Ikea dubbla chokladflarn- dvojni čokoladni piškoti iz ovsenih kosmičev

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

tema odprta - 13. nov 2006 16:26 | ogledi: 6.375 | odgovori: 7

Ali pozna morda kdo recept za te fantastično dobre piškotke iz ovsenih kosmičev, ki jih prodajajo v Ikei pod imenom Dubbla Chokladflarn? Dva tanka piškota sta zlepljena skupaj s plastjo temne čokolade.

Hvala že kar vnaprej

lp veverica cak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2006 8:35

Po naše dvojni čokoladni hrustljavčki. Proizvajalec Gille, pri nas dobiš njihove kekse v Muellerju ali Maximarketu, nekaj jih imajo tudi v Hoferju. jih imajo. Loni Makaroni

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

14. nov 2006 20:44

Loni najlepša hvala. Ampak: kaj pa recept? Nekaj sem sicer našla na internetu, pa se bojim, po sestavinah sodeč, da ne gre za povsem enako reč. Bom poskusila, pa če je to to, sporočim. lp veverica cak

neznan uporabnik

14. nov 2006 23:54

Žal nimam recepta, ampak ob vašem vprašanju sem se nasmejala, ker sem v kratkem hotela zastaviti enako vprašanje. Piškoti so božanski, v škatli malodane oštevilčeni in ni me sram priznat, da jih gostom ne ponujam, ker bi mi sicer takoj snedli celo škatlo. Cena je sicer kr zasoljena, ampak se splača. Čez 2 tedna grem spet v Ikeo .. jupiiiii! A mislite, da se da doma narediti piškote z vsaj podobnim okusom? Bogve, kaj Švedi tam gor čarajo. A ste mogoče poskusili še katere druge piškote iz Ikee? Jaz namreč vedno kupim samo te in mogoče veliko zamujam :-D Sončka vsem Jancka jancka

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

15. nov 2006 7:09

Ja, tiste zelene marcipanove punč rolice, ki so na konceh pomočene v čokolado, so krasne. V škatli so štiri in se vedno skoraj stepemo zanje. mandarinca

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

15. nov 2006 7:09

Jaz vedno kupim tiste zelene marcipanove rolce (štiri v paketu), potem jih pa po malem jem, da ne bi prehitro pošle... Škoda, ker Ikee ni pri nas, do prve v bližini je namreč kar daleč! Recepta pa žal ne vem za nobene piškote iz Ikee... Kozmeja

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

15. nov 2006 13:56

Bomo poskusili kaj izvohati! Nekaj sem že našla, kot sem že omenila, pa še nisem uspela stestirati. Je pa na tem naslovu (pomakniti se je treba povsem navzdol po strani): http://chocolateandzucchini.com/archives/2004/02/the_double_c Glede ostalih Ikeinih piškotov pa: Ene druge smo tudi že enkrat probali, pa se ne spomnim katere. So nam pa tile bolj ostali v spominu! lp veverica cak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti