Kosmata špinača - kako se izogniti

Brusnica  

član od: 9.11.2006

sporočila: 46

tema odprta - 9. nov 2006 23:04 | ogledi: 5.331 | odgovori: 9

Hola!

Zelo rada imam špinačo, a se mi velikokrat zgodi, da postane kosmata?

Kolikor sem brala, se to zgodi, če jo preveč dolgo kuhamo, a je nikoli ne, samo minuto, dve.

Je mogoče zaradi dodatka česna?

Kako se temu izognem?

Brusnica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. nov 2006 11:15

Brusnica, tole mi ni najbolj jasno. Kako to misliš, da postane kosmata? Pa brez zamere, res nisem še slišala za to. stana

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

10. nov 2006 21:36

ne kuham špinače , delam pa blitvo in iz kopriv pa je vedno ogabna če se ne kuha dovolj dolgo

neznan uporabnik

11. nov 2006 4:55

Pravo špinačo dobro operem in jo dobesedno natlačim v večji lonec ter zalijem z vročo vodo in malo solim. Ko zavre jo večkrat malo pomešam, da se res vsa blanšira - kuham cca 5 minut in dobro odcedim. Sesekljam jo ročno - nikoli na multipraktik, če pa je zelo mlada in nežna pa mogoče sploh ne, ker imamo tako radi. Nato pa največkrat naredim kremno špinačo (malo olja, žličko moke = svetlo prežganje, gor sesekljano špinačo, pomešaj in nato žlico ali dve kisle smetane in malo mleka, da dobim pravo gostoto, pokuham samo toliko da dobro prevre in kremna špinača je gotova). Tudi iz blitve kuham enako, samo da če je blitva starejša odstranim pecelj in uporabim samo kar je zelenega lista, kuham prvič nekaj minut več, nato pa kot pri špinači. Je pa špinača iz blitve meni bolj pusta. Ne vem pa kaj pomeni kosmata špinača, ker se mi to še ni zgodilo. Kosmat pride zimski radič, ko se spomladi otopli in začne ta pospešeno rasti. Potem so listi res kosmati. Tudi iz teh listov se da skuhati špinačo, ki je malo bolj grenka - podobno kot koprive, nikakor pa ni kosmata. Toliko o špinači l.p. Tedi tedi

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

11. nov 2006 11:46

mislim da je brusnica s "kosmato špinačo" mislila, da včasih naredi "kosmat občutek v ustih". To se tudi meni dogaja, sicer ne vedno, in tudi mene zanima, kaj narediti temu v izogib... katinka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. nov 2006 11:33

Jaz kupujem mlado špinačo, ki ima samo zelene listke, jo dobro operem in blanširam v slanem kropu. Na olivnem olju prepražim sesekljan česen, dodam zmiksano špinačo, solim, popopram, dodam muškatni orešek in zalijem z mlekom. Kuham dobrih 5 minut. Ugasnem, dodam malo masla, premešam. Preden jo postrežem dam še žlico kisle smetane.

Brusnica  

član od: 9.11.2006

sporočila: 46

13. nov 2006 23:10

Ja Katinka, to sem imela v mislih, kosmat občutek v ustih. Hecno je, da nekateri tega sploh ne poznajo/opazijo. Moj fant naprimer sploh ne razume, kaj mislim, pa lahko jeva isto špinačo. Uh! Brusnica

Brusnica  

član od: 9.11.2006

sporočila: 46

21. nov 2006 16:05

A noben ne ve ... :( Brusnica

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

22. nov 2006 13:06

Brusnica, vem kaj misliš. Meni se to zgodi včasih z blitvo (delam take male zavitke s sirom). Po mojem mnenju je to takrat, kadar jo matram (dušim) predolgo. Moj fant to tudi opazi ;)

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. nov 2006 13:23

jaz imam kvečjemu kdaj problem s peskom v špinači - enkrat mi je kupljena zmrznjena pasirana špinača kar pošteno škripala pod zobmi. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti