Ne najlepša, ampak najbolj dobra čokoladna glazura

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 2. nov 2006 14:27 | ogledi: 13.124 | odgovori: 31

lep pozdrav!

prebrala sem veliko tem o čokoladnih glazurah..

nekateri kupijo kuverturo, nekateri jo pripravijo iz čokolade, vode, sladkorja, nekateri iz čokolade in olja.. vedno pa je govora o lomljenju čokolade, odbijanju svetlobe ;), itditd..

rada bi vedela katera od teh glazur je najbolj dobra in debela, je to mogoče kupljena kuvertura?

nujno, svojo najboljšo torto delam že danes

najlepša hvala

bannanna

bannanna

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. nov 2006 14:58

zame je najboljša glazura iz čokolade, sladkornega sirupa in kokosove maščobe Lepo se sveti, odličnega okusa je, le za piškote ni primerna. Rabiš pa: 100g zmehčane čokolade,, 50g kokosove maščobe in sirup (iz 125g sladkorja in 1/8l vode), ki ga ohlajenega primešaš gladko umešani čokoladi z maščobo. Če se strdi, jo spet zmehčaš če jo postaviš nad soparo. Zelo dobro se obnese tudi čokoladna glazura iz 200g sladkorja, kopate žlice kakava, 2-4 žlic vode (vse skupaj temeljito zmešamo), k čemur dodamo 25g vroče kokosove maščobe. Tudi ta glazura se lepo sveti in z lahkoto maže. Lisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. nov 2006 15:25

Če delam čokoladni obliv ga vedno delam iz za to namenjene oblivne čokolade. V mikrovalovki jo raztopim in oblijem torto čisto na tanko. Ko jo režem vedno nož prej namočim v vroči vodi. Ko čokolado segrevaš pa je treba paziti, da jo vsakih 20 minut premešaš in da je ne segreješ preko 40 stopinj. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. nov 2006 15:30

Koliko ur jo pa segrevaš, Reca, če jo premešaš vsake 20 minut???? Pa hkrati ne preko 40 stopinj? za to potrebuješ termostat, ne mikrovalovke. Se ti je morda prikradla kakšna napaka??? rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 02. nov 2006 15:30:31

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

2. nov 2006 15:31

Mislim da je Reca hotela napisat 20 sekund. lp, Marija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. nov 2006 15:35

Bananna, kakšno torto pa delaš? Me firbec daje... Atina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. nov 2006 11:23

sacher. preliv pa sem naredila iz čokolade, masla in sladkornega sirupa. dobr je blo;) bannanna

selčica  

član od: 18.4.2013

sporočila: 37

21. avg 2013 18:13

Okej, zdej pa tko: počasi izgubljam živce, ker še vedno ne znam narediti čokoladne glazure iz npr. mlečne ali bele čokolade! Z jedilno še nekako uspe, pa samo kuverturo stopit tudi uspe, da je lepo gladka in tekoča, ampak ko pa pridemo do mlečne in bele čokolade, se pa neha ... Mož ni ljubitelj temne čokolade, zato bi rada znala narediti tudi mlečno glazuro za piškote ali pa za razno razne kroglice povaljat noter itd. Vedno se mi naredi kaša, pa se mi zdi, da vedno pazim, da se dno posode ne dotika vode, da ni vode med čokolado, da voda ne vre preveč, da v MV vmes mešam vsakih 15 sekund, ampak na koncu je vedno kaša. A maslo je trebadodat na začetku skupaj s čokolado ali kasneje, ko se že topi? Vesela bom vsakega nasveta, spodbude ... 

selčica

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

21. avg 2013 18:49

A delaš glazuro iz čokolad kot so Milka in podobne kupljene v trgovini? Mislim, da je to narobe, preveč so sladke in mastne. Dobro belo čokolado se ti splača kupiti v specializiranih trgovinah za peko, prav tako temno čokolado. Lahko tudi uporabiš raznorazne arome, če možu ni všeč klasična jedila čokolada. 

 

Jaz za peko ne uporabljam več čokolad, kupljenih v navadni trgovini, ampak imam doma vedno velike zaloge kvalitetnejše čokolade :) vsaketoliko zgine tudi kaj pod zob ;) 



vanilia

Sporočilo je spremenil(a) vanilia dne 21. 2013 19:32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. avg 2013 19:26

Glazura se dela iz temne čokolade za to, da ostane aroma čokolade, maščoba se pa zraven dodatno vmeša med topljenjem. Če hočep svetlejšo, dodajaš temni čokoladi za kuhanje še svetlo čokolado za kuhanje, samo potem je treba dati manj maščobe zraven.

Skratka, toliko o tem, kako se dela glazura. Jaz dajem zraven še nekaj alkota in lahko te dosežke pogledaš na recetpih za V torto, R torto, afrodiziačno torto - precej pohvaljena ta glazura.

Še nekaj: konditorstva in vsega se učiš predvsem zaradi lastne veščine. Prej, ko boš ti ukapirala, da moram biti tvoj mož zadovoljen, da si se poročila z njim, prej boš znala tudi kak konditorski trik več.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. avg 2013 19:29

Mlečna in bela čokolada imata seveda drugačno sestavo od tistih namenskih za glazure, zato se ti vse skupaj ponesreči.  Imeti moraš pravo razmerje med sestavinami. Zato se ti posreči kupljeno kuverturo (torej čokoladni preliv s pravilno odmerjenimi razmerji med sestavinami) lepo zmehčat in uporabit.

Upoštevaj nasvet vanilie.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti