Kokosovo maslo

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

10. nov 2009 10:05

No ajda66, lahko pa lepo prosiš tulko, da ti posreduje moj prirejeni recept za Grancereale piškotke. So bolj podobni originalu:) l e a

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

10. nov 2009 10:24

Oj,oj kako ste pikri saj smo res različni zato upoštevajte tu,tukaj pa sprašujemo le za stvari ki jih rabimo pa ne vemo kje dobit hvala za vsak dober nasvet tudi sama sem že zasledila v večjih trgovinah kokosovo maslo,samo zdi se mi vseeno predrago mogoče ga lahko zamenjam s katerim drugim pa hvala za nasvete. mark5

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

10. nov 2009 10:29

mark5, kaj ti pa ni jasno???  Kje si pa kaj vprašala

rrr

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. nov 2009 11:08

Jaz sem ga videla v Hoferju in sicer sem ravnokar preverila - gre za Nusset kokosovo mast. Tudi cena ni pretirana - 0,79 € za 250 g. Zanima me pa ali lahko s to kokosovo mastjo nadomestim malo ali mešam 50:50. Zadnjič sem namreč v reklami slabo prebrala in mislila da gre za kokosovo maslo. Se opravičujem, ker sem napačno spraševala. Sama pri sebi razmišljam tako, da ne bi smelo biti težav, ker smo včasih tudi uporabljali za krhka testa veliko kar rastlinsko mast namesto margarine, ki je bila kolikor se spomnim dražja. Kaj mislite ali bi šlo. l.p. tedyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. nov 2009 11:18

Tedyka, maščoba kot maščoba. Lahko v masi popolnoma nadomeščaš s kokosovo maščobo, lahko pa kombiniraš po kakorkoli te je volja razmerju...s kakšno drugo maščobo. Ni vnaprejšnjih navodil. Kakšne stvari se lepo zložijo (npr, včasih se super kombinirata maslo in olivno olje), včasih pa malo manj. Ne boš vedela, dokler ne boš poskusila. Pri čokoladi sem jaz čisto srečna s kokosovo maščobo in drugega nič, sem pa za to, da sem dobila bolj kremast občutek, tudi že v zadevo dala rjav in svetel rum hkrati in je v kombinaciji z belo čokolado in kokosom nastala prav zanimiva tekstura - malo marmorirana bela zadeva.... Vendelina jr.

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

10. nov 2009 11:19

Kaksna pa je sploh razlika med kokosovo mastjo, maslom in oljem? Devisko kokosovo olje je na temperaturi pod 25 st.C v trdni obliki in izgleda kot belo maslo, nad 25 st. pa je tekoce olje. V toplih krajih, kjer kokosovo olje pridelujejo, je tako vedno v tekoci obliki. Zato ga procesirajo tako, da tudi pri nizjih temperaturah ostane v trdnem stanju in se jim tako izdelki ne razlezejo. Ko sem po trgovinah iskala coconut butter so me celo Filipinci debelo gledali (ne vem pa, kaj so si mislili). Filipini so veliki proizvajalci kokosovega olja in ga prideluje doma veliko gospodinjstev, vsaj za lastne potrebe. Zal vecinoma uporabljajo tople metode, kar pomeni, da ubogo kokosovo mleko segrevajo do nezavesti. slepakura

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. nov 2009 11:38

Saj pri tropski temperaturi tudi čokoladna glazura ravno ni nekaj, kar bi si človek želel pojesti.... Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. nov 2009 13:32

Ima pa to tako opevano kokosovo maslo en čuden priokus, sicer eni pravijo da ne ampak jaz ga občutim in mi ni niti malo odber. Tudi je živa katastrofa če se v njem poha, meni tako pripravljeno meso smrdi . Sam prisegam na dobro olivno ole, bučno olje in navadno olje Zvezda od ostalih trdih maščob pa na surovo maslo. In tega se držim vse življenje. Cena me pri tem ne zanima. LP hedonist

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. nov 2009 14:00

Kokosovo maslo, olje, mast... je eno in isto, razlika je le v agregatnem stanju.

Kokosova mačoba je imela slab predznak, ker so testirali rafinirano različico. Če hočete ugoden učinek na zdravje, morate kupiti hladno stiskanega, tisti je drag kot žafran. Ta iz H. je žal rafiniran (zato tudi brez vonja in priokusa).

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

10. nov 2009 14:09

Jaz sem si to kokosovo mast, tudi včeraj kupla v Hoferju. Kupila sem si ga pa izrecno zato, da bom lahko nardila masleno kremo, ki se bo dala lepo obarvat. Za dekoracijo tort, mi je pomembno, da nardim res modro masleno vrtnico, da ni zelenkasta, kar se mi zgodi, če jo delam iz margarine ali masla. da bi kej spekla iz te masti, to se še nisem odločla. Bom še vidla. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti