Zajtrk, da ali ne?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. nov 2006 14:27

Jaz pa nisem nikoli zajtrkovala in sem bila vedno kot "zobotrebec", le da po drugem porodu, sem postala kot" balonček" Sem pa mišljenja, raje črtati večerje. Jaz večerjam in po večerji plešem . Torej rekreacija je obvezna lp Anamarija

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

16. nov 2006 14:54

V gimnaziji nisem zajtrkovala, ker nisem imela časa. Potem sem bila pa že ob 10ih lačna kot vol in ko sem enkrat prišla domov sem se dobesedno nažrla. Zdaj vsako jutro s fantom zajtrkujeva, največkrat med na kruhu in sadje. Tak zajtrk me drži pokonci in tudi neke grozne lakote ne občutim. Jaz vsekakor svetujem zajtrk. Lp, polona

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

16. nov 2006 15:22

Mislim da je odvisno od vsakega posameznika - kaj mu najbolj paše. Poznam ljudi, ki že celeo življenje ne zajtrkujejo in nimajo nobenih problemov s težo (50, 30-letniki). In obratno. Splošnega recepta ni. Tako kot pri mesu in soli. Nek sorodnik je vsako jed solil kot nor, pa je dočakal 90 let. Poznam tudi ljudi ki v enem mesecu ne užijejo toliko sadja in zelenjave kot jaz v enem dnevu (živijo dobesedno od mesa) pa so zdravi... Neka splošna pravila sicer veljajo, a ne za vse. Jaz za zajtrk pojem sadje, potem za malico kakšen kos kruha, nato kosilo... Ko sem zajtrkovala sem napriemr imela probleme s težo, zdaj pa jih nimam - je pa res da sem spremenila celoten način prehranjevanja. LP ivonja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. nov 2006 15:50

MAJAA je napisal/a:
Julya, ali ima sadje pol ure pred zajtrkom kakšen poseben pomen in oprosti mojemu nevedenju: kaj pa je to napitek iz kombuše? MAJAA
Montignac svetuje sadje cca 20 minut pred zajtrkom, ker v tem času že zapusti želodec in ne dela zgage, ko pride ostala hrana.) Kombuša pa je čajna goba. Malo poišči z iskalcem ali pa v najdi.si oz. google, vtipkaj kombusha. Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2006 17:15

Trenutno sem bolana in mi misel na zajtrk zjutraj ne dene najboljše... Sva se ga nekaj časa aktivno tudila uvest, ampak razen ob nedelovnih dneh nama ni nikoli res teknil, je bilo prezgodaj... kakor ti paše, tako je prav zate - če nimaš težav z zdravjem in težo, seveda. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. nov 2006 18:07

Veri bolana ali ...???? Meni je začel ne pasat zajtrk ene 7 mesecev nazaj . jade

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. nov 2006 19:27

Tudi jaz sem med tistimi, ki obilno in dobro zajtrkujejo in celo mojo družino sem navadila na to. Potem pa postopno čez dan vedno manj in na koncu samo kako malenkost. Človek naj bi imel 5 obrokov na dan, vendar to ne obilnih. Včasih nam to znese, vedno pa ne. Za to sem se nehala sekirat in začela zjutraj piti moj domači jabolčni kis z vodo, gledam, da imam čim več obrokov, včasih so štirje, včasih pa 5 in sem shujšala 5 kg v 2 mesecih. Probaj, mogoče ti bo všeč in ti bo pasalo. Pa malo gibanja dodati, pa ni potrebno maraton tečti, pa bo. Zjutraj naj bi človek pojedel vsakega nekaj, da vsega dovolj vnese v telo. Ker potem pride kava, ne vem, če jo piješ, in kava je znan diuretik. Odplavlja iz telesa vodo in pa seveda tudi vitamine in minerale. Tako, da če na tešče spiješ kavo, ti odplavi iz telesa tudi tisto, kar nisi vnesel in čez leta je katastrofa tu. Tudi zato je dobro zajtrkovati.Pa raven sladkorja je v telesu bol enakomeren, če vztrajno nekaj poješ recimo na vsake 3-4 ure. Povečana raven sladkorja pa pelje v debelost. Kyara

LeGourmet  

član od: 20.11.2006

sporočila: 9

24. nov 2006 15:22

Zajtrk mora biti. In to krepak! Sploh zdaj, ko je zima pred vrati. Sporočilo je spremenil(a) LeGourmet dne 25. jan 2007 21:17:41

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

24. nov 2006 17:54

Jaz pa se ne strinjam z obilnim zajtrkom. Po obilnem obroku - kaj se zgodi, postanemo utrujeni, no vsaj večina ljudi, ki jih poznam, vključno z mano. Tako je bila ena od razlag na TV, da naj otroci zjutraj ne jejo veliko, ker potem se jim v šoli nič ne da. Vem, da je to v nasprotju z večino mnenj ampak se mi zdi kar smiselno. Tudi dojenčke in otroke smo po hranjenju dali spat, a ne - in so spali "kot dojenčki". Tudi meni paše po obilnem obroku malo "zalegnat", pa nisem debela. lp, vanjatajnsek

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

24. nov 2006 18:00

Jaz zaradi zajtrka vstanem pol ure prej (ob 4:30), ker brez njega enostavno ne morem delati. Moj zajtrk niso kosmiči, pač pa dva konkretna kosa kruha ( oz.dve žemljici) in kava. Pa imam vsega 45 kg. Ne vem, kako bi zdržala do malice, če bi slučajno kdaj zaspala v službo. Ko sem prosta, pa redko zajtrkujem, če že, pa je to nekaj malega (se mi zdi, da enostavno prespim tisto mojo uro). monro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti