Kupljena mrežna pečenka ali mesna štruca

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 6. nov 2006 20:33 | ogledi: 22.808 | odgovori: 8

Pozdravljeni

V soboto doma pripravljam martinovanje. Ker niso vsi ljubitelji perutnine bi rada spekla še mrežno pečenko ali mesno štruco. Ker pa ne bo časa za pripravo vsega kar imam v planu bi pečenko rada kupila.

Kakšne so vaše izkušnje s kupljenimi - kje so najboljše?

Lep večer

Janina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

6. nov 2006 20:41

Jaz sem tudi nekajkrat kupila mrežno pečenko s tem, da sem jo še dodelala - še malo marinade čez noč, pred peko sem pa dodala česna, čebulo, korenček. Pekla sem jo pa v vrečki v pečici, enkrat pa kar na plošči, seveda s pridnim podlivanjem. Pred rezanjem pa mora odstat vsaj 1/2 ure. Moram rečt, da je bila zelo dobra. S kupljeno mesno štruco pa nimam izkušenj - moja domača je odlična. Pozdravček!

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

7. nov 2006 11:50

Mrežna pečenka, pa tudi žepna pečenka sta nam najboljši od firme Presno - hitro gotovo in okusno! LP gordana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. nov 2006 12:40

Mrežno pečenko tudi jaz vedno kupim pri našem mesarju. Pomembno je, da ti v mrežico zavije res kvalitetno meso, ki pa mora tudi po peki ostati sočno. Jo pa tudi jaz, tako kot Dragička, doma še malo dodelam. Dodatno jo še malo posolim in namažem s stisnjenim česnom, nato jo malo namažem z oljem, jo dam v vrečko in v nulto cono hladilnika za en dan. Pečena je odlična, da bi jo angelčki papali, če bi ritke imeli.) Julija

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2006 13:23

Kakšna je mesna štruca? Je to ala Stefani pečenka iz mletega mesa? Ker s to pečenko pa res ni kaj dosti dela, pa super je če so še jajčka notri! marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 07. nov 2006 13:23:20

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

8. nov 2006 7:20

Mrežno pečenko in mesno štruco te dni prodajajo v Tušu - že pripravljeno. Mrežna pečenka je zelo dobra, mogoče malo preveč slana. Jaz jo vedno pečem zavito v folijo - je sočna, da je kaj. Malo pred koncem folijo odvijem, da še lepo zarumeni. mesne štruce pa še nisem kupila - jo raje naredim sama. Veronika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. nov 2006 8:53

Tudi jaz jo vedno naredim sama. Potrebuješ pa lep kos mesa, ni važno, če je svinjsko ali goveje, se pač malo dalj časa peče. Mrežico imamo shranjeno v zmrzovalniku od kolin. meso lepo dam čez noč v pac iz različnih začim, ki so pri roki. Ne sme pa manjkati česen. Nato jo drugi dan zavijem v mrežico in še malo posplim in zam pokrito pečt kakšno debelo uro, ali več. Vedno jo z dolgo pletilko piknem, in če gre igla komot v meso, pol je meso pečeno. Nato jo še odkrijem in pečem kakšnih 15.20 minut, da se lepo hrustljavo zapeče in po pečenju pokrijem, da počiva kake pol ure. Nato pa jo lepo enakomerno narežem in toplo serviram. Začimb za pac nisem napisala, ker so lahko različne, pač odvisno od okusa. Ko je sezona sveže zelenjave, pa dam v pleh še na primer: korenče, šalotko, papriko, bučke, melancane, brstični ohrovt.... Pač odvisno od sezone in kaj se najde v hladilniku. Kyara

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

13. nov 2006 16:01

Če slučajno koga zanima. Kupila sem jo v TUŠu od "MESO KAMNIK" in je bila odlična! Janina

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

13. nov 2006 17:32

Za zadnjega Martina sem kupila mrežno pečenko. Pekla sem jo v aromat pekaču od Emo Celje. To je tisti, ki ima posodico zgoraj, z majhno luknjico. Notri naliješ vodo, ki počasi kaplja na meso. Dodala sem še en korenček in na koncu je bila odlična. Nič pusta, kot so ponavadi pečenke. lp Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti