Trdovaraten kašelj

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

2. nov 2006 20:55

star je 4 leta in sem mu pred spanjem skuhala sladkor z mlekom in žajbljem. Bilo mu je zelo dobro in upam da mu bo pomagalo.Hvala za vse nasvete. ariella

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

2. nov 2006 22:37

Ariella poskusi s kremo materine dušice od Justa. Namaži otroka po prsih. vdolin vdolin

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. nov 2006 7:19

Tudi moj sin je imel podoben trdovratni kašelj in po več pregledih se je ugotovilo, da je to alergičen kašelj. Niso pa ugotovili, na kaj je alergičen. Ko je dobil sirup Claritine, pa s je kašelj zelo hitro začel umirjati. Niso pa pomagale nobene domače zadeve, vse sem sprobala. Pojdi k zdravniku in mu omeni tudi to možnost, če že sam ne pomisli na to. Nikoli ne veš, kaj je. Pa moj ni kašljal iz pljuč, ker so bila čista, pač pa ga je v grlu vedno sililo na kašelj. Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. nov 2006 7:25

Cukr in žajbelj, travma mojega otroštva. Deset let sva se bockali z mamo, ma je skoraj zmeraj ona zmagala. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2006 9:05

Vidim, da imava z Loni podobne spomine....:). Pa kamilični čaj z limono...., brrrr. No, ja, težko verjetno, da bi otrok po enomesečnem kašlju in po enem žajbljovem napitku kar nenadoma prenehal kašljati. Če ena zdravnica meni, da ni nič hudega, obstaja še vedno drugo mnenje pri drugem zdravniku. Moj nasvet: poišči drugo mnenje. Vendelina jr.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. nov 2006 9:52

Mikrovalovi so škodljivi. Topijo kosti. Obstaja "nevidno" orožje, ki so ga menda že uporabljali: mikrovalovka brez ohišja, prižgana, scvre vsakega, k pride mimo.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

3. nov 2006 9:56

Asja, to je pa super uporabna stran! Lp Dolores

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

3. nov 2006 9:58

tudi jaz sem imela te probleme, ko so bili otroci majhni. Po nasvetu zdravnika sem jim 2 - 3 x na dan skuhala mleko z medom, (upam, da ga pijejo,pri nas ni bilo problem), sin pa je imel pr 4 mesecih 3 bronhitise drug za drugim... ko sem bila za tretjega pri zdravniku, mi je neka gospa svetovala naslednje: med zavremo , damo vanj janež in vse skupaj "kuhamo" ca pol minute, to damo na cunjo in otroku na prsi... pazimo, da ni prevroče. v začetku je dobro pa ima kakšen dan, dva cel dan, pozneje pa samo ponoči, paziti je treba da ostane krpa na prsih (jaz sem ga vedno oblekla v kakšno bolj majhno majčko). Ne boste verjeli, ampak od takrat je že 17 let zdrav.. in vedno, ko se pojavi kašelj tudi pri nas odraslih, pijemo mleko z medom ... Upam, da ti bo kaj od vseh teh nasvetov pomagalo. LP smrkolina

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

3. nov 2006 10:30

Dolores je napisal/a:
Asja, to je pa super uporabna stran! Lp Dolores
A ne? Še sama se presenečena, saj se jo prejle našla Drugače pa pravijo, da kašlja naj ne bi zatirali, saj se tako dihala čistijo. No, sinu, ki je preteklo zimo ogromno prekašljal (in tega nasveta še nisem vedela), sem dajala domač sirup iz smrekovih vršičkov, ki je pomagal le za dan ali dva, potem pa ne več. Mazala sem mu s kremo materine dušice, osveževala zrak z oljem 31, kuhala napitke z mlekom in materino dušico... in smo se nekako prebili čez zimo. Peljali smo ga celo na testiranje za alergije, pa ni nič pokazalo. Ampak to zimo si tega nikakor ne želim ponovit. Pri nas smo se zdaj spravili na homeopatijo in držim pesti, da bo kaj bolje. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti