Sladko-kisla omaka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. dec 2006 7:44

Bom prepisala recept od Aisley-ja Harriota iz knjige 1, 2, 3, kuhajmo! Meni je odlična: 1 čebula, narezana na lističe 1 mala rdeča paprika, narezana na 2,5 cm velike koščke 1 mala rumena paprika, narezana na 2,5 cm velike koščke 450 gr vloženih koščkov ananasa v lastnem soku 1 žlica škrobne moke 2 žlici kečapa 2 žlici sojine omake 1 žlica belega vinskega kisa Škrobno moko in malo ananasovega soka zmešamo v pasto, dolijemo še preostali sok, kečap, sojino omako, kis in 130ml vode. Vse to vlijemo v ponev, zavremo in mešamo, dokler se omaka ne zgosti. V to omako se doda še ananas in koščki mesa. Sonja

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

23. okt 2011 16:03

shorto je napisal/a:
Ali ima kdo točno tisto iz MacDonaldsa? Nekaj se šušlja da MacDonalds to odkupuje od Uncle Ben's, samo da je pač brez koščkov. Ali je to res? Ima kdo kako drugo idejo kako to skupi spacat? :)

To zanima tudi mene.

Je že kaj novega od leta 2006? Se mogoče kateri od receptov z baze res približa temu okusu? Prosim za nadaljne nasvete.

 



LP, Oaza

Sporočilo je spremenil(a) Oaza dne 23.okt 2011 16:04

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

25. okt 2011 11:36

Hojla!

Ko smo že pri kitajski kuhinji mene pa zanima kaj dajo v juho ki jo vedno naročim(juha z bambusom, gobami in ribo). Doma sem že improvizirala ampak mi ni uspelo.Všeč mi je ker je ravno prav zgoščena  in kar malo želirana.

L.P.

mijamarija

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

25. okt 2011 12:57

Lahko poskusiš s tapiokino moko, ki jo prej malo pomešaš z par žlicami juhe, sem pa zadnjič v Avstriji videla tudi neke alge (sem po raznih forumih zasledila, da dajejo tudi to), ampak nisem imela časa, da bi jih "naštudirala"...

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti