Bujta repa

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 15. nov 2006 20:55 | ogledi: 4.576 | odgovori: 2

Skuhati moram bujto repo za 17 ljudi. V skrinji imam divjega prašiča, nameravam pa kupiti še govedino. Koliko mesa, repe in kaše potrebujem za 17 porcij bujte repe?

as1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. nov 2006 21:24

Draga as1, bujto repo zelo rada kuham, še rajši pa jo jem. Nasveta, koliko materiala rabiš pa ti ne morem dati, in sicer preprosto za to, ker nikoli ne vagam sestavin za bujto repo. Ti bom pa povedala drugače, ti daj kuhat ene 5 kg mesa na kosteh v 20l lonec. Ko je malo kuhano, dodaj do 3/4 lonca kisle repe in kuhaj še enih pol ure, nato pa dodaj še kako kilo prosene kaše in dosti nasekljanega česna, ko narediš še prežganje in vse skupaj daš na repo, bi moral biti pisker skoraj poln. Zraven pa postrezi cigansko pečenko in bo! Ker pri repi eni nimajo mere, vsaj pri moji ne, je boljše, če imaš malo več bujte repe, za vsak slučaj. Kar pa ti ostanem pa je drugi dan še boljša, če je pogreta. Ali pa v zamrzovalnik z njo. Kyara

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

15. nov 2006 21:49

Kyara Če mi izdaš še recept za cigansko pečensko si pa zmagala. Drugače jaz repo(ali zelje), kuham v loncu, dodam lovor, cel poper, sol in ko je huhana jo zabelim z zaseko, ki jo malo pomokam. Tako repo ali zelje imam na štedilniku skoraj celo zimo. Najraje jo jem za zajtrk. as1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti