Zelenjavni in sadni madeži

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

tema odprta - 14. nov 2006 8:32 | ogledi: 5.811 | odgovori: 12

Lepo prosim za vaše nasvete!

Naš 7-mesečni dojenček se že hrani z vsemi vrstami zelenjavnih in sadnih kašic, kar se lepo pozna na njegovih oblačilcih! Oblačila so v večini iz 100 % bombaža v beli in nežno modri barvi. Kupili smo že odstranjevalce madežev od: Dr. Beckmann, K2r, Vanish Dual Power, pa NIČ ne pomaga! A pozna kdo od vas še kaj drugega in učinkovitega?

Hvala!

Nena

Nena-morje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. nov 2006 8:37

Ja poznam, mi smo takšne in podobne madeže odstranili z Amvyevim sprejem, ne vem kako se imenuje, je pa proti madežem.Umazano majčko sem dala v umazano perilo in predem sem dala prat, sem ga pošpricala, malo pustila in oprala z ostalim perilom. Madež je čudežno izginil. Na ta način sem teti odstranila tudi en stari madež. Sem se spomnila, mislim da je to Pre wash spray. Kyara

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

14. nov 2006 8:39

Kyara, kje ga pa kupim??? lp Nena Nena-morje

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

14. nov 2006 10:21

Ses pomnim, da sem hčerkina oblačila in slinčke, ki so bili sveže zapacani s sadjem in zelenjavo, zdrgnila z limono in ponavadi spravila vse dol. simonka23

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. nov 2006 10:22

Nena, ni v okviru madežev, ampak, skoči do Ikee (ali v kakšno drugo trgovinico) in mu kupi plastični slinček, ki ima spodaj rob. Super prekrije otročka, madežev pa bo občutno manj. fresh

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

14. nov 2006 10:32

Najbolje je da se takoj namoči in zraven doda malo več praška,ne čakat da se zasuši.Jaz sem uporabljala tudi meglio,sam na žalost kakšen madež tudi ostane.Sedaj ko je večji in so hlače večinoma umazane od trave pa nalijem na flek kar malo ariela,našpricam z meglio,zdrgnem in malo pustim,potem pa v stroj in postopek ponovim če v prvo ni dobro.Sem pa zadnjič bila pri veterinarju z našo psičko in so ji rano razkužili z jodom,sem dobila par kapljic joda na mikico,ko sem se nato spotoma ustavila pri prijateljici sem sprala z vanish milom in vse odstranila,čeprav mi je veterinarka rekla da bom jod težko odstranila andreja č.

vesn@  

član od: 27.3.2006

sporočila: 59

14. nov 2006 10:41

JAZ uporabljam denk mit vorwaschspray kupim pa v dm pa sem zelo zadovoljna lp vesna vesna kovačič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

14. nov 2006 10:55

In če otrok ne prenese ničesar za vratom??? Moja je znorela, samo da je videla plastičen slinček... No, jaz uporabljam Vanish. Madeže namažem z njim, pustim čez noč, potem pa v pranje. Nikoli ne namakam celega oblačila! Pa namažem še sveže madeže, ker če se zasušijo, gre težje dol. Če pa kdaj kaj spregledam, pa operem, brez da bi predhodno obdelala z Vanishem. Ne gre več dol. To velja za madeže od sadje ipd... ( Jaz delam sproti, tako ali tako je vsak dan stroj cunj za oprat. Hja, malčki so eni tako packi, da je kaj...)

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

14. nov 2006 11:07

Sadje gre lepo dol z navadno citronko; namočiš, zdrgneš in opereš kot običajno. Je pa res najbolje reagirati čimprej in ne čakat cel teden, da se nabere za cel stroj cunj. strelka

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

14. nov 2006 11:13

ravnokar gledam na RTL II kako se odstranjujejo madeži andreja č.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

14. nov 2006 11:39

Hvala, vsem!!!Sem vam pozabila napisati, da so madeži že kar stari!Nismo bili dosledni in jih kar takoj pričeli odstranjevati... lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti