Vprašanje za jerneja (administratorja)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. okt 2019 8:37

Jaz bi pa nekaj vprašala. Včasih te kdo omeni v katerem od forumov ali tem, pa tega seveda ne opaziš, ker vedno vsega ne gledaš. Ali pa te kdokaj v debati vpraša, pa ne veš, ker ne pogledaš, in če ti ne piše na zasebno pošto, je videti, kot da koga ignoriraš. Zato me zanima, ali je možno vzpostaviti sistem, da bi se meni ob vstopu na Kulslo pokazalo, kje me je kdo omenil. Na enem portalu to imajo, če na primer napišem @vzdevek (torej afna in vzdevek tistega, ki ga omenjam), me ob vstopu na stran ikonica opozori, kje me je kdo omenil in potem to seveda pogledam. Tako kot imamo oblaček pri zasebni pošti, ki utripa, ko je kaj novega.  Sem to navrgla kot idejo, če bi bilo možno. 

 

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

22. okt 2019 8:43

Cila je napisal/a:

Jernej, kaj je že treba pobrisati v računalniku, če se pojavljajo težave na forumu?   Sem hotela sama pogledati nazaj, ker si mi na to že enkrat odgovoril, pa je tudi iskalnik (kot še marsikatera druga operacija) odpovedal poslušnost.  Čim hočem narediti nekaj  izven običajnega "odgovori", že se pojavijo težave. Je to mogoče zato, ker nismo prešli na Windows 10?

Cila

Ponavadi je dovolj, da izbrišeš keš v brskalniku, lokacija kje to narediš je odvisna od brskalnika. Ponavadi je v nastavitvah nekje, pod vsebina (izbriši začasne datoteke).

Jernej - urednik kulinarika.net

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

22. okt 2019 8:45

mamamia je napisal/a:

Jaz bi pa nekaj vprašala. Včasih te kdo omeni v katerem od forumov ali tem, pa tega seveda ne opaziš, ker vedno vsega ne gledaš. Ali pa te kdokaj v debati vpraša, pa ne veš, ker ne pogledaš, in če ti ne piše na zasebno pošto, je videti, kot da koga ignoriraš. Zato me zanima, ali je možno vzpostaviti sistem, da bi se meni ob vstopu na Kulslo pokazalo, kje me je kdo omenil. Na enem portalu to imajo, če na primer napišem @vzdevek (torej afna in vzdevek tistega, ki ga omenjam), me ob vstopu na stran ikonica opozori, kje me je kdo omenil in potem to seveda pogledam. Tako kot imamo oblaček pri zasebni pošti, ki utripa, ko je kaj novega.  Sem to navrgla kot idejo, če bi bilo možno. 

 

mamamia

Narediti je možno (skoraj) vse. Je pa objav v forumu precej malo, pa tudi uporabniki bi morali prebrati in vedeti, da to deluje tako, da napišem @mamamia. Se bojim, da bi to uporabljala peščica uporabnikov. Bom pa dal na listo želja, je zelo dobra ideja, ni pa čisto prioritetno na vrhu.

Jernej - urednik kulinarika.net

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. okt 2019 8:58

Jernej, hvala za odgovor. In lep pozdrav tudi pošiljam. Mamamia

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. okt 2019 14:55

Pobrisala sem kompletno zgodovino in zaenkrat izgleda, da bo delovalo.  Jernej hvala!

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

30. okt 2019 23:17

Jernej, zanima me, če uporabnike pri registraciji zaznavate tudi preko IP, oziroma preverjate, če  uporablja več nickov? 
Hvala in lp

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. okt 2019 12:30

Žal ti stvari, ki zadevajo varnost delovanja naše spletne strani, ne morem razkriti.

Jernej - urednik kulinarika.net

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

8. nov 2019 8:51

kaj ima to veze,če ima več uporabnikov isti ip?saj lahko več ljudi v druzini uporablja ta forum.

zmajcica1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. nov 2019 16:20

Jernej, ko berem forum in hočem odgovoriti, mi kaže čudno vrstico, brez možnosti dodajanja fotografije. Najprej je v ločenem okencu znak za lisr papir,a potem možnost boldiranja, poševmne pisave, podčrtavanja in nek S s črto povprek, sledita dve puščici in poševni I z x črko desno spodaj, potem pa znak za dodajanje url naslova in izbira barv. Če skušam označen teks kopirat, mi pkaže le  znak za kopiranje in napis link ctrl K ....

 

Ne morem ti skopirat napisa na pink podlagi, ki se mi pojavi v oknu za pisanje. Ko stisnem x izgine,. a lahko sporočila le pišem, ne morem pa početi nič drugega. Piše pa: najprej je črn trikotnik s klicajem, sledi zapis Failed to initialize plugin: moxienmanager in na konci je še črka x. 

Kaj bi to lahko bilo? 

mamamia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. nov 2019 17:35

Pobriši si keš v brskalniku, naprednu urejevalnik smo nadgradili pred dnevi...

Jernej - urednik kulinarika.net

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti