Vprašanje za jerneja (administratorja)

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

29. apr 2009 22:52

Hvala,sem uredila!Stvar super funkcionira. BISERKA55

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

6. maj 2009 20:47

Ker nisem prebrala vseh deset strani, je mogoče že kdo pred mano zastavil enako vprašanje in sicer: Recepti - Najbolj vroči recepti - Tega meseca - v izbirnem (filter) oknu izberem "morska hrana" - izberem enega od receptv - vpogled - recept se pokaže pravilno - izberem Back to (tipka IE) - vrnem se na nazaj, kjer pa v izbirnem oknu še vedno piše morska hrana, recepti pa so nesortrani (vsi recepti) Jernej, ali je potrebno po vpogledu v recept, ko se vrnemo nazaj na recepte, ponovno izbrati skupino receptov? Zakaj je v izbirnem oknu še vedno moja izbira, vsebina pa napačna? Mislim, da v vsakem primeru ne deluje pravilno, ker če se vsebina glede na mojo izbiro izbriše in postavi na osnovno (vsi recepti), potem se mora izbrisati tudi izbira v izbirnem oknu in tako vemo, da moramo izbiro (filter) ponovno nastaviti. Sicer bi bilo meni ljubše, da bi filtrirani recepti ostali tudi po kliku na gumb nazaj oz. dokler filtra ne spremenim. LP tamala69

tamala69  

član od: 8.2.2008

sporočila: 124

8. maj 2009 18:52

Jernej, prosim če mi lahko odgovoriš. Zanima me samo, ali je delovanje, kot sem ga opisala, pravilno in se je pač treba navaditi na tak postopek, ali pa gre za manjšo nepravilnost. LP tamala69

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

15. maj 2009 11:54

Meni v fotoalbumu ne dela sortiranje (spreminjanje vrstnega reda) fotografij. Ko fotko enkrat "primem", jo sicer lahko prestavim na poljubno mesto, ampak kaj, ko je ne morem več izpustiti in potem šiba po ekranu za miškinim kazalcem

Se da kaj pomagati?

Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. maj 2009 12:12

tamala: Zdaj sem šele opazil tvoje vprašanje ;-( Včasih mi kaj uide... Tole kar si napisala ne deluje prav pa deluje prav. Prav ne deluje, ker uporabnik želi da drugače deluje, v osnovi pa je to omejitev tehnologije. Sortiranje se ti namreč izvrši brez osveževanja strani (t.i. Ajax način), česar pa se brskalnik ne zapomni v zgodovini, ko greš nazaj. Zgodovina (back) in Ajax ne gresta ravno dobro skupaj. Lagal bi, če bi rekel, da je nemogoče, ker se da z enimi prijemi nekako te osvežitve delno prenesti v orodno vrstico, ampak... nisem se še poglobil v to, da bi lahko popravil.

To je bil dolg odgovor. Pa še kratek: Vem da ti ni všeč kako deluje, ampak tako deluje torej ne morem popraviti, ker ni napaka, ampak način kako deluje zgodovina brskalnika, ki se uporablja le delna osvežitev strani.

Enkrat bom drugače naredil, trenutno je ta Ajax način omejeno uporaben, izgubimo zgodovino, strani pa ni potrebno se osvežiti celi, kar je pa plus. Prav zato nisem tega uporabil še kje drugje. Malo čakam da se izboljša tehnologija. Nekaj je že narejeno v to smer, ampak...

Malo potrpi prosim. Trenutno pač tako dela, ker ni tak hrošč, kot misliš (da nekaj narobe dela, pa lahko popravim). Dela prav, žal tako, da uporabniku ni najbolj všeč. Morda bom pa spet prešel na celo osvežitev strani in potem bi tudi nazaj delal...

Hvala vseeno za opozorilo.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. maj 2009 12:14

Blanchy: Tebi pa nekaj brskalnik štrajka, ker to deluje! Morda ti je le "miška znorela", pa moraš resetirati računalnik. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

15. maj 2009 13:54

Jernej, skoraj ne morem verjeti, da bi znoreli obe miški, v službi in doma.

Je pa res, da sem si nedavno na obeh računalnikih, službenem in domačem, namestila IE8. Ima mogoče kaj veze s tem?

Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. maj 2009 14:23

Hmmm, upam da ne, a utegne kaj biti, bom preveril.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. maj 2009 14:27

Ja pa ima nekaj veze, na IE8 ne dela sortiranje foto albumov Iskreno povedano javi neko napako, za katero se mi ne sanja, kaj pomeni niti zakaj ne dela. Toliko o združljivosti novega Internet Explorerja

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

15. maj 2009 14:32

Ali je še aktualno pošiljanje slik začimb in gob? Že pred časom sem poslala nekaj slik začimb, pa še niso bile objavljene, medtem ko pa so slike receptov, ki sem jih poslala pozneje, bile. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 15. 2009 14:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti