Trdovaraten kašelj

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

3. nov 2006 10:47

Pri hčeri smo probali vse možno proti njenemu lajajočemu kašlju. Pomagalo ni čisto nič. Bili smo na raznih preiskavah in niso našli nič. Kašelj traja že nekaj let. Vendar ga po več mesecev ni potem se zopet pojavi in zopet zgine. Ko ga drugi čujejo so kar šokirani kako kašlja a pri zdravniku se nič ne čuje in tudi zboli nena. Lp! AK

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. nov 2006 13:46

Tudi moj sin je pred leti kašljal in kašljal . . . Na koncu je pomagalo, ko mu je zdravnik očistil ušesa. riba-ribica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

3. nov 2006 15:20

Če je kašelj suh, je treba vlažiti. Če je kašelj moker(da se kaj izkašljuje) pa sušiti. Kar pomeni: za suh kašelj, je DOBRO inhalirati kamilice(za otroke in odrasle) za moker kašelj pa greti. Veliko nasvetov je dala Dragička. Če je zamašen tudi nos: pol kisa, pol vode zavreš in to inhaliraš. Ne smeš se pa pokriti, čez glavo, ker je para premočna. Najbolje je inhalirati na "star", klasičen način, da se pokriješ čez glavo nad loncem, kjer imaš vročo tekočino. Za na prsa, pri suhem kašlju je zelo dobro(in nasploh za vsa boleča mesta, podpludbe, razne poškodbe od udarcev npr.če se kresneš po roki... )da daš 1 kg navadne kuhinjske grobe soli v platneno vrečko, to segreješ(lahko tudi v mikrovalovki) in daš na obolelo mesto. Zelo pomaga!!!! Veliko zdravja in lep dan! Tinča

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

3. nov 2006 19:02

Zelo dobro domače zdravilo je tudi to: 1 črno redkev olupimo in z žličko ali nožem izdolbemo luknjo ( v velikosti večjega oreha, luknje ne naredimo skozi celo redkev. Ostati mora dno.). Redkev postavimo na večji kozarec, v luknjo pa nalijemo med. Vse skupaj pokrijemo z gazo ali servetom in pustimo stati tako čez noč. Do jutra se nacedi v kozarec kar zajetna količina redkega sirupa. To pijemo po žličkah čez dan. Zvečer postopek ponovimo. Pri nas doma je to velikokrat pomagalo. Pa čimprej ozdravite. DJ

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. nov 2006 19:36

Otrok je star štiri leta in se držite tega podatka.Črna rdedkev je preagresivna za otroški želodček, mleko z medom ali karamelom pa sluzita pljuča. Za alternativo sta dovolj povedali dragička in dj! Priporočljiva(in preiskušena) je tudi obloga(neposredno na prsa) iz tople polente, v katero vmešamo oljčno olje, pokrijemo z gazo in toplo zadekamo. Bo pa verjetno tako majhnega fantka težko prepričati, da leži primiru z oblogo, zato jo priporočam za večje otroke in odrasle. Lp, kobra 1

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

7. nov 2006 10:28

Preizkušena praksa pri mojem otroku, ki je star 4 leta in vedno že 1 leto prakticiram ko se mu pojavi huda oblika kašlja. In sicer zjutraj in zvečer masaža po otrkovih prsih in hrbtu z kombinacijo kreme sivke in materine dušice ter malo evkaliptusovega olja. Nato pa še 2x tedensko kopel iz matreine dušice in malo ameriškega slamnika. Petra. priv

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

7. nov 2006 15:34

Čebula je odlično sredstvo za mehčanje in izpljuvanje nakopičene sluzi in gnoja iz pluč. Kuhano in precejeno toplo čebulno vodo pijemo z medom večkrat na dan. Olupi manjšo čebulo, jo nareži in prelij z približno 2,5 dcl vode. Vre naj približno 10-15 minut. Nato precedi in dodaj 2-3 velike žlice meda. za otrke vendar odlično in preizkušeno zdravilo za kašelj. Lp Iča

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. okt 2010 9:15

Dajte mi svetovati ali bi mogla k zravniku, ker kašljem dlje kot en teden in imam bolečine v prsnem košu?

katti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. okt 2010 9:28

katti je napisal/a:

Dajte mi svetovati ali bi mogla k zravniku, ker kašljem dlje kot en teden in imam bolečine v prsnem košu?

katti

 

Če bi še (z)mogla, veš ti. Po mojem bi pa morala.

Vendelina jr.

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. okt 2010 9:46

Oja zmogla bi pa še , hvala za opozorilo...

katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti