Kokosovo maslo

neznan uporabnik

tema odprta - 6. jan 2002 19:21 | ogledi: 13.842 | odgovori: 78

Zanima me, ali morda kdo ve, kje se da dobiti kokosovo maslo? Jaz ga nisem še nikjer videla. Potrebovala bi ga za pripravo določenih slaščic.

Hvala in lep pozdrav.

Beti

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. jan 2002 7:56

Jaz kupujem kokosovo maslo v sosednji AVSTRIJI, tako da ga pri nas še sploh nisem iskala.Je pa čokoladna glazura s kokosovim maslom res super po okusu in tudi reže se enkratno. POZDRAV ! martika Marta Vidovič

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

7. jan 2002 8:00

Beti, kokosova mast se dobi v večjih trgovinah v 250 gramskih zavojčkih pod blagovno znamko Ceres. Ponavadi jo imajo v hladilnikih pri maslu in margerini. Sicer je res, da je že nekaj mesecev nisem kupovala, ampak jeseni se je še zanesljivo dobila. Bom preverila, ko bom šla naslednjič v trgovino. Pozdrav v nov teden! Ina

neznan uporabnik

7. jan 2002 17:41

Kaj pa KAKAVOVO maslo? Tudi za prelive s čokolado?

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

8. jan 2002 8:42

Kakavovo maslo se dobi v lekarnah. Menda je malo dražje od kokosovega, ampak za pripravo slaščic še boljše. Lep pozdrav! Irena Maček

neznan uporabnik

8. jan 2002 19:13

Kako smešno, da se take reči dobijo v lekarnah, kaj? Kdo bi si mislil! Beti

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

9. jan 2002 7:57

Kakavovo maslo se uporablja tudi za izdelavo svečk, zato ga dobiš v lekarnah. LP.

neznan uporabnik

9. jan 2002 10:18

Zakaj taka reklama za AVSTRIJO, če pa kokosovo maslo lahko dobimo že v vsaki Slovenski vasi. Malo več domoljubja pri kuhi prosim. Prekmurka, ne verjamem, da znate našteti pet tipičnih prekmurskih jedi brez bujte repe, bograč je itak madžarski in gibanice. Tina Gorejnak

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. jan 2002 5:02

Prekmurska gibanica Bujta repa Dodoli Ajdova zlevanka Ajdove in prosene krvavice Posolanke Pereci Bekerleveš ... POZDRAV! MARTIKA Marta Vidovič

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

10. jan 2002 16:12

Draga Tina G, prosim za koordinate Slovenske vasi, kjer dobis kokosovo maslo. Nekoc so ga pri nas prodajali v Intersparu, zdaj ga pa ze lep cas ni. Pozdrav. Sonja Sonja Lojen

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. jan 2002 19:15

TINA, v tem trenutku sem se spomnila na vaš erotični sladoled ,ki ste ga tudi kupilli v AVSTRIJI in ste istočasno povedali ,da se verjetno dobi tudi pri nas v naših sex shopih.Mene pa grajate zaradi mojega nakupa kokosovega masla v Avstriji in na podlagi tega pridete do zaključka ,da ne poznam tipičnih prekmurskih jedi !? Zanima me ,kako bi vi reagirali ,če bi vas jaz tistokrat povprašala isto, kot ste vi mene ?! Ljudje smo različni. Dovolimo si različnost, VI gospa Tina pa ste čisto mimo "vdarili" ,ko ste sklepali o tem kaj znam in kaj ne znam. Marta Vidovič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti