Koriander

neznan uporabnik

tema odprta - 8. jan 2002 16:58 | ogledi: 3.600 | odgovori: 6

Iščem koriander. Pri nas, v Italiji in Avstriji. Nimajo (v mislih imam zeleni del). Ne dobi se niti semen. Poskusila sem posaditi zrna, ki jih prodajajo v lončkih, a so zgleda presuha da bi pognala.

A mi lahko kdo pomaga?

Hvala,

Barbara

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

8. jan 2002 18:37

Jaz zrna ki jih kupim v lončku ali na trgu, prej namočim v malo vode in potem posejem. Koriander ima zelo dalgo dobo, da pride iz zemlje. Ponavadi imam sedaj svoja semena., toda postopek je enako dolg. Zelenilo posušim v sušilniku in imam, ko potrebujem zelenilo. Aroma je malo drugačna t6oda še vedno dobra. Probajte. Lep pozdrav Marinka Marinka Pečjak

neznan uporabnik

9. jan 2002 13:15

Ali zrna posadite na vrtu ali doma v lonček? Kateri letni čas je primeren? Hvala!

neznan uporabnik

9. jan 2002 15:27

Pred časom sem tudi sama posejala koriander. Za semena sem vzela zrna, ki se jih dobi v naših (slovenskih) trgovinah kot začimba. Zrna sem namočila v vodo in nato posadila v lonček (spomladi). Rezultat je bil presenetljiv, saj so skoraj vsa zrna vzklila. Veliko razočaranje pa sem doživela, ko sem poizkusila pridelek: listi so bili nagnusnega, žaltavega okusa - neužitno. Tudi ostali poskuševalci so bili enakega mnenja. Svoje izkušnje sem zaupala kolegici, ki je tudi sejala koriander. Za seme je vzela (v tujini) kuplena semena koriandra (namensko seme, ne začimbna zrna) in listi koriandra so bili prijetnega aromatičnega okusa. Žal nisem imela priložnosti poskusiti njenega pridelka. Upam, da bodo moje izkušnje komu v pomoč. LPP

neznan uporabnik

9. jan 2002 16:58

Morda veste kje v tujini se dobijo semena? Sem iskala v Italiji in Avstriji, a nisem dobila.

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

9. jan 2002 17:57

Koriander(coriandrum sativum) lahko kupite n.pr. v Svici. Naslov:Susanne Jossi Jutzet, CH-2202 Chambrelien NE (Internet: www.biosem.ch) Katalog stran 25; st. 3150 bio seme 5 g = 3.30 CHF Sejete na prostem (v vrtu) od aprila do junija, kali po 15. do 21. dnevih; malo zalivati in nikakor gnojiti! Katalog stran 25: st. 3150 Lep pozdrav vsem Henri Henri Ratej

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

10. jan 2002 8:29

Suha koriandrova zrna imajo dober okus. Zelenilo pa neprijetnega. Mnogi trdijo, da jih spominja na stenice, žaltavo maslo itd. Kljub temu ga uporablja kitajska in deloma italijanska kuhinja. V čem je skrivnost? Koriandrovo zelenilo v večji količini je obupno, v manjši kot dodatek jedem pa prijetno. Vedno ga dodajamo samo majhne količine. Poskusite s paradižnikovo solato. Vmešajte nekaj malega sesekljanega koriandra. Okus je nadve prijeten. To lastnost imajo tudi nekatere druge začimbe, ki jih moramo uporabljati zelo previdno. Konec koncev pa je večina začimb, če so premočne, neprijetna, npr. čili, sojina omaka, ingver idr. Vsaka pa ima svoj prag, ki ga ne smemo preseči. Preberite Malo enciklopedijo začimb. Eger Vid Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti