Mlinci

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

15. jan 2011 7:16

Kohica, mlinci gredo zraven vsakega pečenega mesa, ker bistvo je, da se zamešajo z maščobo, ki jo dobimo od pečenk (purica, piščanec, svinjina...). Nič ni narobe, če jih tudi kje drugje pripraviš.

V moji kuhinji so priloga le k pečenemu mesu.

 

Pozdravček!

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

15. jan 2011 8:14

Jaz mlince poparim s slanim kropom in zraven gobova omaka in zelena solata. Lahko pa narediš tudi sladke, takšne smo jedli pri nas doma kot otroci in sicer ko so namočeni,odliješ odvečno vodo,potreseš s sladkorjem in to je to. linolina

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

15. jan 2011 8:58

belacro, upam, da kdaj poskusim tvoje mlince, ali pa da ugotovim, kje jih prodajaš!

neika

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

15. jan 2011 10:01

@Kohica - kod nas se mlinci u največoj meri jedejo z pišćancem (nejhitreša i najeftija priprema), no u pravilu se mogu jesti sa bilo kojim pečenjem jer samo šečenje daje maščobu kja je potrebna za dobru pripremu mlinaca. Kod nas je blgdansko jelo za Božić purica z mlinci, recimo kak je kod Vas najpoznatije Martinovo in raca, no kažem, svaki dan ljudi jedejo pišćetino a mlincu su takoj najhitreši za pripraviti, baš kak zeleno salato ili bilo kakšna drugo salato, no mlinci ispadjau najeftiniji za pripremu jer paket od 500gr je dovoljan za 4-članu obitelj a kod nas u HR takav paket od 500gr košta oko 10,00 kn ali 1,35 eur za paket, dok ako uzmemo salato zeleno naprimer sad je cena za zeleno salato kristalko, puterico ali endivijo za 1 kg = cca 16-20,00 kn (kako gde) a to je oko 2,16-2,70 eur po kg, takoj da je to res velika razlika u ceni. Probajte mlince jesti kot grickalice (umesto čipsa kad gledate TV), potrgate mlince in ih namačete u pekmez, vročo čokolado ali med, jaz tudi znam sa suprugom navečer močiti ih u umak za tortilje ljuti ali blagi. @Neika - ne znam gde si pa doma, jel misliš gde ih u SLO prodajem ali u RH ? U Slo ne prodajem još, ali planiram izvoz za ovo leto - mlinci so domaći, nisu industrijski, niti majo kakvo umetno barvilo, umetna melanširana jajca ali karoten u prahu, res domaći samo sol, brašno in voda. Ako treba ti po pošti pošaljem par paketića svojih mlinaca da probaš, ali ako gdo gre u Hrvašku pa morem dati više komada pa podelite in ostalim zainteresiranim domačicama in domačinima ako imate kakvih forumskih okupljanja gde se takoj si skupa vidite. BelaCRO

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

15. jan 2011 10:10

@Dragička & Mišzmoke - Hvala na dobrodošlici :) @Mamamia - zelo teško da bi končal vu bolnici gdo od kolegov poradi mlincof, res se more dogoditi u slučaju da so z jajci ali opet jako teško jer se mlinci pečejo a salmonela ne podnosu visoku temperaturu. BelaCRO

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. jan 2011 20:53

Kje sem pa jaz kaj takega omenjala? Jajca mislim ... Joj,  mislim da se nismo razumeli, hahaha ...... jajca, belaCRO, razmisli još jednom ...

 

 

Jaz obožujem lince z meltom mesom. Poparim jih z vodo in zmešam s prepraženim meltom mesom, jasno zveliko čebule in začim, pa zraven skleda solate ...

 

Mamamia

mamamia

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

15. jan 2011 21:37

Je kdo poskušal peči mlince v picapan-u?

božena

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

16. jan 2011 12:08

Jz sem jih danes in je super.

božena

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

17. jan 2011 8:30

@Mamamia: Oprosti, ampak res ne razumem :) BelaCRO

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

17. jan 2011 9:10

, hihi, mogoče lahko malo pomagam, BelaCRO, saj se je nanašalo na mojo dobrodošlico:  ali  brez  mlincev . Kaj imajo fantki in punčke ne?

Mamamia, na pomoč!

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti