Borovničevec

andrejqa  

član od: 4.1.2002

sporočila: 4

tema odprta - 4. jan 2002 12:54 | ogledi: 90.345 | odgovori: 10

Mi lahko kdo napiše recept za borovničevec? Ne za borovničev liker (vino) ampak za varianto borovnice, šnopc. Kar nekaj nas je, ki bi ga rade poskusile narediti same, pa nimamo recepta.

Hvala za odgovore že vnaprej!

Temo je spremenil(a) andrejqa dne 04. jan 2002 12:55:31

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. jan 2002 14:48

Litersko steklenico do polovice napolnite z borovnicami , dodate 15 - 20 dak sladkorja in steklenico stresete ter položite za 48 ur na sonce .Steklenico večkrat pretresete.Zelo važno je da sadje spusti sok,ker če vi takoj na sadje in sladkor nalijete šnopc sadje" oleseni" ne spusti soka in borovničevec ni tako aromatičen in kvaliteten.Jaz potem še pustim kak teden na soncu in potem pustim še nekaj časa zoreti -seveda če nas proba ne premami . Na isti način lahko naredite tudi višnjevec samo da daste več sladkorja. Pa še nekaj ,da se vam ne bo zgodilo tako kot meni- ko nalijete na sadje šnopc pokrova na steklenici ne šraufajte do konca, da vam ne bo steklenice razneslo. Če vam še ne bo kaj jasno se oglasite. POZDRAV MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

7. jan 2002 14:56

3 l borovnic, 1,5 kg sladkorja, cca 4 l šnopsa (za 6 litrov borovničevca) Borovnice in sladkor zmešaš v večji posodi in pustiš na soncu par dni. Vsebino porazdeliš v steklenice, doliješ šnops. Steklenice občasno prestreseš. lahko pa tudi "švingl" borovničevec: 2 dl borovnic, 2dl borovničevega sirupa ostalo šnops (za 1 l borovničevca)

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

8. jan 2002 9:05

pri nas doma tudi delamo po istem recetu kot ga je napisal geslo. Ampak sem pa zdaj čez novo leto probala borovničev liker z vinom in bi pa rada zvedela recept za njega , bolj mi je bil všeč kot borovničovec s šnopcem ( z vinom je bolj blag) in poleti ko bodo borovnice bi ga rada poskusla naresti kakšen liter ali dva. Lp Sebastjana Klemenčič

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

9. jan 2002 7:23

Sebastjana, tukaj je recept, po katerem borovničevec delam jaz in ga res vsi pohvalijo. Pojavlja se edino en problem. Vedno ga prehitro zmanjka. Borovničev liker 1 l borovnic 1 kg sladkorja po plasteh naložiš v kozarec in postaviš za 2 dni na sonce. 2 l cvička 3/4 kg sladkorja 5 - 6 vanilij sladkorja skuhaš, maso ohladiš in dodaš zmiksane borovnice. Jaz jih zmiksam kar s paličnim mešalnikom. Na koncu doliješ še 5 dl ruma. Vse skupaj precediš še skozi gazo in napolniš steklenice. Slišala sem že, da nekateri delajo tak liker tudi iz zmrznjenih borovnic. Simona

neznan uporabnik

14. jan 2002 8:26

Živio! Jaz običajno vzamem steklenice s širokim grlom in twist-off pokrovom (to so tiste od Fructalovih jumbo sokov), ker jih je laže polniti. Potem jih približno do 2/3 napolnim z imeničnimi plastmi borovnic in sladkorja. Posamezna plast borovnic je debela za kakšen prst, sladkor pa naj ornk pokrije borovnice. Razmerje je seveda mogoče prilagoditi okusu. Steklenice rahlo zaprem in jim omogočim, da se borovnice na soncu zjokajo. Prvič jih pretresem šele po nekaj dneh. Ko ocenim, da je čas jih zalijem s šnopcem - običajno vzamem kak dober sadjevček, da v okusu ni preočitnega poudarka na slivah. Ohlajena zadeva je zelo primerna kot "morgenšus" ob kavici na dopustu. LP, Iztok Sporočilo je spremenil(a) Iztok dne 14. jan 2002 08:27:45

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

13. jun 2003 8:42

Gospa Simonka, ali je potrebno liker precediti skozi gazo? Jaz bi namreč raje imela gostejši liker. Lep pozdrav. Alenka Šteh

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

13. jun 2003 15:38

Po navodilih izdelovalca raznoraznih alkoholnih pijač uporabljajo vodko in ne šnops- domače proizvodnje, ker ima le ta priokus. Jaz sem jih letos namočila v ternov liker in še malo dodanega sladkorja želela sem bolj blago, a vseno alkoholno verzijo, mam pa vse to v hladilniku. Brala na drugem forumu, da ne fajn dati zadevce na sonce ? - zakaj nevem---letos pri nas eksperimentiramo.

majaV8  

član od: 10.8.2008

sporočila: 14

13. jul 2009 12:47

Ali kdo od vas doda k čisto navadnemu receptu (0,5 l borovnic, 1 l šnopsa, cca 20 dag sladkorja) doda še kaj ruma? Tako po logiki se mi zdi, da bi pasalo...vendar bi raje prej vaš predlog, da ne bom res potem vse vrgla stran! Hvala! majaV8

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. jul 2009 6:08

Jaz ne, ker mi okus ne paše.

Najboljše je borovnice, cuker pa šnops. Med cuker jaz dodam tudi vanili sladkor.

Sem pa lani malo probavala in nabrala tudi brusnice. Tako sem imela pol brusnic in pol borovnic, pa cuker...in domači sadjevec-šnops. Ven je prišla božanska pijača, samo kaj ko je prahitro zmanjkala. Bom pa letos vajo ponovila v večjih količinah.

Kyara

džozi  

član od: 17.6.2009

sporočila: 1

14. jul 2009 8:35

Delam po istem receptu, samo da zalijem z rumom. Božansko. Mogoče za tistega ne,če ne prenese ruma. Mornarji ga džozi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti