Pistacija za slaščice

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

tema odprta - 2. nov 2006 22:57 | ogledi: 4.720 | odgovori: 19

Mi lahko kdo pomaga z informacijo, kje za božjo voljo se dobijo pistacije za slaščice. Se pravi ne pražene in ne soljene. Iščem jih že tako dolgo, da sem izgubil voljo in kar nekaj receptov, za katere mislim,da so super, čaka na realizacijo.. Če kdo ve, ga lepo prosim za informacijo.

kuharamater

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. nov 2006 23:20

Dragi kuhar, če si iz Ljubljane, jih imajo v pokriti tržnici ali pod arkadami, kjer prodajajo suho sadje in najrazličnejše vrste oreščkov. Če se prav spomnim, pa imajo še rjavo kožico (kot mandeljni), ki jo je treba še "sleči" - vreči v vrelo vodo in če nekaj minut stisniti ven (tako kot mandeljne). V bolje založenih samopostrežbah so imeli tudi sesekljane olupljene pistacije (Schwartau), a bile so res pregrešno drage in v zadnjem času jih nisem videla. Meni pa se jih največkrat ne ljubi "slačiti" in jih kupim v Celovcu v trgovini Zehrer na Starem trgu (Alter Platz), kjer jih prodajajo olupljene na vago, včasih so imeli celo bolj zelene (dražje) in malo manj zelene (cenejše). To je trgovina, kjer prodajajo sveče, sladkarije in tudi celo vrsto kuharskih potrebščin in sestavin tudi v majhnih količinah (npr. jedilne barve, pepelika, nugat, glukozni sirup, fondant itd. itd.). Mogoče jih imajo tudi v trgovini Pekarne Vrhnika na Brnčičevi na Črnučah, vendar tam nisem bila že 100 let, ker imajo tak nemogoč odpiralni čas in stvari prodajajo samo v velikih količinah. teta torta

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

2. nov 2006 23:24

Draga teta torta! Najlepša hvala za izčrpne informacije. Seveda nisem napisal, da sem s primorske, za kar se opravičujem. Bom pogledal, ko grem v LJ. Tukaj pri nas pa res nimam pojma, kje se jih da dobiti. Niti v bolje založenih samopostrežbah jih ne najdem. Hvala še enkrat! kuharamater

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. nov 2006 23:25

pistacijo, tako kot iščeš imajo v trgovini Jablana V BTC-ju. Aki

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

2. nov 2006 23:40

Res, Aki? Mi lahko malo bolj precizno lociraš to trgovino? BTC je zame bolj New York kuharamater

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. nov 2006 1:23

To je v notranjih prostorih tržnice. Če prideš v tržnico z vogalnega konca( nasproti tega vogala je pivnica Krathofil), zaviješ desno in druga trgovina je Jablana. Imajo suho sadje, oreščke, razne vrste semen, mok, kar veliko za tako majhno trgovino. Če pa ne veš kje je tržnica, je pa tko: najboljše da prideš s Kjuhove ulice, pri novem Bauhausu zaviješ na Letališko, greš naravnost (z leve bo Harvy Norman), nato pa prvo križišče levo, mimo Emporiuma, potem pa naravnost preko prvega rondoja, pri drugem pa zaviješ desno( v tem vogalu je Krathofil) in poiščeš parkplac. Naprej sem pa že opisala. Še link z zemljevidom. Pot ki sem ti jo opisala se začne v zgornjem desnem kotu. http://www.btc-city.com/zemljevid.php?n=1&st Sporočilo je spremenil(a) aki dne 03. nov 2006 01:34:54

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2006 7:31

Če pa ne najdeš neslane (uvaža jo Bimed, imajo jo pa tudi v Maxiju), slano enostavno popariš, se zagotovo obnese. Loni Makaroni

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. nov 2006 8:51

Kuhar, če si s Primorske, pa se spominjam neke trgovine v Trstu, malo naprej od Stande, špecerije stare sorte, ki je bila genialna in so imeli čisto vse, gotovo tudi pistacije. Ne vem pa, ali še obstaja. Sicer pa, pozna se mi, da sem Ljubljančanka stare sorte, ki stanujem, delam in kupujem v mestu in ne obvladam BTC-ja! teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 9:09

Vsem tule, ki ste iz Lj: Tiste Schwartau produkte imajo redno v vseh trgovinah iz verige najboljšega soseda (sem jih videla včeraj, ko sem se motala pri stalaži), imajo jih pa tudi tam, kjer prodajajo sadje in semenke v košarah. Jablana je pa v A hali v smeri proti tržnici. Vendelina jr.

kuharamater  

član od: 2.11.2006

sporočila: 32

3. nov 2006 13:48

Drage dame! Hvala iz srca! Prave klepetulje ste. Lepo je dobiti toliko prijaznih nasvetov. Teta torta - tiste tgovine že dolgo ni več, tudi Trst ni več, kot je bil. Pa ne mislim na Ponte Rosso in ostalo jeans trgovanje ampak prav takšne, majhne špecerije (tudi tekstilne!), kjer si dobil stvari, o katerih v veleblagovnicah niti sanjajo ne. Danes je to možno še edino čisto na jugu Italije, tam pa res še negujejo domačnost pri trgovini. Pa tudi njihova neformalna družbena ureditev to podpira. Drage dame, še enkrat hvala, res ste pohvale vredne kuharamater

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. nov 2006 14:26

V hipermarketu v Šiški jih imajo skoraj vedno, luščene, neslane. Prav tako pogosto v Nami v pritličju pri bonbončkih in v maxiju spodaj, če boš tržnico zamudil. Cene so podobne. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti