Nasvet za dober kruhek

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

6. mar 2008 15:59

krasno ti je ratalo Dusano Kristalka

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

6. mar 2008 16:12

Hvala Kristalka , res je ja , sem kar zadovoljen , kakor sem mal mutil z mericami , prvo sem dal malo premalo vode sem takoj opazil , so mi kar ratali knedelčki podobni uni za v juho , ha ha , pol pa dolil vode pa malopretlačil in evo , samo drugič vem da bo še boljše , sej okus je bil prfekten , samo jaz bi , da bi blo se ceč luknjic , bolj rahlo :)) upam da sem komu dal vsaj elana da se loti peči kruh pri teh cenah Lep dan še naprej Dušan

Denny  

član od: 17.1.2009

sporočila: 5

17. jan 2009 23:24

Živjo! Rad bi spekel kruh na varianto "brez gnetenja" na bolj zdrav način, torej brez bele moke. Prebral sem vaše komentarje in tudi neuspehe nekaterih s prakticiranjem druge moke. A bi lahko kdo zaupal razmerja z ostalo moko, kvasom, vodo itd. Hvala in LP Denny

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

18. jan 2009 10:03

Denny, na strani 12 smo se pogovarjali o polnozrnati moki, ki je mora biti več kot tri skodelice. Recept za kruh iz polnozrnate moke: Pri različnih mešanicah moke, predvsem s polnozrnato, naj bo skupna teža moke 600 g. Zato 3 skodelice ni dovolj. Vode je treba dati malce manj. Večkrat sem že delala "štručke" iz polnozrnate moke, ki jih oblikujem na prepognjenem peki papirju, dolge so za dolžino pekača. Ker je testo premehko za kakšno oblikovanje, ga z žlico nadevam na pripravljen papir, pečem 25 minut. Štručke so bolj rahle kot če delam cel hlebec, zato sem se odločila za to obliko. Še boljše pa je, če je 1/4 moke krušne. Dve sliki sta pri tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept/kruh/Kruh_brez_gnetenj Pod receptom pa se je razvila tudi cela debata. LP

Denny  

član od: 17.1.2009

sporočila: 5

19. jan 2009 13:42

Sy je napisal/a:
... Pekla sem iz polovice moke tip850 in polovice tip500. Sem se pa držala priporočila, da naj bo skupna teža moke 600 g. Zato 3 skodelice ni bilo dovolj, ampak sem dodala še približno polovico skodelice. Vode je bilo pa malce manj. Kruh se je krasno drignil, zgoraj je spet zlate barve. KOK MI JE TO VŠEČ ...
Živjo, a je potem takem si dala cca. 3.5 skodelice moke in koliko vode? manj kot 1.5 skodelice? Koliko kvasa si dodala? Denny

Denny  

član od: 17.1.2009

sporočila: 5

19. jan 2009 13:43

Če je kateremu ratalo iz polnozrnate naredit dober kruh, bi ga prosil, da objavi razmerje moke, vode in kvasa. Hvala Denny

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. jan 2009 13:49

Jaz sem delala iz moke za domači kruh - mislim, da to ni polnozrnata, ampak mogoče te bo vseeno zanimalo: 2 skodelici moke za domači kruh, 1 skodelica bele moke, ostalo pa po receptu za kruh brez gnetenja. Pri temnih mokah se peče odkritega malenkost dlje, da notranjost ni pocasta. LP RadaJem

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

29. maj 2009 13:35

Danes sem prvic pekla ta kruh,kaj naj recem - ni ga vec :). Super recept!!! Sem prebrala o raznih mesanicah, me pa zanima, ce ga je katera pekla samo s koruzno moko? Brez bele,ker necakinja trenutno ne sme psenice in bi ji rada spekla kruh. Tasca pa lahko je samo brezglutenski kruh,ga je katera pekla s to brezglutensko moko?? Scharovo ali ali pa finexovo.... Hvala za vsak odgovor! LeINA

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. maj 2009 22:10

@leina tale recept ne deluje brez glutena, ker je cel smisel tega recepta prav v glutenu... ni vredno niti poskušati! ;) cellnet

jadro  

član od: 10.8.2007

sporočila: 10

6. feb 2012 17:28

Pozdravljeni!

Še nikoli nisem pekla kruh.Danes sem ga prvič probala po vaših nasvetih in kot je nekdo napisal da ga je vzhajal samo nekaj ur,sem ga tudi jaz vzhajala samo 4 ure.Pa sem bila vsa v strahu ker se mi je vse lepilo kako bo izgledalo na koncu.

No kruh je pečen in tudi lepo za videt,a kaj je še bolj pomembno tudi dober

 

jadro

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti