram si pa še nabavit modelčke. Gledala sem jih že v Sparu in Mercatorju ( imajo take kovinske, klasične oblike) pa jih bom verjetno vzela, rada bi pa še imela take, da bi lahko na sredi keksa rožico al pa srček naredla ( kot pri linških keksih). A morda ve, kje jih prodajajo? Al pa če bodo mogoče zdaj, v decembru povečali ponudbo v teh centrih? vanya

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

21. nov 2006 10:11

vanya- jaz sem modelčke pred kratkim kupila v hoferju. so kovinski, pa tudi te srčke pa rožice za loinške majo zraven. poglej, mogoče še majo. so bli tudi poceni ( se ne spomnim več kolko), zato sem jih pa vzela. meta22

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

21. nov 2006 10:57

Bla sem v soboto pa jih nisem vidla. Kaj majo po vseh Hoferjih enako ponudbo? vanya

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. nov 2006 11:28

Ja stvari, ki jih imajo v akciji, ko jih enkrat prodajo ne dobiš več, ker ne nabavljajo iste robe. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti