Praznični piškoti

Jerči  

član od: 6.9.2006

sporočila: 2

tema odprta - 12. nov 2006 13:30 | ogledi: 3.919 | odgovori: 12

Hojla

Mogoče je res še malo zgodaj, pa vseeno že zbiram recepte za praznike. Zelo rada bi naredila piškote oz. poljubčke, ki imajo za podlago okrogle tanke oblate. Na sliki izgledajo ti oblati kot hostije (d = 4cm). Mogoče kdo ve, kje se jih da kupiti, ker meni se tudi sanja ne.

Pa lep pozdrav vsem skupaj

jb

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

12. nov 2006 14:48

sem tudi jaz hotela vprašat za te oblatke....ker jih nisem še nikjer zasledila.....praznina Lisa pa ima kup receptov kjer se pojavljajo....

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

12. nov 2006 15:04

Cimetove kroglice 3 beljake 250g sladkorja v prahu 1 vanilin 1 žlička cimeta 300 g mletih lešnikov 40 g celih lešnikov za okras Iz beljakov stepi zelo trd sneg. Postopoma dodajaj sladkor+vanilin.Pol skodelice snega prihrani za okras, v preostalega pa zmešaj cimet in mlete lešnike. Iz zmesi oblikuj kot oreh velike kroglice in jih zloži na pekač ki si ga obložla z peki papirjem. Vrh vsake kroglice okrasi s snegom in celim lešnikom. Peci 25-30minut. Lep pozdrav! funuk11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2006 16:04

Jaz sem tudi pekla na teh oblatih, odkar pa imam folijo za pečenje (za neštetokratno uporabo, ravnokar sem si prav zaradi peke piškotov naročila še dve dodatni), prej pa je bil dober tudi peki papir, pa sem oblate čisto opustila. Sploh niso okusni, pecivo mi je brez njih še bolje, nimam občutka, da jem neko plastiko. sicer pa jih imajo v Intersparu, pa Hoferju. Mamamia mamamia

Jerči  

član od: 6.9.2006

sporočila: 2

12. nov 2006 16:54

Folija za pečenje? Mogoče kaj več o tem, prosim. Jerči

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. nov 2006 17:43

Tudi jaz pečem piškote na silikonski foliji za pečenje, ki je super uporabna tudi za valjanje kakega krhkega testa. Na njej so narisani tudi krogi različnih premerov in različne mere, ki so ti v pomoč, če valjaš za kako torto, pito... V Hoferju so jo imeli po 999 SIT. Seveda se tudi finančno gledano izplača. Štiri škatle peki papirja porabiš kar hitro, tale folija pa je praktično večna. Anja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. nov 2006 8:39

Mene pa silikon ni prepričal in prisegam pri piškotih na peki papir. Saj ga lahko uporabiš neštetokrat! Ko pečem piškote (jaz jih za Miklavža, za božič pa potice), pečem vsaj 15 vrst in vsak recept vsaj iz 1,5 mase (napolnim okoli 70 krožnikov), papir zamenjam največ dvakrat. In to res ni strošek! Tudi jaz sem v glavnem nehala uporabljati oblate, ko je prišel peki papir. Čeprav, pri pecivu, ki naj bi znotraj ostalo vlažno (torej ne španski vetrci ipd., ki naj bi se posušili), se mi zdi, da oblati le pomagajo pri ohranjanju vlažnosti. In kot je povedala Mamamia, imajo jih v Intersparu in pri Hoferju. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. nov 2006 8:46

Ne govorim o silikonski foliji, ampak o tisti, ki sem jo kupila pri bo frostu. Videti je kot tanek, plastificiran kos blaga (ni silikon), ki se lahko zloži, zvije...Kot malo bolj prožen peki papir. Pere se v pomivalnem stroju ali kar pod tekočo vodo... S tem obložimo pekač, niče se ne namasti, in pečemo vse, od krompirja do piškotov, saj masa ne vpija nobenega vonja. Je v bistvu za neskončno uporabo. Sem si naročila še dve, da bo šlo hitreje pri peki prazničnih piškotov. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. nov 2006 8:54

Mamamia, saj sem si malo mislila, da mogoče uporabljaš tako folijo. Slišala sem že zanjo (in vsi jo pohvalijo), nisem pa je še videla ali preizkusila. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. nov 2006 18:37

E, rimljanka, to je to. Ravno danes so mi še dve pripeljali. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti