Naredimo si doma koline

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

tema odprta - 4. nov 2006 12:58 | ogledi: 13.535 | odgovori: 3

pozdravljeni

rad bi odprl temo na domače koline, saj veste domače je domače.

Moja ideja je : kupil bi celega pujseka (seveda humano usmrčenega), mogoče malo govedine itd. in doma bi se rad spravil tega pujseka predelat v vsemogoče dobrote npr: zaseko, klobase, kašnate klobase, pašteto, tlačenko, žolco in kaj bi še našteval.

Ampak za to pa bi potreboval recepte za pripravo takšnih dobrot, zato pa se obračam na vas da malo pobrskate po spominu, malce povprašate in da recepte za pripravo domačih "kolin" združimo na forumu.

No če vam je ideja všeč pa kar veselo na delo, pa dober tek.

p.s. moj mail tolga@email.net

sirobt

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

4. nov 2006 19:47

čakaj ali živiš v bloku in misliš doma delat v stanovanju koline????? l.p vegeterianka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. nov 2006 20:21

V naših krajih so značilne prekmurske koline. To je bujta repa, prosene, ajdove in krvave krvavice, in pa seveda nepogrešljiva ciganska pečenka. Pri nas je za zajtrk ponavadi domača šunka, za malico na vinu dušene jetrca in pečena kri s šesnom, ko je delo končano, pa vse zgoraj našteto. Drugi dan pa se dela tlačenka in špeh se cvre, pol pa pašejo vroči ocvirki in v peči pečen krompir, pa segedin zelje. Za žolico pa damo škrample, pečene kože in štolclin v zamrzovalnik in jo ob drugi priložnosti skuhamo. Tudi za zaseko damo špeh v zmrzovalnik in jo delamo, ko imamo dimljeno meso. Meso za dimit pa damo v pac, pripravimo pa tudi suhe domače klobase. To je na kratko naš običaj. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti