Verz, misel za vabilo

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

tema odprta - 6. nov 2006 10:44 | ogledi: 38.602 | odgovori: 8

Moj stric me je prosil, da mu zbrskam kakšen verz oz. misel, ki bi jo uporabil na vabilu za rojstni dan. Stric ima 60-letnico.

Ima kdo kakšno idejo oz. primeren verz?

Hvala.

Klea

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2006 12:46

Vprašanja takega tipa se tu pojavljajo vsaj dvakrat mesečno. Potem priletijo odgovori: Pol jih gre v smer "doma narejenih verzov", četrtina gre v smer ko eni iščejo že uveljavljene verze po netu in jih kopi-pejst tu prikažejo (kar bi lahko naredil tudi tisti, ki sprašuje, ampak zakaj pa bi, ker je vedno kar nekaj takih, ki opravijo delo za drugega), četrtina jih gre pa v smer, ki pravijo takole: poišči po sebi, po svojem srcu in napiši nekaj iskrenega in takega, kar bo usklajeno s tabo (oziroma z osebo, ki vabi). Tvoj stric bo imel 60 let. Za tako obletnico ni potrebno napisati nič takega, kar ni usklajeno z njim, ker bodo vabljeni ljudje, ki ga tako-ali-tako že dlje časa poznajo in vedo, katere so njegove dobre strani. Če pesnjenje ni njegov forte, nič hudega. Ni treba biti nekaj, kar nisi. Ni treba odkrivati ne Gibraina, ne Svetlane, ne Jesenina, skratka nikogar.... Čisto zadošča, da se napiše: draga prijateljica, dragi prijatelj, vljudno te vabim na praznovanjenje mojega X-tega rojstnega dneva, ki bo takrat in takrat, tam-in-tam Vendelina jr.

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

6. nov 2006 13:06

Draga Vendelina jr., verjamem, da se takšna vprašanja pojavljajo še več kot dvakrat mesečno, ampak ker imam internet (zaenkrat) samo ob vikendih, žal veliko teh tem zleti mimo mene. Ker pa nisem plusko, mi preveč časa vzame iskanje željenega. Glede tega, da ni ni potrebno na vabilu klobasat z nekimi verzi se popolnoma strinjam s tabo. To je pač stričeva prošnja, ki se je z njo obrnil na mene. In sem pač pokazala pripravljenost mu pomagat in mu ne morem kar rečt: "Daj pozabi verze, ti kar napiši kje, kdaj... se bo spet jedlo." Kaj jaz vem, se mu pač zdi pomembno, da na vabilo napiše še nekaj "ganljivega" oz. nekaj v verzih. Klea

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. nov 2006 14:30

Klea, da ne bo nesporazuma, ni treba nič v stilu "daj pozabi verze, glavno je, kje bomo jedli...", samo nekaj v stilu"dragi prijatelj, dolgo časa se že poznamo in razveslili me boš, če boš z mano proslavil moj x-ti rojstni dan, ki bom tam-in-tam", je ravno ena prava mera. Razlaga: Mene namreč zgrozrijo plehki verzi in posebej neslane domislice na čestitkah (celo prodajajo vrsto čestitk, kjer so nekakšne karikature in neki že vnaprej napisani umislek, ki naj bi bili duhoviti, pa so samo bedni...). Zadnjič sem v papirnici izbirala čestitko in sem te produkte videla in me je bila groza. Na teh čestitkah nagovarjajo 60-letnike s "stara sablja, sej kr dobr zgledaš," poleg tega je en mali milijon "dvoumnih" domislic o tem, kaj pri 60-ih, 50-ih leze gor in kaj leze dol, skratka beda. In veš zakaj? Ker dobre lirike za rojstni dan preprosto ni. Dobri verzi nastanejo, ko nekdo (ki to zna) ubesedi vrhunec emocij - pa naj bodo to zelo vesele (ljubzezen)ali pa zelo žalostne emocije, za take emocije pa mora biti prej precej inspiracije. Rojstni dnevi sp resda praviloma veseli dogodki, redkodaj pa povzročijo takšno eksplozijo pozitivnih emocij, da bi iz tega nastali dobri verzi. Obratno, pri Mili Kačič (pa pri mnogoterih drugih) je kar nekaj pesmi, ki so jih povzročile žalostne emocije ob rojstnih dnevnih. Z drugimi besedami. naloga, opremiti vabilo "z enim dobrim verzom" je skoraj mission impossible. Ne moreš široke mase prijateljev vabiti z dobrim ljubezenskim verzom, prav tako na moreš teksta opremiti z dobrim verzom, ki je nastal zaradi žalosti. Celo main stream teksti tu zelo slabo funkcionirajo: Spomnim se več vabil, na katerem je bil Šifrerjev tekst Za prijatelje (enkrat v celoti, enkrat samo refrenski del), pa je napisano malo na silo funkcioniralo (v zvočni verziji je bolje). Lahko pa poskusiš: naredi en tekst z osnovnim vabilom in en tekst z vabilom in še malo Šifrerjevega teksta in se postavi v čevlje tistih, ki bodo vabilo dobili in boš takoj ugotovila, kaj bolje funkcionira. My money is on text-only-version. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 06. nov 2006 14:30:31

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. nov 2006 14:46

Čao, Klea! Glih sem bila pri pisanju vabila za sodelavko in njenega očeta. Oblikovala sem takole: - A4 papir prepognem na pol - na prvo stran sem dala sliko (črno belo) tistega fuuuul starega bicikla, ko je eno kolo ogromno drugo pa čist majčkeno - res se mučim, ampak ne vem, kako se imenuje - no, ko odpreš list, je na 3. strani tole besedilo: " …..tudi tako sem pripeljal do moje okrogle obletnice 60 let. Zato vas vse vljudno vabim, da se mi pridružite ob mojem praznovanju in dolijete goriva za nadaljnjih 60 kilometrov…… V Medvodah, 30. novembra 2006 ob 16. uri NA KMETIJI JESENEK vas pričakujem. Potrebujete le dobro voljo in zagotovo pridite! Vaš Pipi" Sprintala sem na en krasen papir, zlate barve, malce težji od navadnega bankpost, zraven sem naredila kuverte v velikosti A5 in to je to! Žal mi je , da ne morem prilepiti tukaj tiste slikce. Ne prime mi. Bom poskušala na ZP. titta

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. nov 2006 21:09

čeprav ne potrebujem verzov, vanjatajnsek, sem vseeno pogledala na to spletno stran. toti mi je svetovni: Naj ti rojstni dan privleče mnogo smeha, sonca, sreče, takšne, ki je ne pobriše nikdar več iz tvoje hiše! tak je lušten verz, deluje mi tako vihravo, pomladno - srčkano no! titta

neki  

član od: 3.2.2010

sporočila: 1

28. apr 2010 12:59

vanjatajsek hvala tiii!!!! neki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti