Nasvet za dober kruhek

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 11:33

fresh nama se zadeva nič ne prime, glinen lonec lahko enostavno samo pospraviva - no obriševa ga, ni pa nič da bi se lepilo, ne vem kako pa je pri drugih posodah. tistih 500 je ziher njihovih toplotnih enot, midva sva zato približno pretvorila na to kar sem že zgoraj napisala, je pa odvisno koliko ti pečica sploh zmore..

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. nov 2006 12:22

Uau!!! NAVDUŠENA! Kruh je čudovit, le malce premoker. Je pa res, da še ni hladen Ah, nisem mogla počakat. V steklenem pekaču se ni nič prijelo, okrog kruha je bilo par milimetrov prostora, tako da sem ga enostavno stresla ven in pekač je čist! Všeč so mi tisti mehurčki v sredici. Skorjica je čudovito ZLATA. Pa dišaaaal je, ko se je pekel. Mmmmmmm.... Nima tistega močnega vonja in okusa po kvasu, ki me ponavad moti pri doma pečenem kruhu - tudi iz kruhomata. Kar v luft me meče!!! V kratkem bom šla v nabavo glinenega lonca. V tistem bi moral bit HUD kruh, kaj? In naslednjič bom dala not še zveže mleto laneno seme, ki je menda zelo zelo zdravo. (to je v nadaljevanjih pisalo v reviji Misteriji) Odlično, HVALA ZA RECEPT!

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 12:48

sy sem vesela da ti je uspelo, res prima! o vonju pa ne govori ker ima mene kdaj, da bi kar v pečico zlezla...sva pa ista kot ti, kruh se še ohladi ne, sva že na rezanju... drugače pa ga midva pred drugim vzhajanjem posujeva s sončnimi semeni, joj pregrešno!!!že tako sem kura, ki zoba semenčka (beri sončnična, bučna in podobna - da ne bo kdo mislil na kaj drugega!:))

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. nov 2006 12:53

Majamarko, kakšna je pa sredica pri tvojem kruhu? Pri mojem je zelo mokra in če jo zmečkam med prsti, se ne raztegne več. Menda se je včasih reklo, da tak kruh ni dober. V pečici se skoraj nič ni več drignil (le za polovico), mogoče je pa v tem problem.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 13:25

najina sredica je normalna kot pri ostalih kruhih, morda si vzela prehitro iz pečice - oz odkrila in se notri še ni dovolj speklo, se pa nama kruh - sicer odvisno če mešaš moko - s pirino se je komaj kaj dvignil, s črno pa se kar skoraj še 1x od vzhajanega. morda pa je "kriva" folija...to ti ne bi znala reči, ker ko se enkrat kruh ohladi ni več tiste poce kto pri vročem kruhu... p

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. nov 2006 14:03

Ko se je ohladil, je bil isto pocast... delala sem z moko tip 850. Lahko bi rekla, da je res kriva folija. Škoda, no. Na videz je kruh lep, zlat, za jest je pa težek. Majamarko: v čem ti pečeš, da imaš dobre rezultate? Glina? Lonec? Ne bom obupala, še bom poskusila, le pekač moram dobit. Lep dan želim

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

15. nov 2006 14:19

Mene pa zanima,koliko približno drži tvoja merica za moko(2,3 dl?),ker je verjetno kar pomembno,vsaj zaradi količine soli,da ne pride preveč oz. premalo slan. Sem raje peko prestavila za en dan, da ne bi kaj narobe naredila(kruh res bolj redko pečem) Hvala že vnaprej za odgovor! lp, ela

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

15. nov 2006 14:19

Sy, mogoče je pa res kriva folija. Kljub vsemu pri loncu s pokrovko para lahko nekoliko uhaja ven. Poglej, jaz sem vzela popolonoma navaden lonec WMF s stekleno pokrovko. Ce premoreš čisto navadni lonec brez plastičnih ročajev, bi ta moral biti povsem ok. V videu peče v litoželeznem in v glinenem, ampak v popolnoma navadnem je ratalo super. Malo pobrskaj po kuhinji, če ne pa skoči do prve trgovine in kupi čisto poceni kovinski lonec s pokrovko (brez plastike). Upam, da ti uspe. Tudi moj kruh ni bil čisto nič pocast, bil je neverjetno rahel, s čudovitimi luknjicami. Da o skorjici ne govorim. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

15. nov 2006 14:21

Ela, od čajne žličke ne more biti nič preslano. Moja merica drži cca 2dcl, vendar ima v videu skorajda sigurno še enkrat večjo merico. Nič ni bilo preslano. fresh

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. nov 2006 15:26

Hvala fresh da si že odgovorila namesto mene, imam kuhinjo v razsulu - kuham, ustvarjam, čekiram forum...noro, če bo danes kosilo...:) midva prav tako uporabljava merico 2 dl - en kozarec potem pa pač če delaš iz več moke dosoliš... Imava pa glineno posodo...podobno slednji: http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/polica.asp%3Fi mah link noče do prave posode, je pa čisto podobna zadnji na tej strani. Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 15. nov 2006 15:27:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti