Trdovaraten kašelj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. okt 2010 11:55

Ne morem si kaj, da se ne bi oglasila.Z glagoloma moči in morati imajo probleme še poslanci v parlamentu, pa ne samo oni.Tako, da je tale opazka na mestu. Pa še katti je reagirala tako kot je prav.Z nasmehom in dobro voljo!

naor

neznan uporabnik

26. okt 2010 12:24

Katti, le pojdi k zdravniku! Dolgotrajen kašelj z bolečinami v prsih je potreben strokovne obdelave (če bi bil tvoj organizem zmožen - bi mogel - opraviti s težavo, bi to storil. Tako pa ni in mu moraš pomagati).

 

Lepo in prav je, da negujemo svoj jezik in da se znamo pravilno izražati. Le tako bomo pravilno razumljeni.

Pri naši mladini opažam vpliv drugih jezikov na slovenščino.

Anekdotica:

Mladec: "Halo, jst sm. Evo mene, pridem za pet minut!"

Kdor koli (v tem primeru jaz): "Okej."

Pride. Sede. Dobi čaj. Pije čaj.

Po 5 minutah rečem: "No, adijo!"

Pogled: začuden.

 

 

 

japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. okt 2010 13:16

Ja, katti, pojdi k zdravniku!

Včeraj sem brskala po kleti in naletela na knjigo z naslovom  Besedna umetnost, napisala pa jo je dr. Silva Trdina. Uporabljala sem jo v prvem letniku srednje šole in še pozneje sem jo velikokrat z užitkom vzela v roke. Današnji srednješolci je ne uporabljajo več. Imajo "modernejše" učbenike, prilagojene 21. stoletju. Škoda!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti