Tezka odlocitev

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

tema odprta - 19. nov 2006 12:30 | ogledi: 3.576 | odgovori: 32

vem da ne sodi to kar prosim za nasvet a kaj cem .Tudi to je zivljhenje nebom na dolgo razlagala a nekaj moram bolezen seveda ki je nimam pa moz bivs alkoholik ki ima izpade in me zanicuje ceprav se ne sekiram ker ko sem rabla pomoc sem jo drugje dobila pa otroci na koncu premisljujem da se odkrizam tega zakonqa na papirju a me je strah kaj bodo otroci reagirali mam veliko primerov da so zalostni a se spšrasujem a je vredno moje zivljenje da se zrtvujem za takega idiota sori a tako je moje zivljenje se je dolgo a sem reva ker nimam moci koncati ne zastopim ali pa ne znam odpuscat mogoce nocen ker.... ne zastopim ljudi ki odpuscajo da te eden prevara no pa se marsikaj tudi sebe ne zastopim a ne morem pa gotovo se mi zdi da je najhuje ce moras lastmnemu mozu placat za vsalko uslugo od prevoza do lj ce mb itd samo za kontrole ce pojamram da me kaj matra se delam bla bla v glavnem en korak sem narewdila in sem se uprla njegovi komandi a kako naj otroke prepricam da ona dva trpita ne jes ne se obremenjat to ni nic hudega in nesnem sevam smilit sam nasvet hvala lp vesna

vesna kovačič

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

19. nov 2006 12:45

Vesna, vem, da globoko v sebi veš, kaj moraš storiti. Zberi moč in to naredi. Za sebe. Če pa zase ne, pa za otroke. Obstajajo varni domovi, kamor se lahko zatečeš za nekaj mesecev. Drži se! Sy

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

19. nov 2006 12:46

Draga vesn@, vedno je težko deliti nasvete ljudem v stiski - saj veš: pametovati znamo vsi ... nihče pa se ne bo odločil NAMESTO tebe. Karkoli boš že storila, tvoja odločitev naj sledi osnovnemu: naredi tisto, kar je najboljše ZATE. To bo dobro tudi za tiste, ki se jih tvoje življenje dotika ... Srečno! lunacka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

19. nov 2006 13:01

kot so že punce povedale: misli v prvi fazi najprej nase, s tem boš naredila veliko tudi za otroke. Verjemi, da se ti danes svet podira, čez nekaj časa bo podrtega le še polovica, kasneje pa bo vse le še izkušnja, ki te je naredila močnejšo. titta

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. nov 2006 13:43

Razmišljam isto kot moje predhodnice. In ker se ne moreš odločit zaradi otrok: vedi, da bo njima veliko lažje, če se ločita. Zberi pogum, naredi ta korak. Z možem pijancem boš šla samo navzdol... jasna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. nov 2006 13:44

Vesna, poslušaj svoje srce in predvsem, misli na otroka. Ker če trpiš ti, se to prenaša tudi na njiju. Delno si si že sama odgovorila. Pojdi naprej po svoji poti z otrokoma in se ne oziraj nazaj. Na začetku bo težko, vendar se za otroško ljubezen splača potruditi, ker se ti slej ko prej vrne, samo sedaj še tega ne vidiš. Kyara

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

19. nov 2006 14:27

draga Vesna samo to bi ti rada rekla,ko se zaprejo ena vrata se ti odprejo druga-boljša verjemi v sebe in svojo moč,potrudi se za sebe,ker se noben drug ne bo. Ko boš naredila ta korak boš rekla,zakaj hudiča sem mogla vse to prenašat,zakaj nisem tega storila že prej. dosti sreče ti želim nicol

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

19. nov 2006 16:03

hm, tvoje pisanje je precej zmedeno, veliko nisem razumela.A kot prvo: nihče ne "dobi" moža kar tako takega kot je. Ni stvar v tem, da se moraš ločit, stvar je, da moraš dozoret in se nekaj iz te zveze naučit! Če ne vidiš nobenega smisla več, zberi moči in se loči, otroci niso žalostni zaradi ločitev ampak zaradi tega, kar ločitev pogosto prinese in to je, neporavnani računi med partnerjema. Torej kar leži med vama, morata razrešiti in ne vleči dalje s sabo. Ne ločiš se, ko podpišeš papirje, ampak ko razčistiš vse za nazaj. Ko si v sebi hvaležen za vse lepo kar si v tem zakonu imela (gotovo je bilo kaj!) in ko znaš odpustiti za vse, kar je bilo slabo! Skratka. Ko znaš človeka sprejeti kot je in oditi naprej. Če ne razrešiš, bo naslednji partner povsem enak. in se spet vrtiš v krogu! Veliko dela te čaka! A vsaka pot se začne s prvim korakom! Še prej pa: pogovori se s partnerjem, naj pove, kar mu leži na duši, tudi on ima svojo zgodbo! Poslušaj in razmisli o vsem, kar ti bo rekel, vse ti ne bo všeč, a morda boš odkrila o sebi nekaj, kar sicer ne želiš videti, a ti bo koristilo ker se tudi sama moraš spremeniti in dozoreti, da ti bo življenje dalje lepše! Otroci bodo srečni ob zadovoljni in v sebi mirni in močni mami! Ja, veliko dela te čaka! Javi se še kaj!

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

19. nov 2006 16:34

Vesn@, odločiti se boš morala sama, kakor so ti že ostale svetovale. Najprej pa vseeno probaj poiskati vzroke, zakaj temu tako, kot je! Če ne vidiš drugačnega izhoda in pogovor med vama z možem ne bo uspešen, se oba vprašajta, če je še kaj ljubezni med vama in kaj čutita še drug do drugega, lahko pa tudi obiščeta zakonsko svetovalnico, če si zares oba želita, da zakon obdržita, pa si sama ne moreta pomaga. Galja

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

19. nov 2006 16:39

tortica lepo da dqas svoje mnenje a mislim da ne morem zgovarjat tipa ki zacne piti ko sem zacela z rakom potem bi tudi jaz lahko zacela utapljat v alkoholu a ne bolezen nima noben zgovor da zacnes piti hci je bila stara en mesec in kaj je dobila za zacetek zivljenja mene ki nisso vedli a bom zivela al umrla nato pa spet cez 3 lete isto spet alkohol ker sem sla spet pod noz z kemo in obsevanjem no a se ma kakseno zgodbo sama sem BILA ZA VSE drugi so mi pomagali vesna kovačič

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

19. nov 2006 16:47

Vesna začni ceniti samo sebe in se reši! Ženske smo premalo samozavestne in preveč popuščamo.Bodi odločna in naredi naslednji korak.Na svetu smo sami sami se rodimo sami umremo.Škoda da bi trpela, ko pa je lahko življenje dosti lepše.Svetujem ti da greš v knjižnico in si sposodiš knjigo Deset neumnosti,ki jih počnemo ženske vem da jo je napisala ženska ampak ne vem kako se piše. (ne vztrajaj zaradi otrok ker ne bodo oni srečni in ne ti) Bodi odločna in vsak korak naredi premišljeno. Lep pozdrav. funuk11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti