Štedilnik perfect za 49.990?

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

tema odprta - 16. nov 2006 15:47 | ogledi: 4.221 | odgovori: 18

Zanima me, če je kdo že kupil Štedilnik Perfect: 3 plinski, 1 električna plošča, ventilatorska pečica, mehanski časovnik, itd, itd. Zdi se mi zelo nizka cena za to, kar ima. V eni od naših večjih trgovin ga prodajajo za slabih 50.000 sit.

Ali se splača kupiti firmo Perfect ali je to slaba roba?

Lepo prosim za odgovore, ker smo ravno pri kupovanju novega štedilnika in je ta zanimiva ponudba padla not. Hvala!

LP, Sy

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. nov 2006 16:42

Naj povem, da ima moja znanka tak štedilnik in da je zelo zadovoljna z njim. Ima pa tudi kruhomat, grelnik vode in mikser. Vse to uporablja že kakšno leto in do sedaj se še ni pritoževala. Je pa res, da ne vem kateri energijski razred ima. Včasih so izdelki zaradi slabših energijskih razredov malce cenejši. LP! fakin712

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. nov 2006 17:14

Pred kratkim smo za kolegico za podnajemnike kupovali en poceni štedilnik in smo se odločili za Gorenje Sidex cena 56.900 (čeprav ima povsem navadno pečico) - poglej na njihovo spletno stran, takrat je bil v akciji pri Mercatorju. Glede Perfecta pa tole: kot sva pri iskanju izvedela, je Perfect, Matrix in Cooltech (Špar) asortiman narejen ves v isti tovarni po istem principu in baje imajo vse "tri" firme določene zadeve z identičnimi deli (ne bom trdila da je 100% res, ampak...). Nizkokakovostna roba. Prijateljica, ki dela na GA mi je pokazala cel fascikel lanskih reklamacij od Matrixovih aparatov. To povem za razmislek. Preveri kako je s servisom. Je pa vedno tako, da lahko dobiš dobro robo neznane znamke zelo poceni, lahko pa tudi drago plačaš nekaj, kar bo romalo v smeti po dveh mesecih.... tveganje vedno obstaja. Če bi kupovala štedilnik zase, za daljše obdobje, bi raje posegla po kakšni bolj znani robi. Pa da dodam še to: moja mama si je pred petimi leti kupovala nov štedilnik in je pristala na enem od Corone, ker je imel edini dve grelni plošči na desni in plin na levi (vsi ostali jih imajo na levi).. pač kapric. Ne bom omenila, da je bil poceni. Še isti dan, ko so ji ga priklopili, je ponorela, ker se je zgornja ploskev ukrivila vsakič, ko je prižgala eno izmed grelnih plošč in se je cela plošča segrela. Prava bunka je nastala. In potem je bilo še več živciranja, ker je serviser to nekaj ojačeval, pa dodajal neke nosilce, pa je klicala mizarja, da je odrezal 1 mm pulta več, da je razširil odprtino za vgradno ploščo.... norišnica je trajala tri tedne. Končala pa se je s tem, ko je serviser direkt povedal, da ne bo več servisiral, ker ga podjetje Corona ne plača več. In Corona je imela isti izgovor - da serviser ne plačuje računov. Tako da je na koncu štedilnik imel dejansko 3 tedne garancije!!! Zdaj pa že preveč odvračam od nakupa a ne? Zdaj bom tiho. Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 16. nov 2006 17:22:59

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. nov 2006 18:33

Včasih se splača pred nakupom poklicati tudi na servis. Nekateri serviserji kar pošteno povejo glede pogostnosti popravil. Lp Cila

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. nov 2006 22:30

Hvala lepa za odgovore. Prosim pa še koga drugega, če lahko deli svoje izkušnje z mano. Pozdravčki, Sy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. nov 2006 5:01

Ker te firme ne poznam, ne morem komentirati. Jaz sem tudi pred 5 leti kupila,štedilnik poceni, od neznane firme, pa mi še dan danes služi zelo dobro, brez problemov. Sem se pa prepričala, kdo servisira in nato kupila. pa ni mi žal. Vsaka cenejša roba ni nujno slaba. Kyara

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

17. nov 2006 9:02

tudi zanussi nima dragih zadev...pa tudi niso tako slabe. Jaz imam od njih zamrzovalno omaro in štedilnik. za štedilnik sem dala eni dve leti nazaj men se zdi da 53.000 preprosto zato ker sva vedela da ga ne bova imela dolgo, stari pa je biu še od tašče in resnično bogi. štedilnik je vredu, samo pečica malo zafrkava, tako na eni strani peče malo bolj kot na drugi, sicer pa vredu. in gre res drugo leto ven, ker bova delala novo kuhinjo. tašča ima še hladilnik in je tudi zadovoljna. lucijana

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

17. nov 2006 10:43

Jaz imam štedilnik od Corone,že par let ,vse krasno fonkconira tudi pečica samo jaz sem bila "zelo" pametna ko sem to kupovala,in sem kupila z inox ploščo in šipo čez cel prvi del! Če nebi nič kuhala na njem bi še bilo,tako pa je ,da bi ga vsak dan komplet celega sčistla.Čist vsaka pikica se pozna na njem ,pa tudi inox na vrhu ni bog vedi kaj! Kar se pa pečenja in kuhanja tiče je pa super! lep dan val

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

23. nov 2006 10:03

Tudi jaz bi se vključila v to debato čeprav sem tu šele nova. Imam vgradni štedilnik od Corone star 8 let. Sedaj mi je pri pečici šel en grelec. Najbrž spodnji in me zanima ali kdo ve kje se kupijo grelci in koliko stanejo. Zanima me tudi kakšen nov štedilnik mi priporočate seveda cenejših variant. Hvala nincika

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

23. nov 2006 19:15

Jaz imam vgradno Corono že 12 let in dela pečica kot nova, problem so samo gumbi pri štedilniku, ki jih je treba dlje časa držati stisnjene, sicer plin takoj ugasne.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

23. nov 2006 21:51

Pr nas smo se odločili za Zanussi. Menda je to firmo pod okrilje vzel Electrolux, tako da je to še dodatni plus. Cel štedilnik od Zanussija je bolj kompaktno narejen - smo primerjali. Najlepša hvala vsem za pomoč! Sycia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti