Pepelika

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

tema odprta - 11. nov 2006 12:24 | ogledi: 8.773 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj je pepelika! Zasledila sem jo namreč v enem receptu za piškote?

LP

sonček

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

11. nov 2006 13:30

Živijo! Pepelika je rahljalno sredstvo, uporablja pa se pri pripravi medenega peciva. Nisem popolnoma prepričana, vendar mislim, da jo lahko nadomestimo s sodo ali pecilnim praškom(?) Mislim, da sem lansko leto pri medenjakih naredila takšno zamenjavo. Bo še kakšna mojstrica tole pokomentirala. P.s. Naj malo skrenem; pri iskanju "pepelike" sem naletela na zanimivo in poučno stran http://www2.arnes.si/~ssljagroz1s/HTML-server/inde LP darkad Sporočilo je spremenil(a) darkad dne 11. nov 2006 19:12:29

urskac  

član od: 27.2.2006

sporočila: 85

11. nov 2006 18:03

Darkad hvala, imaš pomojem kar prav. To pepeliko sem zasledila v enem receptu v reviji Lisa. Jo bom nadomestila s pecilnim (če ni že v tem receptu)! sonček

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

11. nov 2006 21:05

Sem si ogledala kako se naredi listnato testo,zelo zanimivo, andreja č.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

13. nov 2006 8:46

Pepelika (po nemško Pottasche) je kalijev bikarbonat, jedilna soda pa je natrijev bikarbonat. Jaz jo navadno kupim pri Zehrerju v Celovcu, vendar sem jo tudi že brez posledic zamenjala s pecilnim praškom. Menda naj bi bilo medeno pecivo z uporabo pepelike bolj sočno. In pri uporabi pepelike je večkrat napisano, naj testo pustimo počivati vsaj čez noč, pa tudi več dni, pri uporabi pecilnega praška pa naj bi ga spekli takoj. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti