Rdeče zelje za martinovo

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

13. nov 2006 17:30

Pripravim jabolka. Olupljena narežem na lističe. Rdeče zelje narežem na do pol cm debele rezance. Dam vse skupaj v posodo, malo posolim, premešam in pustim stat cca. 15 minut. Medtem pripravim čebulo, jo popražim, da malo zadiši, dam gor zelje z jabolki, zalijem z domačim cvičkom in dušim ( občasno mešam) na majhnem ognju 40 minut. Na koncu dosolim, če je premalo. Verjemite, brez kisa, brez sladkorja, le enkrat sem dodala malce muškatnega oreščka in malce mlete kumine. Ampak res je okusno. lp Irena

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2012 9:43

Bom kar tu povprašal in se izognil grdim pogledom ter dvignjenim pestem tipa GOTOF JE, katere so bile v akciji včeraj popoldne v Mbju 

Ker sem velik ljubitelj rdečega dušenega zelja in mi ga je mama dala za domov cel lonec (en lonec smo itak že zmazali v sob. in nedeljo ) a ga je ŽAL, (meni se zdi tako, oz. sem odvajen sladkih zadev) presladkala bi ga rad nekako "rešil" oz "popravil". 
A se da? Kaj priporočate? Limona in voda, da spravim tisto sladkobo ven, ali se tega več ne da "rešit"

Za vsak odgovor in priporočilo se iskreno zahvaljujem

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. nov 2012 10:04

Poskusi z limoninim sokom , pa malo kakšneg kislega vina dodaj, nekoliko poduši . Morda boš nekoliko omilil sladki štih res pa je, da boš s tem zelje še bolj zmehčal . Naj ti uspe :)

hedonist

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2012 11:27

HVALA LEPA hedonist!!! Upam da mi xD

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

13. nov 2012 13:25

Vinski kis definitivno, ker se je meni letos isto zgodilo, pa seveda naribana kisla jabolka,

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

13. nov 2012 13:45

Ma kje vlečete ta stara vprašanja....? Med vprašanjem in zadnjem komentarjem je šest ( 6) let razlike.

antonija8

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

13. nov 2012 13:49

Antonija8!

Ne kar počez soditi. Med zadnjim vprašanjem in zadnjim odgovorom je 4 ure. A se ti zdi tudi to preveč?

pirnica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. nov 2012 16:11

antonija8 je napisal/a:

Ma kje vlečete ta stara vprašanja....? Med vprašanjem in zadnjem komentarjem je šest ( 6) let razlike.



antonija8

Skrbimo za preglednost - veliko bolje malo forumov na eno temo, kot pa cela kopica.

lp

cervus

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. nov 2012 17:35

HVALA vsem za nasvete. Sem rešil MOJE OMILJENO RDEČE ZELJE s pol limone. Res je bil super. Zraven pa sem si naredil ajdove žgenke

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

13. nov 2012 17:43

antonija8 je napisal/a:

Ma kje vlečete ta stara vprašanja....? Med vprašanjem in zadnjem komentarjem je šest ( 6) let razlike.

Prav nasprotna je naša politika, antonija8, da je čimmanj brezpotrebnih podvajanj (o nekaterih vsebinah je odprtih tudi več kot 20 tem), je pričakovati, da vsak, ki najde odprto temo enake vsebine, zapiše vanjo svoje vprašanje. S tem je večina nasvetov v zvezi z eno temo na enem mestu in taka tema je večno mlada, naša stran pa je pregledan in bolj uporabna.

Saj je preprosto skočiti s prve na zadnje strani, da smo v območju sveže postavljenega vprašanja?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti