Keramične ploščice

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

6. maj 2010 12:45

Čez mejni prehod Vrtojba, na krožišču prvi izhod (proti Gorici) in zelo kmalu (še pred prvim semaforjem) na desni je trgovina... imena se pa ne spomnim . Če te zanima, sporoči, bom pogledala, kako se imenuje.

jadra  

član od: 30.1.2007

sporočila: 32

6. maj 2010 14:02

Hvala obema,Borka7 če ti ni preteško poiskati imena bi ti bila zelo hvaležna jadra

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

10. maj 2010 16:40

Joj, oprosti jadra, ker imam malo zamude; ti pa za povrh prilimam še link . Torej trgovina se imenuje Dante Nosella, najdeš jo pa tukaj (goriška podružnica je na dnu strani): www.nosella.it/dove_siamo.htm

iwa81  

član od: 21.7.2017

sporočila: 19

15. nov 2017 13:55

A je mogoče že kdo obiskal salon keramike v Vrhniki - https://www.keramoteka.si/? Gledam, da imajo kar precejšnjo izbiro in me samo zanima razmerje med ceno in kvaliteto, nekateri sicer pravijo, da se da dobi marsikje ceneje, ampak cena spet ni vse. Iščem pa jih za kopalnico... Vsak nasvet dobrodošel...

iwa81

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2017 13:48

Tiste ploščice, ki jih prodajajo v trgovinah, so več-ali-manj čisto okej. Tiste, ki imajo vč barv ali kakšne reliefne zadeve, so dražje, itd.  Pa ni vedno štos v kvaliteti ploščice, ampak če bo pečarski mojster šparal pri lepilu....bodo čez nekaj let ploščice volto pokale. Kar sicer pomeni, da jih bo lažje spravljati dol....matr sem žleht........če boste ravno kupovali nove. Pa če je kopalnica nazarensko vlažna, je ni ploščice, ki bi to popravila.

Gledel likovno-estetskih zadev: manj je več. V salonih po navadi kažejo tiste ploščice, ki jih ne morejo prodati ali pa jih imajo preveč na zalogi. In potem s svojimi postavitvami sugerirajo želje kupca. Bolj praktično je, če imaš že kakšno idejo, kaj iščeš. Pa moraš vedeti, da veliko barv v nadaljevanju onemogoča ostalo: recimo, pri pisani kopalnici si omejen s številom barv, v katerih so lahko brisače...

Naslednja stvar. razne rumeno-oranžno-rjave zadve in kopalnica - to je malo gravž. Ker nikoli nisi perepričan, da je zadeva v resnici očiščena in nikoli ne veš, če se kje ni slučajno zadržal kak ostanek izločkov ttakšnih in drugačnh.

Razne rozasto-črne kopalnice mene asocirajo na neko SadoBarbie

Preveč črne v kopalnici - to je tako, kot da bi Kris Kardashian potegnili v svoj dom, 

Skratka, minimalizem v barvah, bo najboljše.

Pa seveda obvezno hrapave ploščice na tleh. Se lepo očistijo, ne vidi se vsaka kapljica in kar je najvažneje - ne drsi, ko hodimo.

Pri nas smo kopalnico predelali pred 7 leti in smo uporabili najbolj bele laboratorijske ploščice (so bile neverjetno poceni, manj kot 10 EUR kvadratni meter) za steno, za tla smo vzeli zunanje talne ploščice (neverjetno poceni), na eni steni je ogledalo od zida do zida, od zida do zida smo naredili veliko polico in še nekaj kombinirali z držali za brisače. In je po 7 letih to še vedno kultno brezčasno lepa kopalnica

 

Vendelina jr.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. nov 2017 22:01

Kar se mene tiče, tvoje ugotovitve povsem držijo.

Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti