Kaki

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

tema odprta - 10. nov 2006 21:35 | ogledi: 21.100 | odgovori: 18

Letos imamo doma precej kakija.V kaj bi ga lahko predelala?Pojesti pri naboljši volji ne bomo zmogli vsega!

Najlepša hvala!

Bernarda

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. nov 2006 7:30

Bernarda, ti srečnica!!!!!Kaki je moj najljubši sadež, takoj za pasijonko! Na žalost pa ti ne morem pomagati, ker ga vedno jem samo svežega.... Uživajte!!! lp Nena Nena-morje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. nov 2006 8:18

Kakijeva marmelada 2kg kakijev 1 jabolko 1 kg sladkorja 1/2 grenivke ali 1 limona če ti je všeč, še strok vanilije, lovorov list in kozarček likerja ali žganja Razkoščičene kakije zmečkaj z lupino vred, dodaj narezano jabolko in sok grenivke ali limone. Zavri, kuhaj tri ali štiri minute, potem pa precedi . Dodaj sladkor, vanilijev strok ali lovorjev list, počasi zavri in kuhaj, dokler se primerno ne zgosti. Preden s še vročo marmelado napolniš kozarce, lahko dodaš malo likerja ali žganja. Kozarce takoj neprodušno zapri in jih za pet minut postavi na glavo, da bo vrela marmelada prekrila notranjost pokrovčka. nola

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

11. nov 2006 8:59

terlikar prosim samo marmelade ne delaj, ker je GREH! lani sem jo sama delala pa je letos čisto vsa romala v smeti - stvar je izgubila barvo, okus je bil trpek, nič uporabnega! se pa tako kot nena tudi jaz priporočam za kak kaki, ker to je res sadež bogov kot je zapisano v knjižici receptov kakija ki je izšla lani za praznik kakija v strunjanu - by the way letos je ravno ta vikend!!! sporoči mi mail če si želiš kak recept iz te knjige. lp, m

JERIKA  

član od: 21.10.2005

sporočila: 10

12. nov 2006 16:55

Narežeš jih na krhlje in posušiš. Jaz jih sušim v električnem sušilcu. Odlični so, pa niti ni potrebno, da so zmehčani - lahko so kar trpki. lp Jerika

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

12. nov 2006 18:45

Bernarda, ali kakiji uspevajo pri nas? V katerem delu Slovenije pa živiš? Meni so ti sadeži tudi ZELO dobri, najboljši pa so do konca zoreni (s pečkami) kot so se včaaasih dobili. Mi lahko, prosim, poveš, kakšno lego potrebuje kaki drevo, kakšno zemljo in tako naprej. Hvala lepa!!! Sy

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

12. nov 2006 19:53

Pred leti, ko sem šla na Primorsko po refošk, sem vidla kakije, ki rastejo na drevesu. Predvidevam, da je za rast potrebno bolj milo podnebje - brez zimske zmrzali. Lep večer. limonca26

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

12. nov 2006 20:15

kakiji morajo biti zelo zreli, potrebno ga je olupiti.Odstraniš pecelj,ter izdolbi okoli peclja v notranjost , ker tam greni.Lansko leto sem tudi sama odvrgla marmelado,ker je grenila. Zdaj pa čakam ,da kakiji dozorijo.Tak nasvet sem dobila na prazniku kakijev v Strunjanu. lep pozdrav Mara mara12

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. nov 2006 20:44

Pred kako uro sva prilezla iz primorske in v avtu pripeljala kakih 70 kg kakija, lahko pa tudi več. Imela ga bom lepo v zelo hladnem prostoru, vsakih par dni jih bom pregledala in zrele sadeže bomo sproti pojedli. Imeli jih bomo zelo dolgo. Karkoli bi iz njega delala se mi zdi škoda ker so tako slastni surovi. Letina pa je letos res bogato obdarila in ko sva se danes vozila in opazovala naravo nisem mogla verjet, koliko je teh oranžnih okroglih sadežev na drevesu. Naredite si izlet in pojdite jih iskat, škoda bi jih bilo kar pustiti da zgnijejo. lp Vesna

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. nov 2006 22:18

Sy,doma sem v vipavski dolini.Letos je kakija precej,jaz pa brez kleti.Prva runda jutri roma na sušenje-v pečico,za marmelado pa še nisem zbrala poguma.Najedli se jih pa tudi bomo sigurno. Bernarda

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

13. nov 2006 16:15

Sy, moji sosedi kakiji uspevajo tudi v Ljubljani, na čisto običajni vrtni zemlji. kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti