Dolenjske kepe

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. nov 2006 22:58

Imam pol dolenjske krvi. In prave dolenjske trme. Sem v domačo kuhinjo uvedla dolenjske kepe in dolenjske štruklje , na kar sem zelo ponosna. In vedno tudi njaprej preberem recepte za Dolenjsko. Moj ata, rojen pri Šenjtejrneju, vendar je praktično celo življenje živel na Štajerskem, teh jedi ne pozna. Ob omembi Dolenjske postanem kar sentimentalna. Mamamia, popravek: ne reče se več šmarnica, ampak se reše šmardonay ! frina

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

27. nov 2006 7:04

maxmonka je napisal/a:
VilmaS, tudi jaz sem iz Kandije-Grm - Nad mlini, kje pa ste vi bili doma prej, če lahko izvem?maxmonka
Kristanova, sedaj Smrečnikova. Nad mlini sem imela precej prijateljic... morda se pa res poznava. Piši na ZS. LP, V.

kresnica  

član od: 17.2.2009

sporočila: 60

11. nov 2013 9:56

RECEPT

Dolenjske kepe
25 dag govejega stegna, 25 dag telečjega plečeta, 25 dag svežega sinjskega vratu, 1 žemlja, malo mleka za navlaženje žemlje, 5 dag čebule, 5 dag maščobe, strok česna, 1 jajce, sol, poper, 2 dag moke
Testo za paniranje: 1 dl mleka, ščepec soli, 2 rumenjaka, 10 dag mehke moke, 1 beljak, olje za cvrenje


Vse tri vrste mesa zmeljemo, žemljo namočimo v mleku, ožmemo in dodamo mesu. Zmes zabelimo z drobno sesekljano in prepraženo čebulo. Primešamo rumenjak, strt česen, začimbe in moko. Zmes dobro premešamo in iz nje oblikujemo srednje velike mesne cmoke - kepe, jih povaljamo v moki in paniramo v žvrkljanem testu, ter ocvremo v ne prevročem olju. Testo za paniranje naj počiva vsaj eno uro, preden ga uporabimo.

 

Ocvrte kepe ponudimo s krompirjevo ali paradižnikovo solato kot samostojno jed za malico.

 

kresnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. nov 2013 10:46

kresnica, lepo, da si napisala recept, a v sedmih letih, odkar je bila debata sklenjena, ga je katera verjetno že kje našla?

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. nov 2013 11:10

Še vedno ga ni v rubriki Recepti. Objavi ga prosim!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti