Bula za kleklanje

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. nov 2006 15:16

Saj jih je pod palstičnimi pregrinjali prodajal tudi Irmin mož, je vsako leto tam. Hec je, ker imamo v Idriji dve Irmi, ki se ukvarjata s čipkarijo. Spodaj so naslovi in telefonske številke idrijskih čipkaric in čipkarjev. http://www2.arnes.si/~gngjvege2s/cipka/slo/ponudba Loni Makaroni

Habibi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 54

7. nov 2006 17:18

Loni je napisal/a:
Habibi, ko se boš naučila malce lepših manir, bom morda tudi jaz še odgovorila na kako tvoje vprašanje. Če pa še slušalke ne znaš dvigniti in se pozanimati, je pa tvoj problem. Tako kot Reca tudi jaz oziroma moja mama ve, kje se da dobiti cenejše zadeve. Hotela sem pa pomagati s tem, ker sem iz Idrije doma in bi lahko mama vse to pogledala, pa bi magari lahko jaz to dostavila do Lj. Loni Makaroni [rozica]
MALCE LEPŠIH MANIR!?!??? kaj sem pa ti napisala slabega? sej sm pol sporočilo spremenila in dodala, aja zmeniš se in hvala sem ti pripisala, nvem kaj se razburjaš po nepotrebnem? žal mi je, če si narobe razumela. ajd Habibi

Habibi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 54

7. nov 2006 17:20

menci je napisal/a:
Čipke in vse za izdelavo čipk prodaja trgovina "Čipke Mojca" Blaževa ulica, 4220 Škofja Loka. Morda pa se kar jaz zmenim s hčerko, ki je še v osnovni šoli klekljala, da ti proda komplet za klekljanje. Komplet obsega bulo, košaro, in kleklje. Kvačka, sukanec in bucike pa so potrošno blago in ga boš najbrž morala kupiti sama. Se ti oglasim na ZS LP menci
ja ti kr javi.ajd Habibi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. nov 2006 19:03

Za začetnike obstaja priročnik - Klekljanje 1 (izdelava blazine,pripenjanje vzorca,navijanje klekeljnov,tehnike čipkanja...) ...v angleškem jeziku Idrija Lace-Metka Tratnik...veliko vzorcev Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. nov 2006 22:01

To je učbenik iz katerega se še vsaka klekljarica ne znajde, kaj šele začetnica. Bulo si res lahko naredite doma, pa je tudi fajn, če ti kdo prišepne na uho, da je na sredino fino zabit kako leseno reš. Naprimer malo debelejšo kot je štil od metle. Seveda mora bit tudi primerna dolžina. Sicer pa je res najbolje it na kak tečaj in tam delati lepo po šolsko, se pravi pravilno. lp Vesna

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

8. nov 2006 23:18

ligojna: kej se pa dobi ta priročnik? V vsaki knjigarni ali niti ne? Mimogrede so v Ljubljani kakšni tečaji za klekljanje. Zelo rada imam ročna dela, pa dovolj sem spretna, pa bi se rada naučila klekljati Najlepša hvala za informacije! pozdravček, Urša

Habibi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 54

9. nov 2006 5:11

ligojna je napisal/a:
Za začetnike obstaja priročnik - Klekljanje 1 (izdelava blazine,pripenjanje vzorca,navijanje klekeljnov,tehnike čipkanja...) ...v angleškem jeziku Idrija Lace-Metka Tratnik...veliko vzorcev Vesna Leben
kako je naslov knjige kjer je veliko vzorcev, pa kdo jo je napisal? Habibi

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

9. nov 2006 8:05

te dve knjigi sem videla v knjižnjici z veliko vzorci...naslov knjige...Idrija Lace...avtorica Metka Tratnik Vesna Leben

SPELAM  

član od: 3.9.2001

sporočila: 52

9. nov 2006 8:52

Urssa V Ljubljami je organiziran tečaj, ki ga vodijo učiteljice iz Idrije. Izvaja se za Bežigradom - Center strokovnih šol. Najboljše je če pokličeš v Idrijo na šolo, kjer ti vse razložijo. Jesenski tečaj že poteka. Ponavadi sta dva tečaja vzporedno - za začetnice in za tiste, ki že kljekljajo. ŠPELA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti