Musaka iz kislega zelja

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 2. nov 2006 14:07 | ogledi: 21.860 | odgovori: 9

Še nikoli nisem pripravljala musako iz kislega zelja. Pa me zanimajo vaše izkušnje in vaš način priprave.

Hvala za nasvete.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. nov 2006 14:21

Hm, nekaj podobnega - kislo zelje, mleto meso ali namesto tega kosi goske, zloženo v plasteh in pečeno v pečici, nekatri dodajo tudi plast riža vmes, pripravljajo Srbi in temu pravijo podvarak. Je to to? Mamamia mamamia

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

2. nov 2006 14:25

Nekaj podobnega, samo ne vem ali moram riž in zelje prej skuhati, delali bi z mletim mesom. In s čim lahko polijem - verjetno kisla smetana + jajce + mleko?!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 14:25

jaz sem delala vegi varianto iz kuharice za bolnike s fenilketonurijo. Čeprav to za moje pojme ni bilo niti od daleč podobno musaki. Loni Makaroni

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

2. nov 2006 16:00

Jaz pa delam tole musako s pire krompirjem. v pekac dam plast iz kislega zelja (katerega sem prej poprazila na malo cebule in cesna ter fajn zacinila s rdeco papriko), nato mleto mesano meso (pripravim enako, preprazim an cebuli in zacinim), na vrh pa plast pireja ! Vse to zapecem v pecici dobrih 20-25 minut, da se zapece skorja na pireju! po zelji lahko potreses se s sirom! meni je ta zadeva zelo dobra, pa se pogret se da dobro naslednji dan Karmen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. nov 2006 11:53

Riža in zelja prej ni potrebno kuhat, zalijemo pa mi le z malo vode in dolivam po potrebi, nekako mi mleko, smetana in jajce k temu "ne znesejo". Je pa seveda odvisno od okusa, pa tudi jed je bolj izdatna s takim prelivom. Mi običajno delamo z gosko in ta je tako ali tako dovolj mastna, da je podvarak lepo sočen in okusen. Mamamia mamamia

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

3. nov 2006 12:21

Jaz pripravljam podvarak s svinjskimi rebri.Tudi zelo dobro. Lep pozdrav ! NADIN

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. nov 2006 12:38

Jaz pa delam musako tako: Zelje na malo olja dinstam z kumino in brinovimi jagodami, vmes malo zalivam in ko je skoraj gotovo, dodam malo mlete rdeče paprike. Posebej dindtam mleto meso s čebulo, česnom in malo soli, včasih dodoam tudi na kockice narezano svežo papriko. Ko je oboje končano, pa namastim pekač in skladam po plasteh. Najprej je zelje, nato mleto meso in gor naribani surovi krompir, malenkost posolim, in spet zelje, meso, krompir...na koncu je vedno zelje. Vse to dam v ogreto pečico in pokrito pečem kako uro. Nato vzamem ven in prelijem z mešanico jajc, kisle smetane in malo moke. Prelito musako več ne pokrivam, ampak jo tako odkrito pečem še kakih 10-15 minut, ga se preliv zlato zapeče. Pa dober tek. Kyara

mmarush  

član od: 4.5.2010

sporočila: 9

18. apr 2014 15:11

Doma imamo velikokrat zeljnato musako in je več kot odlična :)

mmarush

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti