Sesanje prsta!

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

tema odprta - 8. nov 2006 9:14 | ogledi: 6.039 | odgovori: 15

Ker vem, da vsak ki tukaj kaj vpraša dobi odgovor, sem se tudi jaz odločila podati vprašanje!

Moja hčerka že od 4. meseca sesa prst, ponavadi je to ko je užaljena, jezna, žalostna ali zaspana...zdravnica mi je svetovala da se tega ne sme delati nasilo, vendar pa ona pri svojih 6. letih še kar sesa prst. Seveda je to vplivalo tudi na zgornjo čeljust in na rast zobkov.

Zanima pa me predvsem s čim bi lahko otroka odvadila sesanja prsta, saj smo poizkusili že veliko reči, od dobre volje in prigovarjanja, do mazanja prsta s pelinom. Sem hotela kupit lak za nohte proti grizenju nohtov, pa so mi rekli, da verjetno ne bo delovalo.

Prosim za kak res dober nasvet!

jasna

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. nov 2006 10:15

Evo, tu sem že jaz odprla temo: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5796 Naša ga je nehala cuzat dva meseca nazaj, ko ji zobozdtavnica rekla, da bo naročila vsem trem decemberskim dobrim možem naj ji nič ne prinesejo. In potem kot bi odklopil. Teka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. nov 2006 10:26

Saj, in če ne ubogaš, ti prinese aparat za zobe, kot ga je prinesel meni. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. nov 2006 10:35

Tudi moja hčči je sesala prst, dokler ni šla v šolo, palec je bil že stanjšan. Bila je na robu "odprtega ugriza". Poskušali smo vse mogoče, potem pa sem jaz lepega dne rekla dovolj cirkusa: otrok bo nehal sesati prst, ko se bo sam odločil, in naj je nihče več ne vznemirja s tem. Dedki, babice, tete, strici - vsi so imeli prepoved govorjenja o tem in opozarjanja na posledice. OBnašali smo se, kot da ga ne sesa, otrok je vedel, da sem na njegovi strani. Ni trajalo tri tedne, prsta ni več sesala. Zobki so vzorčni, palec kot vsak drugi - danes je stara 18 let. Tako da čim manj cirkusa okoli tega, manj ji bo zanimivo. Mamamia mamamia

darja 2  

član od: 30.10.2006

sporočila: 22

8. nov 2006 13:41

ŽIVJO. TUDI PRI NAS IMAMO TA PROBLEM. PUNČKA JE STARA PET MESECEV IN POL IN PRIBLIŽNO DVA MESECA NAZAJ JE ZAČELA CUZAT PRST. KADAR JO POGLEDAM IMA PRST V USTIH PA NE VEM KAJ NAJ NAREDIM, DA GA NE BI, PRAVJO DA TO SPLOH NI VREDU ZARAD RAZVOJA ZOBK. ZVEČER, KO ZASPI JI DAMO DUDO IN JO PO HITREM POSTOPKU VRŽE VEN IN TAKOJ NAJDE PRSTEK IN GA SESA. PONOČ SE VEČKRAT ZBUDIM IN HODIM V KONTROLO IN JI VLEČEM PRST IZ UST. SMO ŽE RAZMIŠLJALI KAKO BI SE OBNESLO, DA GA JI KAR V GAZO ZAVIJEM. MOGOČE SE BO PA ODVADILA ALI PA ČE JI KAR PUSTIM, KAJ JE TUKI PRAV TUD NE VEM. AJDE ČAW,ČAW PA LEP DAN VSEM. darja 2

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

8. nov 2006 14:42

Tako kot je napisala Mamamia - otrok bo že sam nehal. Vsaka prisila se obrne še na slabše. Moja hči je sesala prstek do osnovne šole, zobozdravnica z mano vred ni imela nič proti temu (očitno otroci sesajo prstek na različne načine - eni pritiskajo z njim zobke navzven, moja hči pa očitno ni, saj se na ugrizu ni nič poznalo). Skratka, meni je bil tisti prstek v ustih čisto všeč in ljubši od dud, ki se vsepovsod valjajo. Zdelo se mi je nekaj zelo naravnega, tako da nisem tega nikoli branila in iz tega delala cirkusa. Otrok ga je vse manj potreboval in sčasoma nehal. Po moje vam ni treba biti preveč zaskrbljene, razen če se zares razvija nepravilen ugriz. LP, Barbi Barbra

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

8. nov 2006 16:34

Tako kot pravi Barbara, dokler ni nič narobe z zobmi, ni nič narobe. Sam pa ima izkušnjo z dudko in zobmi. Sin je vlekel dudko tako, da so bili zgornji zobje že kar vodoravni. Vsa mogoče finte niso pomagale. En mlad zdravnik, mi je dal nasvet, da dudko vsak teden, skrajšamo za kak milimeter, jo odrežemo s škarjami. Dudka je bila po enem mesecu tako kratka, da jo je sin držal samo še za ročaj, v ustih, pa je ni mogel več držati. Imal jo je v rokah, vendar je no mogel več držati z zobmi, ker je bila prelratka. Počasi je zaspal tudi braz dudke v ustih, čeprav jo je še vedno držal v rokah. Mogoče bo ta način komu pomagal. as1

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

8. nov 2006 17:10

najprej hvala za vse odgovore...naša malčica sedaj seveda že hodi v šolo in tudi v šoli sesa prst, in seveda posledično, ker ga sesa že 6 let je to vplivalo tako na zgornjo čeljust in s tem povezano tudi problematiko izgovorjave sičnikov in šumnikov, zaradi česar sedaj tudi obiskujeva logopeda...ona ve da sesanje prsta ni najboljše, vendar pravi, da se je tega težko odvaditi! Jaz je ne silim naj neha, jo pa seveda občasno opozorim, da to ni najbolje! jasna

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

8. nov 2006 17:13

Teka sem prebrala tudi odogvore iz omenjene teme in naj povem, da smo tudi mi mazali s pelinom, pa nas je vse skupaj poslala na hladno, ko si je nekega dne sama na debelo namazala prst s pelinom, da je bil kar zelen..tega si je nato porinila v usta in nam vsem skupaj rekla da je zelo dober... in seveda je šlo potem mazanje v franže! jasna

darja 2  

član od: 30.10.2006

sporočila: 22

8. nov 2006 17:14

Mislim, da res ni treba zganjat nobene panike glede tega. Si mislim pa naj ima prst v ustih pa kaj, čeprav me vse kolegice sekirajo, da tega pa naj ne dovolim. Poznam fantka, ki ma prstek že čist bogi pri dveh letih in pol, ker ga ma non stop v ustih pa mu zobki lepo rastejo in ima lepe. Tud moja prva hči je mela dudo do tretjega leta pa ma pri petih letih ful lepe zobke. Kaj je tukaj pol prav in kaj ne pa ne vem. jest sm bolj laik . se bo že odvadila. darja 2

darja 2  

član od: 30.10.2006

sporočila: 22

8. nov 2006 17:18

Mislim, da se bo sama odvadila čene prej, ko ji bo mogoče kdo v šoli kaj rekel pa mislim, da bo hitr nehala. darja 2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti