Pečenje v silikonu

capa1  

član od: 6.11.2006

sporočila: 5

tema odprta - 6. nov 2006 12:56 | ogledi: 8.455 | odgovori: 24

Prosim za kak vaš nasvet, kako se kar najbolje speče npr. biskvitno testo v silikonskem modelu. Prvič, ko sem pekla manjšo količino biskvita za torto mi je brez kakršnikoli maščenja modela lepo uspela oblika - pustila sem da se je pečana masa ohladila in jo "izliščila iz modela. Naslednjič pa sme pekla biskvitno jogurtovo pecivo in tudi po na pol ohladitvi nisem mogla lepo odstraniti biskvita.

Tisti, ki imate s tem kaj več izkušenj, prosim, da mi svetujete, kako najbolje uporbljati silikonske modele!

Hvala!

nataška

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. nov 2006 12:59

Meni zaenkrat gre vse lepo ven...

capa1  

član od: 6.11.2006

sporočila: 5

6. nov 2006 13:03

Se pravi, da kar direkt v silikon naliješ maso. Kdaj po pečenju pa jo ločiš od modela - takoj ali ko se ohladi? nataška

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. nov 2006 13:41

Ko se ohladi, ali vsaj malo ohladi. Do zdaj je šel biskvit kar sam ven...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2006 14:38

Praviloma gre vse lepo ven, če je pečeno do konca (morda si jogurtno prezgodaj nehala peči - jaz sem tudi enkrat od približno 50-krat to naredila in ni šlo ven). Drugače pa bi ti svetovala trik: ne glede na to, da ni treba nič mazati, vedno premaži pekač s topljenim maslom. Namreč, ko je pecivo že skoraj pečeno, začne ob maslenem premazu dobesedno lesti ven iz pekača. Po petih minutah takega "plezanja" je pecivo definitivno pečeno in takrat lahko ugasneš pečico, Vendelina jr.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. nov 2006 15:04

Vendelina, to so male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov oziroma branje med vrsticami. Lepo, da to delite z nami! Hvala! titta

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

6. nov 2006 16:00

Tudi jaz zmeraj namažem silikonski pekač in pecivo kar samo ven pade. Pri mafinih pa nič ne mažem in tudi gredo lepo ven. Po mojem ni bistveno, če namažeš pekač ali ne, ker pecivo samo vsebuje maščobo. Zato je res moralo biti kaj drugega narobe, verjetno, da je bilo premalo pečeno. Prijazen dan zvezdica55

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

6. nov 2006 16:11

Jaz se še zdaj ne morem odločit za silikonske pekače! Nekako ne razumem - recimo za šarkelj - ko model napolnite z maso ga date na pekač (glede na to da je silikonski model mehki) in nato v pečico ali kako!? Sem pa gledala na eni spletni strani super modelčke za peko školjkic (pekač je podoben kot za muffine) in me zelo mika, ampak se nikakor ne morem odločit za nakup! LP gordana

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

6. nov 2006 16:22

Silikonske pekače moramo dati na mrežico se ne spomnim več zakaj ampak vem da jih moramo saj moj oči dela v Kovinastroju v Grosuplju in mi jih je prinesel. Tudi take kot školjkice. Drugače je pa dobro tudi da jih samo splahneš z vodo. tamalaursa Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 06. nov 2006 16:22:19

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

6. nov 2006 16:23

Jaz dam model najprej na mrežico iz pečice, nato vlijem maso in z mrežico v pečico, ker bi drugače izvajala prevelike akrobacije po kuhinji. So pa drugače silikonski pekači zame zakon. Namažem pa le tisti model, v katerega dam maso, ki ne vsebuje veliko maščobe. Lp, Suzana

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

6. nov 2006 16:29

Na mrežico daste zato, da vroč zrak enakomerno z vseh strani kroži. Če imate pod mrežico npr. še en pekač, se pecivo v spodnji polovici ne bo speklo lepo; se zna zgoditi, da bo na pol surovo. JAMONI

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti