Mehčanje zrezkov

astarxy  

član od: 17.10.2006

sporočila: 5

tema odprta - 16. nov 2006 13:17 | ogledi: 7.074 | odgovori: 16

kako zmahšate zrezke, da niso trdi ko so pečeni?

poskušala sem z namakanjem v olivnem olju, pretirane uporabe soli pa se raje ne poslužujem...

astarxy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2006 13:29

V mesnici prosim, da mi jih spustijo skozi en strojček, da jih doma ni treba tolči. Vedno jih čez noč pustim v olju, ko jih začnem pripravljati pa jih najprej z obeh strani opečem na visoki vrčoni, da zakrknejo in sok ostane v mesu, potem pa jih naprej, do mehkega, pustim na zmernem do majhnem ognju. Če jih delam bolj naravno, jih po malem zalivam z vodo, dokler niso mehki, sicer pa določen čas in potem dodam omako ter še nekaj časa pustim v njej. Je pa res, da je veliko dvisno od mesa, saj od vseh kosov ni možno narediti mehkih, sočnih zrezkov. Včasih pomaga tudi sol za mehčanje mesa, a jaz je praviloma ne uporabljam. Vedno kupim meso, primerno za zrezke, in mesarji me doslej še niso "nasankali". Mamamia mamamia

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

16. nov 2006 13:32

Pomembno je tudi da zrezkov ne pokriješ z pokrovko - nasvet kuharja - tamara1

astarxy  

član od: 17.10.2006

sporočila: 5

16. nov 2006 13:46

še nisem uspela najti mesarja z mašinco za mehčanje, verjeli ali ne.. nimajo je niti v mesnici v City Parku Spar-ju, niti kje drugje.. astarxy

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

16. nov 2006 14:03

Pred pripravo jih namočim v mleku oz. jih na pol pripravljenje dam v ekonom lonec in jih tenstam deset do 15 min v tekočini (jušna osnova ali voda). Zvončica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. nov 2006 14:10

Za tiste, ki morajo (-mo) zrezke sami doma tolči. Dobro se obnesejo papirnate brisače za večkratno uporabo (tiste, ki imajo na ovitku narisane kapljice). Pokriješ in tolčeš čez brisačo. Vsaj šprica ne naokrog, če že ropotamo čez vso mero. Lp Cila

neznan uporabnik

16. nov 2006 14:29

za mehčanje zrezkov pomaga tudi da jih nekaj časa - 2 uri cca - pustimo v olju. Jaz si v skodelici naredim mešanico iz pol žličke gorčice, 2 strokov česna, malo soli ali vegete in olja. Zrezke dobro potolčem - pokrijem pa jih z večjo polivinilasto vrečko ali kosom prozorne folije - porežem vse robove in prerežem morebitne žile, da se pri peki ne gubajo in jih premažem z obeh strani z mešanico ter pustim pokrite v hladilniku. Vmes potresem tudi pol zelo drobno nasekljane čebule. V ponev dam zelo malo olja (saj so zrezki že naoljeni) in jih na vroči maščobi popečem, nato pa drušim tako, da prilivam po malem toplo vodo. Pravijo da jih je potrebno zalivati s toplo vodo. Tako so ponavadi dobri in okusni zrezki, pa še omaka je odlična. l.p. Tedi tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2006 15:24

A nismo imeli te teme enkrat na začetku septembra, kjer smo se razpisali o različnih marinadah, pa o tem, koliko časa naj meso ostane v marinadi? Astarxy, daj poglej po arhivu tem, dokler portal v obstoječem formatu še deluje. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2006 16:20

astarxy je napisal/a:
še nisem uspela najti mesarja z mašinco za mehčanje, verjeli ali ne.. nimajo je niti v mesnici v City Parku Spar-ju, niti kje drugje.. astarxy
Saj je tudi v MB nimajo v v vseh mesnicah, zato pa takrat, ko grem k mesarju, ki jo ima, kupim nekaj zrezkov več, pa jih lepo zamrznem. Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. nov 2006 16:43

vse je odvisno od kakovosti mesa, oziroma od reza. pač niso vsi mesarji enako sposobni, pa tudi meso ni vedno enako. lahko naletimo na staro govedino, pa se lahko postavimo z glavo narobe in zrezki ne bodo mehki. včasih pomaga, da se meso prej natre z poprom (poper za steake, zelo debelo mlet) ali pa premažemo z gorčico in zavito v foliji pustimo nekaj ur v hladilniku. taki zrezki so potem primerni za omake. pppp

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

16. nov 2006 17:09

Pri najboljšem sosedu (vsaj v našem) imajo mašino, če pa ne gre drugače, pokrijem zrezek s plastično vrečko( za v skrinjo) in ga stolčem pardon, potolčem.. LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti