Zajtrk, da ali ne?

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

tema odprta - 16. nov 2006 10:45 | ogledi: 4.010 | odgovori: 23

ob vsej poplavi informacij resnično ne vem več kako, kdaj in kaj naj jem. nekateri forumi pišejo o tem, da naj bi bil zjtrk nujen in energetko kar bogat, da se prebava začne in telo nima občutka, da strada in si ne dela zalog, kasnejši obroki, pa naj bi bili čedalje bolj skromni do mini večerje.

spet drugi zagovarjajo ravno obraten način prehranjevanja (90 dnevna loč. dieta). zajtrk naj bi bil samo dva sadeža, ker ostalo energijo, ki jo telo porablja dopolne, dobi iz naših zalog in na ta način hujšamo, kosilo je pač določeno, večerja pa je spet polovico kosila + včasih tudi čokolada in tortica, kar je pravo nasprotje z uspešnim hujšanjem.

Jaz osebno mislim, da ni nič narobe, če se za zajtrk najemno do sitega, imamo še kašno malico,3/4 -tinsko kosilo, in skromno večerjo. Sicer sem včasih jedla drugače in tak način prakticiram šele 2 tedna.Zmanjšati moram še količino kruha in sladkrij, pa malo telovaditi in upam, da mi do novega leta uspe sklatit kakšen kg.

Kaj o zajtrkih mislite vi?

MAJAA

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. nov 2006 11:01

Maja čisto amatersko ti bom takole povedala... če telo rabi hrano jo pač rabi. Včasih zajtrke jem, včasih ne, odvisno od počutja in lakote. Edino zvečer se bremzam, ko se dragi ob 22h vsede, da bi pomalical kaj njami slastnega pa si jaz grizem nohte zraven. Ena finta pa drži če hočeš shujšat: kot prvo izpusti grickanje med obroki (če imaš to navado) in kot drugo : ko postaneš lačna, malo stisni zobe in počakaj še pol ure da telo začne nucat rezervo. Potem pa kaj pojej. Če ti je lažje, spij kozarec vode, da malo potešiš lakoto. Pa še to: velikokrat v resnici nismo lačni, temveč žejni. Zato ta kozarec vode ali čaja, soka zelo prav pride.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2006 11:19

Jaz vsak dan začnem s 3 deci domačega kefirja. To počnem že malo manj kot leto dni...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2006 11:21

Mene so od malih nog učili, da je zajtrk edina stvar, ki se je ne sme preskočiti. In ta maksima je bila podprta z dolgo vrsto argumentov. V srednji šoli sem se že zahvaljevala svoji mami, da je bila pri tem dosledna - vožnja na prenapolnjenem jutranjem avtobusu do šole, ko je imela polovica potnikov zadah naravnost iz želodca, ki tisti dan ni še nič delal....brrr. Od ljudi, ki jih poznam, vem, da tisti, ki zajtrkujemo, nimamo problemov s težo. Tisti moji znanci, ki pa imajo probleme s težo, nimajo navade stalnega zajtrkovanja. To ne pomeni, da bo zajtrkovanje avtomatično rešilo vse prebavno-kilažne zadeve, se mi pa zdi, da je temelj zdravega prehranjevanja tudi en red in ritual. Skratka, jaz glasujem za zajtrk. Maja, ti želim veliko vztrajnosti in potrpežljivosti pri tvoji dieti in boš videla, da se bo poznalo. Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. nov 2006 11:23

Jaz se držim kar močnega zajtrka, potem pa počasi zmanjšujem količino zaužite hrane v obroku. Pa brez vmesnih prigrizkov in kg gredo lepo počasi dol. lp Julija Pa pol ure pred zajtrkom obvezno sadje in napitek iz kombuše. Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 16. nov 2006 11:23:41

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2006 11:25

Ravnam podobno kot stasafrank. Zajtrkujem vedno, včasih le kakšen jogurt ali skuto s sadjem ali kos svežega sadja, včasih pa kak kos kruha s alamo ali skuto ali sirom. Ob sobotah in nedeljah tudi kakšno jajce. Je že res, da telo, če ne dobi dobvolj energije, začne trošit zaloge, torej če zjutraj ješ le sadje, telo zaloge črpa prej. Ni pa nujno, da to vsakomur ustreza. Jaz sem tip, ki bi potem postala tako lačna, da bi morala nekaj konkretnega pojesti, pa sem na istem. Ta ko se ravnam po trenutnem navdihu in ob disciplini čez dan, torej postopnem manjšanju obrokov od poldneva proti večeru in izostanku večerje, ni problemov. Vsak si pač mopraj izbrati način, ki mu najbolj sutreza. Mamamia mamamia

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

16. nov 2006 11:38

Jaz tudi rada jem zajtrk in sicer klasiko kos kurha, margarino in džem. Ko sem poksušala ločevalno dieto nisem zmogla pojesti za malico sadje , nato pa šle ob 16.30h ko sem doma pojem kosilo. Tako da pri meni ni funkcioniralo. Imaste kakšen predlog? Petra priv

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. nov 2006 11:41

Majaa, mislim, da si s svojim razmišljanjem na pravi poti. Da se za zajtrk do sitega najemo, normalno kosilo in lahka večerja. Vmes kakšen sadež. Se pa strinjam, da so nas popolnoma zdivjali s temi napotki, kaj je zdravo in kaj ne... Jaz sem kar lep čas nasedala, potem sem pa malo razmislila. Sadje po kosilu gnije v želodcu, se pravi, da je čokolada bolj zdrava! In zvečer ista zgodba! Bolje škatla keksov kot sadje! Halooooo! In sem se vrnila na dober star način prehranjevanja, ki sem ga imela pred prehrambeno revolucijo, ki se dogaja zadnje čase. In imam občutek, da mi je telo hvaležno. PS: Če se boš odločila za lahko večerjo, zvečer ne beri Kulinarike! Prebiranje sladkih receptov je strup še za tako trdne odločitve... jasna

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

16. nov 2006 11:43

Me veseli, da večina zajtrkuje, torej sem napravi poti k dobremu počutju in hujšanju hkrati. Julya, ali ima sadje pol ure pred zajtrkom kakšen poseben pomen in oprosti mojemu nevedenju: kaj pa je to napitek iz kombuše? MAJAA

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. nov 2006 11:43

Jaz pa najprej sadje, potem skodelico zelenega čaja in nato čez nekaj časa kefir z mueslijem. Tudi jaz nato zmanjšujem obroke, vendar včasih brez pozne večerje tudi ne gre. Kakšno kilo bi sicer morala dol dat, z nekaj več miganja in brez večerje bi šlo, vendar si moram najprej urnik pošlihtat (zmanjšat obseg), pa bo. Zajtrk je vsekakor najbolj pomemben obrok dneva in ga ne gre kar izpuščati. Lp Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2006 13:36

Saj, ni zastonj rek: zajtrkuj kot cesar, kosi kot kraj in večerjaj kot berač...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti