Ne najlepša, ampak najbolj dobra čokoladna glazura

galactica2001  

član od: 7.12.2011

sporočila: 8

21. avg 2013 20:25

Kje pa se kupijo te specializirane čokolade? V Sloveniji poznam samo jedilno čokolado (ki jo je uporabljala moja babica za glazure skupaj z maslom). Obstaja kaka specializirana prodajalna za te stvari ali se dobi v trgovskih centrih? Čisto iz firbca sprašujem. Moje ožje sorodstvo je sicer ponavadi naredilo ali iz kakava, masla in sladkorja (v bistvu res sirupa) ali pa jedilne gorenjke, pa je bilo ok, ampak bi tudi jaz probala kaj bolj specialnega (tudi za pod zob :)

Najlepsa hvala!!

galactica2001

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. avg 2013 20:37

bela cokolada je precej bolj temperaturno obcutljiva. Cokolado vedno topim nad vroco vodo, delam pocasi in v posodo dam najprej maslo, sele ko se ta skoraj stopi pa sesekljano cokolado (ce jo imam veliko jo dodajam po porcijah) in vmes mesam da se vse stopi

"Stressed is desserts spelled backwards!"

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. avg 2013 20:47

Belo čokolado kupim v lidlu,mi je najboljša topim s kokosovim maslom v mikrovalovki v stekleni skodelici za puding..ponavadi rabim 2x po 30 sek....zmešam v gladko maso in dodam še košček čokolade spet mešam da se košček stopi...sem kar nekaj belih čokolad zamenjala,ki so bile grudaste...to imam za piškote,okraske....

lp goga

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

22. avg 2013 0:30

V poletnih dnevih bi sicer odsvetovala naročanje izdelkov iz čokolade po pošti, ker je mogoče pretoplo in se znat, da se kaj stopi.. :/ Drugače pa greš lahko v Ljubljani v trgovino Peki.si (v rudniku), v Črnučah v trgovino od Žita, v podhodu Ajdovščina v centru Ljubljane. Še eno Peki.si imajo v Ajdvščini. Drugače pa poglej na spletu trgovine s slaščičarskimi pipomočki (spletne trgovine) - pri nekaterih se da tudi priti iskat na sedež podjetja (da ti ne pošiljalo tako občutljivega materiala po pošti v teh dnevih). 

vanilia

ŽANENEJ  

član od: 22.8.2013

sporočila: 24

22. avg 2013 7:56

Pozdravljene,

sama vedno naredim tako glazuro: enako količino jedilne čokolade in masla stopim, razmešam, namažem po pecivu in vedno uspe. Npr.: 50 g čokolade + 50 g masla. Veliko uspeha.

ŽANENEJ

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

22. avg 2013 11:37

Hvala za vse nasvete! Še vedno pa nevem, kakšno glazuro delate za pomakanje piškotov ali za oblivanje le-teh? Sem 1x že pri enem receptu spraševala, se mi zdi. Rada bi, da se ta glazura ne začne takoj topit, ko se dva piškota dotikata, ali pa ko so piškoti na pladnju na sobni temperaturi. Nekje sem prebrala, da se dela z rastlinsko mastjo, ker se začne topit šele na višji temperaturi. Drugače pa ja, očitno bom mogla začet kupovat bolj namensko čokolado za peko, ne tiste mlečne iz navadne trgovine. Še 1x hvala za vse odgovore. 

selčica

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

22. avg 2013 12:07

Piškote največkrat oblivam z jedilno čokolado, ki ji včasih dodam nekaj kapelj olja (bodisi sončničnega, olivnega ali celo bučnega), včasih pa nič. Glazura tako ostane lepo trda.

lp

mzm

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. avg 2013 17:00

Kot sem že zgoraj napisala,čokolado topim s kokosovim maslom v mikrovalovki,nekaj koščkov dam nastran in jih vmešam ko je čokolada gladko stopljena...tako čokolado uporabljam za piškote..za glazure delam z želatino,je potem kot ogledalo :)

lp goga

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

22. avg 2013 17:07

Goga, kako z želatino? To me pa prov zanima ...ali lahko razložiš prosim.

angie :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti