Vprašanje za jerneja (administratorja)

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

11. nov 2006 16:41

Ne vem Anamarija, mora biti pri tebi nekaj narobe, normalno odpira na vse tri brskalnike, sem puskusil kot navadni plusek, vse mi dela. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. nov 2006 17:04

Možno, vendar so mi ravnokar moji otroci povedali da njim vse normalno dela. Imela pa sem velike težave z internetom kar nekaj mesecev, ko so sosedi precvikali kabel, no, in po petih mesecih so prišli iz Telekoma odpraviti napako, tako da res ne vem kaj bi lahko bilo narobe, vseeno Jernej, hvala za pomoč. A ja zdaj sem spet na Mozillo, ker Internet explorer mi ne dela lp Anamarija

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

11. nov 2006 23:17

tudi jaz mam eno vprašanje - par mescev že hodim kar precej pogosto na kulinariko in sem pogruntala, kdo je šef, ampak zanima me pa nekaj čist neumestnega - kako to, da se ukvarjaš s tem, s kulinariko? gre samo za entuzijazem ali??? in koliko pomagačev imaš (ok, če ne šteješ vseh tisočev uporabnikov)? kulinarika se mi ne zdi super, zdi se mi ekstraplusplussuper in res občudujem vse, ki ste si stran zmislili, jo postavili in še vedno skrbite zanjo.fala -

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

1. apr 2009 20:55

Ker sem radovedne sorte, sem se danes sprehajala po statistiki obiska, saj me to področje zelo zanima. Ni me prepričal podatek za 14. 2., ko je bilo skupno število obiskovalcev 9656, število različnih obiskovalcev pa kar 9847, 28. 3. pa je bilo skupno ptevilo obiskovalcev 10051, število različnih obiskovalcev pa kar 10724. LP Balenka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. apr 2009 21:10

Statistika obiska je kočljiva reč in naša statistika seveda ni točna. Imamo še eno drugo nejavno statistiko, ki spet drugače kaže. Odvisno je kaj meriš. Če prebereš kaj sem zapisal zgoraj vidiš da skupno število obiskovalcev beležim kot število kolikokrat je bil odprt portal. Torej vsak refresh ali reload portala šteje kot skupnega obiskovalca. Seveda to ni točno. Sklepal sem da gre vsak preko portala na kulinarika.net.

Različni obiskovalci so malo bolj natančni,ker beležijo IP naslove v enem dnevu. Ampak tudi to ni prav, ker v veliki firmi imajo lahko en IP naslov in je 10 uporabnikov na kulinariki, po drugi strani pa lahko en uporabnik uporablja različne IP naslove. Seveda ne moremo vseh teh različnih obiskovalcev pomnožiti s 30 da dobimo mesečni obisk, ta je seveda manjši, ker teoretično šteje enega obiskovalca dnevno preko IP naslova.

Statistika tule je bolj za zanimivost, ker nekaj pa dobro kaže. Ker že leta beleži enako in ima enake napake, je njena relativna vrednost dobra. Pomeni če se obisk s tem merilcem viša, se verjeno res obisk viša ali obratno. Decembra je bilo največ obiskovalcev kar je zelo verjetno a je tako bilo. Hočem reči, nek relativni trend vendarle kaže.

Upam, da sem vsaj približno odgovoril na vprašanje. Če te zanima kako je lahko več različnih obiskovalcev kot obiskovalcev, to je takrat kadar Google ali kakšen iskalec indeksira strani iz več IP. Takrat je veliko različnih, ki pa "češejo" po forumu in receptih, ne pa po portalu, zato število skupnih ostane nižje.

Z merilcem ni nič narobe, glede na to kaj se dejansko meri, lahko vidiš zakaj prihaja do takih logičnih neumnosti Upam, da sem te jaz, če že ne statistika, prepričala

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

2. apr 2009 9:29

Pozdravljen!

Na portalu mi piše še 6 dni toliko ur in minut do konca-kaj to pomeni?

 

Lp Romana

romanad

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

2. apr 2009 11:22

31.3. sem poslala dve sliki k receptu Ponarejena tičina masa.Zanima me a je kaj narobe z slikcami al to tako dolgo traja da jih obdelate!Pa lep pozdrav žigolino

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

2. apr 2009 11:24

Ah, bil je samo prvi april Dolores

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. apr 2009 11:27

žigolino je napisal/a:
31.3. sem poslala dve sliki k receptu Ponarejena tičina masa.Zanima me a je kaj narobe z slikcami al to tako dolgo traja da jih obdelate!Pa lep pozdrav žigolino

 

Kako to misliš, dolgo, danes je 2. 4., torej ne čakaš niti 2 dni. V vrsti je 80 slik in 34 receptov, na dan se obdela po nekaj slik in receptov. Torej bo treba počakati dober teden dni.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti