Kaki

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

13. nov 2006 16:59

Kača, kaj res? Pozanimala se bom, če tudi na našem koncu uspevajo. Hvala!

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. nov 2006 8:53

Sy, resnično, soseda jih ima na drevesu polno - je lepo pogledati, ko je vse oranžno, posebno sedaj, ko je večina listov že odpadla. Lansko leto so jih nabrali več kot tri gajbice, nekaj jih je pistalo tudi v mojem želodčku. Poizkusi v kakšni drevesnici kupiti mlado drevo, pa poizkusi, sigurno ti bo uspelo. Mogoče bi bilo potem dobro, da drevo prvo leto malo zaščitiš pred najhujšim mrazom, da ti ne pozbe, saj nisi napisala iz katerega konca si, tako da ne vem, kako je pri vas hladno. LP kača

marijak  

član od: 23.9.2005

sporočila: 42

14. nov 2006 9:11

Kdaj pa je praznik kakijev v Strunjanu? Sem ga letos že zamudila? marijak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. nov 2006 9:18

A ni bil prejšnji vikend? Loni Makaroni

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 9:22

Ja Loni ima prav, prejšni vikend se je dogajalo, od petka do nedelje... p

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

14. nov 2006 10:18

Če imate prostor, kar pogumno posadite kakije, pa tudi fige. Živimo na dolenjskem koncu na višini dobrih 500 m, pa našemu sosedu kakiji in fige zelo dobro uspevajo. V začetku novembra je namreč pobiral že drugo rundo fig letos, kakiji pa ravno sedaj krasijo drevo. simonka23

mariya  

član od: 15.1.2009

sporočila: 2

24. nov 2011 9:11

Mi imamo letos prvič svoj pridelek kakija,vzgojili som ga namreč na morju, kjer imamo viken.Moram reči, da nas je bogato obdaril, res smo zelo veseli,ampak nimamo nekih izkušen z skladiščenjem.Tako, da pravzaprav ne vemo

kako ravnat, da bi nam dal časa ostal.Pa tudi kdaj je naj boljši za uživat,jaz sem včeraj enega probala, bil je sicer že kar mehak, ampak sem dobila tako debeli jezik in kot neke obloge po zobeh.Pa bi prosila če ima kdo več izkušenj za kak nasvet.

MARIYA

mariya

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. nov 2011 11:31

Kadar imam priliko, kupim 30 kg, jih shranim na hladno podstrešje potem jih pa sproti po par komadov dajem v PE vrečko skupaj z jabolki (recimo 3 jabolka in 10 kakijev), da se zmedijo. Ob takem sistemu mi zdržijo najmanj  mesec in pol, tačas jih pa itak zmanjka.

Če niso sorte, ki je trdoužitna, moraš počakati, da se čisto zmehčajo (ko sem jih imela prvič, so bili naši prepričani, da so že gnili).  Poglej, če imaš kaj oplojenih, tisti so užitni že, ko so mehki na otip.  Zunanji znak za oplojenost so temne polkrožne ali krožne razpokice tam, kjer je pri jabolku muha.  Notranji znak oplojenosti so pa seveda peške.  Če nisi sigurna, plod razreži. Če bo okusen, poješ, če ne ga daš sušit.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti