Kisla repa

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

5. nov 2006 18:58

Tanja tudi jaz bi imela repin štrukelj , to je zame nekaj novega in bi z veseljem naredila ...prosim za recepti in hvala že v naprej. vegeterianka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. nov 2006 19:14

Meni pa je najboljša bujta repa, pa mlečna repa in pa repnjača, pa še repin retaš. Same stare dobrote. Mlečno repo pa naredim takole. Repo dam kuhat v ne preveč vode. Soli, dodam celi poper, lovor, kakšen kos sveže paprike in kakšen kosčebule. Ko je na pol kuhana, pa dodam pest oprane prosene kaše in kar dosti nasekljanega česna. Kuham tako dolgo, da je kuhano. Na koncu pa naredim podmet iz kisle smetane in moke. Če je pregosto, pa še malo zalijem z vodo. Zraven pa super paše v pečici pečen krompir ali pa krompir v oblicah. Kyara

nat75  

član od: 4.4.2006

sporočila: 58

5. nov 2006 21:41

Skuhana + podmet, z zabeljenim krompirjem ali fižolom, pirejem. A je repa uporabna tudi, če ni kisla, mislim, če je sveža? Kakšna ideja? Hvala. nat75

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2009 22:07

malo oživljam staro temo... glavno, doma nam je zmanjkalo repe :( men se je je pa zaluštalo. sm kupla danes Natureto v vrečki (prvič da sm kupla repo), pa vidla da je notr konzervans.... glavno, obstaja v navadnih trgovinah kaka repa ki bi bla vsaj približno natur? js res ne vidim tuki potrebe po konzervansih glede na to da jo mamo doma vedno brez ;) pa zdrži..pa fajn bi blo če bi se vzdržali debate o konzervansih.. like.. itak tolk strupov pojemo.. bla bla, ker repa bi pa res lahk bla brez!!! tenkjuuu bannanna_v_slo ;)

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

20. apr 2009 22:29

http://www.trgovinejager.com/images/blagovna_znamka_nova/v

nekaj takega (v taki kanglici) sem si pred kratkim kupila v šparu, na oddelku sadja in zelenjave, ni bla švoh, je pa bila daleč od domače ... na žalost pa tud nevem koliko je kej mela konzervansov, ker se niti ne poglabljam v to :(

lp

Pitončica

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

20. apr 2009 22:34

Morda kmetija Zel ? V trgovinah sem že videla njihovo vloženo zelenjavo v kozarcih, na internetu se najde pa malo več informacij :). Ampak da ne bom delala reklame, malo pobrskaj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. apr 2009 11:47

aha, mogoče so te v kozarcih brez... morm še it pogledat v kako večjo trgovino.... hvala.. sam tale kmetija trenutno nima na zalogi repe :S bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. apr 2009 17:10

našla sm test kislega zelja http://www.zps.si/images/stories/hrana_nova/tes . pač, podobno shranjevanje kot repa.. in zdej tu vidim da je tale eta daleč od naturete. če je šparovo zelje lahk brez, pa tuševo... pol res ni treba da so konzervansi tud v etinem.. očitno obstajajo stvari brez. juhej! bannanna_v_slo ;)

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

23. apr 2009 2:09

U, zanimiv test. Ampak saj Etino v kozarcu je najbolje ocenjeno in edino brez konzervansov ....

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. apr 2009 10:01

Ja, tole Etino zelje v kozarcu me je pa zdaj prav zbegalo.

pod "sestavine" je navedeno tole:

kislo zelje, zeljnica, jedilna sol, kislina:citronska kislina, antioksidant: Kmatabisulfit

pod "posebne navedbe oz. oznake" piše pa tole:

Brez konzervansov, kisano na tradicionalennacin, znak Varuje zdravje(velika vsebnost prehranskih vlaknin);

 

Hmmm.. a ni citronska kislina konzervans, pa tisto K malbisulfit tudi? Se motim jaz ali gre v drugi rubriki za zavajanje?

Bi mogoče Rimljanka ali kdo drug z ustreznim znanjem znaj razjasniti kako in kaj, prosim?

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti