Odstranjevanje madežev

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

tema odprta - 5. nov 2006 12:19 | ogledi: 15.291 | odgovori: 28

Pozdravljene!

Zanima me, kakšne so vaše izkušnje z odstranjevanjm mastnih madežev. Jaz se kar nekaj dni že trudim z mojim belim puloverjem. Po puloverju mi je spomladi špricnilo olje iz ribje konzerve. Takrat sem pulover nekajkrat oprala, namazala z Vanishem in zdelo se mi je, da je pulover čist. Ko pa sem ga jeseni spet vzela iz omare, so bili na njem rumeni fleki. Ponovno sem ga namazala z Vanishom, namakala čez noč v močni raztopini praška za belo perilo, ga oprala na najdaljši možni program v pralnem stroju skupaj z belo bombažno deko, da bi se kar najbolje pregnetel in opral in sicer na 40 stopinjah. Vendar madeži so ostali.

Problem je, ker se lahko ta pulover lahko pere samo na 30 stopinjah. Sestava tkanie je 45 % bombaža in 55 % poliakrila. Ostane mi samo še, da pulover poskušam oprati na 60 stopinjah ali kemično čiščenje.

Kakšne so vaše izkušnje s tem in kaj mi svetujete. Že vnaprej najlepša hvala za odgovore!

brigita

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. nov 2006 13:40

po mojem to ne bo več šlo dol, probaj še v kemični čistilnici, vendar jim najprej razloži, kako je madež nastal in da je pulover že pran. Po mojem ti bodo takoj znali povedati, če je še rešitev. matilda

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. nov 2006 13:48

Jaz se s takimi trdovtratnimi madeži sploh več ne ukvarjam, ker na koncu več denarja zmečeš za pranja in čistila ter kemično čistilnico kot, če bi kupil novo oblačilo. jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. nov 2006 14:40

Jaz grem samo še v Muellerja po barvo in imam 3x letno novo kolekcijo oblačil. Zadnja je v temno rjavi barvi. Loni Makaroni

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

5. nov 2006 17:28

Brigit,poskusi še z Megliom,zgubit itak nimaš nič več!Drugače se pa strinjam z Jade,da lahko tako porabiš veliko denarja. lp, Loni Sporočilo je spremenil(a) ela dne 05. nov 2006 17:29:29

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. nov 2006 17:48

Jaz bi ti svetovala Oxy. Pošpricaj kjer je masten madež, fajn "podrgni" pol pa hop bi rekle vi v stroj. Tud meni se je že zgodilo, da sem dala majco z mastnim madežem najprej v stroju, pa je z oxyem izginil madež. lp Anamarija

brigit  

član od: 17.10.2003

sporočila: 20

5. nov 2006 18:04

Hvala vsem za odgovore, bom sporočila, kako mi je uspelo. brigita

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

5. nov 2006 19:28

Jaz mastne madeže vedno odstranujem z detergentom za pomivanje posode. Na madež polijem malo detergenta podrgnem in sperem z čisto vodo. Iča

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

5. nov 2006 19:56

Za madeže uporabljam Topazio (Anake)- vendar na že večkrat opranih stvareh deluje slabae. Lp vdolin vdolin

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

5. nov 2006 23:32

meglio sgrassatore, se mi zdi, da sem prav napisala. nimam več pri roki, ker sem porabila. lahko pa rečem, da je to čistilo PRAVI STRUP IN ZAKON. Vse čistim s tem.ne smrdi in lepo očisti. V službi imamo marmor star 40 let. malo je bil rumenkast in seveda je bila kar plast raznoraznih svetlečih se premazov gor - tiste 3 plošče so mi šle na živce, ker so bile res umazane. s tem čistilom in žično gobico sem tako zloščila zadevo, da je kot nova. pa se nisem ravno pretegnila. tako, da prisegam le na ta zvarek. Ela je tudi tega mnenja, kot vidim. titta

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

5. nov 2006 23:33

100 % zagotovljen uspeh pri odstranjevanju mastnih madežev (tudi drugih) z Dexalom - razmaščevalec iz marsejskega mila. Kupite ga v Eurospinu. Je razpršilec, bele barve. 10 minut pred pranjem poškorpite madež na oblačilu, tudi pri pranju v pralnem stroju pri 40 stopinjah je uspeh zagotovljen. Preizkušeno! Deluje bolje kot oxi, ne razbarva perila. Stane približno 400,00 SIT. Uspešno odstrani maščobo oz. ostanke od pečenja iz pekačev. Poškorpite, pustite delovati cca 10 - 15 minut. v kolikor v prvem poskusu ni željenega učinka, postopek ponovite, prilijte malce vroče vode in pustite 10 - 15 minut. Vse se zmehča in z gobico ali viledo operite pekač. Ne rabite nobene žične gobice.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti