Ustvarjanje-ideje

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

15. nov 2006 14:30

t-baby nikakor ne morem odpret forumov.Ali moram postat član? Lp balu balu

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 15:18

ja balu, na otočku s eje treba registrirat... p

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

15. nov 2006 15:27

Ni nujno. Klikni na ime na desni, pa se ti odpre album. Saj gre za slikce, a ne? Lp Dolores

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 15:29

dolores če želiš pregledovati forum moraš biti registriran, v forumu pa se vmes skriva tudi kaka zanimivost...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2006 16:37

Predlagam nekaj takega, pri katerem bodo lahko vsi otroci sodelovali, da bodo zraven krepili duh kolektiva in sodelovanja. In da ob izdelek drugačen od vseh ostalih - pa magari največji, najbolj nenavaden.... Se mi zdi, da bi bil primeren kolaž. To je tisto, ko na en velik kartonski format lepiš fotografije, tekste, enega čez drugega, ideja je v tem, da je veliko informacij, vse skupaj pa potem spraviš v okvir in pokriješ s steklom (ali pa pleksi steklom, da se ne bodo otroci poškodovali), tako, da nastane en zanimiv artefakt (za tisti dve ladies, ki stalno štejeta moje tujke, beseda je, mimogrede v SSSKJ), ki se ga lahko obei na steno. Za kolaž je treba imeti eno temo ali pa zgodbo. Recimo, da bi bila tema kolaža naslednja: po čem smo si zapomnili to leto. In potem otroci izberejo iz revij, časopisov, ali pa poslikajo kaj v svojem okolju in zberejmo material. Na temelju tega se potem ta material uredi - kar spet delajo skupaj v razredu in z učiteljico in potem lepijo, pa zraven napišejo še kakšen svoj komentar itd itd. Lahko nastane zelo zanimiv izdelek, pri katerem so res vsi sodelovali in tudi prispevek od vsakega se vidi. In še nekaj, ta izdelek se potem lahko proda - če ne drug, mora biti vsaj ravnatelj toliko frajer, da ga kupi in to po lepi ceni. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. jan 2012 11:44

Od šivanja zaves, mi je ostalo kar nekaj lepega blaga, ki bi se ga dalo fino uporabiti za kakšno ustvarjanje ...

Že pred čaaaasooooom sem gledala na rtv otroško oddajo o ustvarjanju, kjer sta neka temnolasa gospa in deklica ustvarjali vse živo ... v spominu mi je ostala izdelava bunk za novoletno jelko ... izdelovale pa so se na način, da se je skupaj zložilo nekaj kosov blaga, se skupaj povezalo s trakom in se na koncu porezalo, da je nastala krogla ...

Nekaj sem že poskušala, ampak ni bilo to ravno to, kar sem imela v spominu ... ima kdo kakšno idejo, ali če se kdo morda spomni naslov ddaje, da bi poskusila poiskati v arhivu rtv-ja ....

katjushka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. jan 2012 13:42

Hmm... ja, jaz se pomnim te oddaje, gospa je Genija Lipar Kadunc, točnega naslova oddaje pa se ne spomnim... bila mi je pa zelo všeč.

JJ

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. jan 2012 16:28

JanisJoplin, najlepša hvala za napotek ... našla sem kar sem hotela. S pomočjo imena sem najprej na spletu prišla do naslova njene knjige  ... v knjižnici pa potem še do te in notri do bunke za novoletno jelko ... zdaj pa v akcijo ....

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti