Čajnik

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2006 12:02

Moj je iz Spara... ( ne vem pa, če ga ŠE prodajajo...). Imeli so ga... Ne, ti ajurvedski čaji VREJO okoli 20 min. Ker imajo not strta kakavova zrna, pa v glavnem milijon enih dišavnic. In da se to skuha, oz. DA aromo, mora vreti... ( imajo jih v Maxiju spodaj, pa v Mercator centru v Šiški v čajnici). Nama so full full dobri. ( eni se celo malce pekoči, ker imajo čilije notri...).

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. nov 2006 12:57

Tudi taheebo čaj mora vreti 20 minut, in sicer v stekleni posodi. Ni precedit se ga ne sme s kovinskim cedilo. Zanj je tisti čajnik iz Mer. zelo ustrezen. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2006 12:59

Zakaj pa v stekleni, Mimika? ( čisto iz firbca sprašujem...)...

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. nov 2006 14:08

Lidka, pojma nimam. Tako piše. Da ta čaj reagira z kovino in da ga je treba kuhati v stekleni posodi. V ta namen sem potem kupila stekleni čajnik (pravzaprav dva, še za v službo enega). mimika

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

16. nov 2006 14:14

Ja to s kovino je res - neke molekule se baje uničijo (ne me držat za besedo). Enako je z medom, ki naj ga nebi zajemali s kovinsko žlico, s homeopatskimi pripravki pa itak. Aja, pa s kefirjem, ne?! Tisti ajurvedski čaji so pa res zakon. Lidka si probala Jogijskega z okusom choco?! LPV ivonja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. nov 2006 14:52

Mislim da. A je Mexico? Imam doma 3 različne... Pol je pa še Jamaica, pa ??? ( me mal spomin daje...). Meni so vsi full full dobri. Imam rada močne in konkretne okuse, tko da je to pravo zame... Moj mož je tudi čisto nor na te čaje. Da ne govorim o tem, kako kuhinja diši, ko ga kuham... Ivonja, lepo se imej... Uživaj ob čajčkih... p.s. zadnjič sem v Mullerju kupila čajčke od Mesmer-ja. Inka/lapacho orange, pa še nek z meto in medom. Krasni. Dišeči. (Samo mene je zgaga pekla po njih. Umetni pač...). Smo ga imele tukaj v službi, vse so ga v redu prenašale. Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. nov 2006 14:55:54

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

16. nov 2006 15:22

Namesto cedila uporabljam papirnate filter vrečke, ki se jih napolni s poljubnim čajem. Take vrečke so za enkratno uporabo in (vsaj zame) so bolj higienične kot jajčka ali podobni pripomočki. Vrečke lahko uporabljamo za poljubno količino čaja in za različne čajnike. Vrečke prodajajo v prodajalni CHA. Pa še vprašanje: ali kdo ve, kje prodajajo keramične čajnike, ki ne pocedijo kapljic po nalivanju čaja. Ena rešitev je ta, da ima čajnik pod rilčkom luknjico, ki "posrka" kapljico nazaj v čajnik. S takimi čajniki postrežejo v Slamič KavaČaj-u, a tam čajnikov ne prodajajo. rdkapica

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

16. nov 2006 15:32

@Lidka: Ja Mexico. Jamaika je meni tudi všeč, ampak kljub temu vedno kupujem Mexico. Je pa še eden po imenu Lacricia (nekaj takega), samo ga ne upam kupit, ker me skrbi, da bi lahko imel okus po tistih nagravžnih črnih bonbonih lakricia, ki jih prodajajo v Italiji. Sicer pa ne poznam nikogar, ki se mu ta Mexico čaj nebi zdel nadvse dober. Vsi "padejo dol" ko ga poizkusijo. To je tudi edini čaj, ki ga sladkam. A si opazila razliko v ceni med filter vrečko in razsutim čajem! V razsutem stanju ga dobiš dvakrat več za enako ceno! ...Enako tudi tebi, uživaj ob čajčkih tudi ti! :) @Rdkapica: skoraj ne poznam čajnika ki nebi "spocejal", namreč tudi mene to zelo moti. Pa še to je, da v trgovini ne moreš sprobat - se itak ne spomniš takrat na take stvari, ker vedno privablja oblika, na funkcijo pa pozabimo. No, dokler ne začnemo stvari uporabljat... So nas pa na tečaju oblikovanja keramike podučili o tej "čudežni" luknjici. Jaz na livček kar en navaden bel papirnat servetek zavežem - eno tako luštno pentljico naredim, pa je. ivonja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. nov 2006 15:48

LIdka, Ivonja, danes sem bila v čajnici in sem si kupila ayurvedski čaj. Sliši na ime Moč energije. Ne sme vreti, ampak se ga prelije v vrelo vodo in po 5-8 minutah precedi. To je pa drugače kot pri čajih, o katerih vidve govorita. Tudi imena so bila popolnoma drugačna. Nobenega takega, o katerih govorita. Bom videla, kakšen bo. Ob prilika pa ga bom kupila v Maxiju, da vidim, če je to to. Še za "odjemalce" taheebo čaja. Do sedaj sem ga kupovala v lekarni, danes prvič v čajnici, kjer je bil več kot polovico cenejši kot v lekarni. Upam, da bo vredu. mimika

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

17. nov 2006 17:16

Mimika ti iz čajnice so res drugačni - sicer točno tega (moč energije) ne poznam, sem pa sprobala tistega za ravnovesje, za pomiritev, pa še enega katerega imena se ne spomnim. Tisti iz Maksija so pa Jogijski - ne vem če so obenem tudi ajurvedski (a to dvoje sploh lahke gre v isti "paket"?! ne vem). Kakšen pa je ta taheebo čaj? Slišala sem že zanj, vendar ga ne poznam. ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti