Pšenični zdrob

neznan uporabnik

tema odprta - 4. jan 2002 22:49 | ogledi: 13.758 | odgovori: 7

Potrebovala bi kakšne recepte za pripravo jedi iz pšeničnega zdroba. Posebej bi bila vesela receptov za razna peciva.

Lep pozdrav!

Beti

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. jan 2002 20:01

Beti, sporočam vam recept za pripravo "gresovega peciva" (s takim nazivom je pristal med recepti moje mami) 3/4 kg skute 5 jajc 1 pecilni prašek 15 dkg sladkorja 12 dkg gresa ( pšeničnega zdroba) Vse sestavine zmešamo skupaj, pečemo v pomaščenem pekaču na 150 C cca 3/4 ure. Ko je pecivo pečeno približno na pol, po vrhu naložimo narezano sadje zmešano s sladkorjem, vanilijevim sladkorjem in cimetom ( vse po okusu), čisto ob koncu pečenja, pa pecivo posujemo z zmletimi orehi! Anča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. maj 2011 21:35

Iz pozabe vlečem tole temo, ker imam vprašanje, prošnjo, željo.

Mi znate svetovati, kje naj najdem pšenični zdrob, ki ne bo tako zelo droben. Včasih je bil zdrob (ne instant) grob, iz njega je bila (vsaj meni) ribana kaša dobra, pa mlečni zdrob tudi. Dandanes je za moj okus vsak pšenični zdrob skoraj enak ostri moki, droben, predroben.

Saj je podobno s koruznim zdrobom, a tega se najde vsaj na kakšni tržnici takega, ki mi je všeč, grobega.

Iščem torej GROBO mlet pšenični zdrob.

Prosim za pomoč in se zahvaljujem za namige, informacije,....


rimljanka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. maj 2011 7:41

intesov zlati zdrob je malo bolj grob.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

19. maj 2011 8:22

Ekološko pridelan zdrob je praviloma mlet bolj grobo. Jaz ga kupim v ljubljanskem Kalčku ali ob sodotah na eko tržnici. V Kalčku imajo tudi italijanskega, ki je zelo drobno mlet, slovenski pa je tak, kot ga iščeš, a tudi bolj polnozrnat. Če ti je Kalček od rok, ti ga ob priložnosti kupim in pošljem.

Dobrojedka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. maj 2011 14:16

Če je debelina bistvena, pa uporabi pirin zdrob.

Lisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2011 14:20

Hvala za informacije. Bom pogledala na omenjenih lokacijah.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti