Gos ali raca

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

6. nov 2010 7:42

Tudi jaz porabim maščobo od račke za zabelo mlincev ali restanega krompirja. Ni boljšega!

Balenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. nov 2010 8:16

Račko ali gosko pa le peči na rešetki, dugače se bo bolj kuhala, kot pekla. Ko izpusti večino masti, jo odlij in shrani, rešetko odstrani, na dno posode postavi narezan krompir, nanj pa račko ali gos in peči do konca.

Odlična bo perutnina in krompir.

 

nola

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. nov 2010 15:01

[:DZa naju z možem je račka več kot dovolj, zelo dobra je tudi mrzla (pečena). TUŠevo 2 kg sem samo odtalila, odstranila vidno maščobo (zadek, vrat) jo temeljnito nasolila, malo povegetala in dala v vročo pečico, ko se je nekoliko izcedila maščoba, sem jo pekla na 180 stopinj skoraj 2 uri.Drugih začimb, ki jih navadno dam k pečenki tokrat nisem dodajala in tudi ni potrebno. Maščobe je bilo skoraj 1/2 l, katero sem ,razen gošče na dnu, zavrgla (zaradi holesterola). Glede na to koliko je maščobe in nato še kosti, mesa ni veliko. Mlinci (z goščo od maščobe) in solata dajo skupaj s pečeno račko krasno kosilo. Obenem pa imate še kakšno dobro malico.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti