Vprašanje za jerneja (administratorja)

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

26. avg 2017 8:34

1) aha,.. se pravi če prav razumem... recept ki se ga vpiše - je viden vsem... vendar lahko vsakemu (ne le temu svojemu) dodaš tudi svojo - le tebi vidno zabeležko?

2) Ok, nekje pa sem prebral, da vsi vpisani recepti niso objavljeni, ampak jih odobri uredništvo - a taki recepti se brišejo - ali ostanejo v sistemu?

3) Vseeno bi predagal opcijo "lastni recepti", ki niso vidni ostalim... ker... so mogoče kakšni ki so zelo "taki-taki", ki jih ne želiš javno..  tako imamo zdaj KULINARIKO uiporabno v 95%, za take "LASTNE POTREBE" pa moramo iskati nek nov program ali opcijo - si jih naprimer pišemo v ONENOTE, ali pa v kako tujo aplikacijo (npr. chefTap) - kar je škoda, da ni vse na enem mestu!

4) A lahko verjamete - vendar ne najdem, jedi, ki sem si jih shranil v Mojo beležko - kam je treba klikniti, da najdem ta moj izbor (Mojo beležko)... :)

hvala, Jože

Joze_K

Sporočilo je spremenil(a) Joze_K dne 26. avg 2017 08:46

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. avg 2017 10:14

Na portalu imaš zgpraj desno oranžno obrobljeno okence s tvojim imenom (in avatarjem, če ga imaš) (ko greš . Klikni nanj, pa se ti odpre roletka, med drugim imaš tudi rubriko Moja kulinarika. Ko klikneš nanjo, imaš med ostalim tudi to, kar iščeš v točki 4.

rimljanka

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

26. avg 2017 10:40

rimljanka je napisal/a:

Na portalu imaš zgpraj desno oranžno obrobljeno okence s tvojim imenom (in avatarjem, če ga imaš) (ko greš . Klikni nanj, pa se ti odpre roletka, med drugim imaš tudi rubriko Moja kulinarika. Ko klikneš nanjo, imaš med ostalim tudi to, kar iščeš v točki 4.

rimljanka

 nekaj jaz očitno ne razumem...

ko gledam jed, ki mi je všeč... je spodaj opcija Moja zabeležka (ali V zabeležko)... A SI NA TA NAČIN zapomnim zanimive recepte, ali na kak drug?  Ker po tem tvojem postopku jaz tega še vedno ne najdem... se mi v Moja kulinarika odpre cel kup ..

ma zdaj sem našel... globoko v podmenuju (zelo dobro skrit)

Moja kulinarika/Recepti/Priljubljeni recepti....

si moram neposredno ta link shraniti - ker to največkrat uporabljamo....

hvala, rimljanka

Joze_K

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

27. avg 2017 13:27

Joze_K je napisal/a:

1) aha,.. se pravi če prav razumem... recept ki se ga vpiše - je viden vsem... vendar lahko vsakemu (ne le temu svojemu) dodaš tudi svojo - le tebi vidno zabeležko!

2) Ok, nekje pa sem prebral, da vsi vpisani recepti niso objavljeni, ampak jih odobri uredništvo - a taki recepti se brišejo - ali ostanejo v sistemu?

3) Vseeno bi predagal opcijo "lastni recepti", ki niso vidni ostalim... ker... so mogoče kakšni ki so zelo "taki-taki", ki jih ne želiš javno..  tako imamo zdaj KULINARIKO uiporabno v 95%, za take "LASTNE POTREBE" pa moramo iskati nek nov program ali opcijo - si jih naprimer pišemo v ONENOTE, ali pa v kako tujo aplikacijo (npr. chefTap) - kar je škoda, da ni vse na enem mestu!

 

Andrej, še mogoče tvoje cenjeno mnenje.... :) J

Joze_K

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. avg 2017 10:40

1. tako je

2. Neobjavljeni recepti se brišejo

3. Opcije "lastni recepti" ni, ker je portal namenjen izmenjavi receptov in ne beležki privatnih receptov, to bi bila čisto druga storitev in namen le te. Privatne recepte si lahko vpišete v vsak urejevalnik besedil, če želite imeti recept le zase. Taka možnost bo morda dodana kdaj v prihodnosti, a zaenkrat je res na koncu dolgega seznama izboljšav, ki so v delu ali čakajo na delo in bodo koristne našemu servisu receptov, dostopnim vsem. Prosim za razumevanje.

Jernej - administrator kulinarika.net

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

29. avg 2017 20:35

hvala za odgovor..

vendar pod 1)

jaz ne najdem kje si lahko zabeležko shranim,.. pa sem poskusil pod receptom klikniti na - Moja zabeležka - se mi odpre okno, vpišem, shranim...

isto poskusim ko dobim seznam Priljubljenih receptov (Moja kulinarika/Recepti/Priljubljeni recepti) je tudi tukaj opcija - Dodajte zabeležko k receptu - jo vpišem, shranim...

 

ampak te moje zabeležke potem nikjer ne najdem? Očitno sem antitalent za uporabo te strani z naprednimi funkcijami..

 

pomoč prosim

 

pod 3) upam, da bo kdaj tudi ta del nadgradnje urejen - verjamem, da bo marsikomu prišel prav, nam bi že zdaj...

 

hvala, Jože

Joze_K

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

29. avg 2017 22:09

1. Recept shranite v beležko, torej med priljubljene recepte.

2. Ko odprete recept na Kulinarika.net, ki ga imate med priljubljenimi se pod receptom pojavi možnost shranitve zabeležke. Ista možnost je tudi ko odprete mojo kulinariko -> recepti -> priljubljeni je prva ikonica dodaj zabeležko k receptu. Pod receptom, ki je priljubljen (torej v moja kulinarika), pa na veliko piše MOJA ZEBELEŽKA.

Jernej - administrator kulinarika.net

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

30. avg 2017 7:44

naredim takole, shranim... vendar nikjer ne najdem te zabeležke nato izpisane ali vsaj opcije, da naj zabeležko pokaže...

 

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. sep 2017 23:43

Imate prav, šlo je za neljubega hrošča, zabeležke se ni dalo več odposlati.

Zdaj sem popravil tega hrošča in tudi nova kuharska gesla lahko pošiljate, tudi to ni delovalo več.

Hvala za opozorilo. Zdaj bi moralo delovati.

Jernej - administrator kulinarika.net

Joze_K  

član od: 25.8.2017

sporočila: 7

2. sep 2017 9:48

 super hvala.

Sedaj imam pa nov problem:

pri prijavi preko tablice (Samsung Tab 4, T-530, Android 5.02)  mi javlja: Splošna napaka pri prijavi. Če se prijavim preko mobitela deluje.

Joze_K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti