Tiramisu torta

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

tema odprta - 2. nov 2006 11:17 | ogledi: 5.406 | odgovori: 9

Naslednji teden bi rada naredila torto, ki bi bila tiramisu. Recepte v bazi sem že pogledala in nisem našla nič podobnega. Zanima me, kako bi naredila v bistvu okrogel tiramisu z več plastmi. Se da to narediti z bebi piškoti ali je najbolje, da spečem svetel biskvit, ga napojim s kavo in naredim kremo iz maskarponeja? Tudi kakšnega nasveta glede količin za 2 plasti kreme bom zelo vesela (verjetno dvojno količino iz katerega od receptov za tiramisu - če je drugače, pa prosim napišite!). Vesela bom seveda tudi vseh drugih nasvetov!

Hvala,

piščanec

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

2. nov 2006 11:41

Zdravo! Tudi sama prakticiram tiramisu v tortnem modelu. Delam pa po čisto navadnem receptu za tiramisu. Moj model ima 26 cm, tako da delam enako količino kreme, kot če delav v pakaču. Obod pa ponavadi oblepim z papirjem za peko, da se potem lepše odstrani. Malo mase si prihranim za konec, ko že odstranim obod, da še zgladim rob. Spodnega dela modela za torto ne uporabim, saj postavim obod kar na pladen, na katerega dam papir za peko, ki ga malo zaviham okoli oboda...v primeru, da so keksi malo preveč napiti, da mi kava ne steče ven. Ponavadi naredim tri plasti keksov in tri nadeva. lp Bojanca

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

2. nov 2006 12:00

bojanam, je recept po katerem delaš, objavljen v bazi, oz. če ni, mi lahko poveš, koliko maskarponeja porabiš za kremo? (verjetno niso vsi recepti v bazi za enako velik pekač) Hvala za nasvet! piščanec

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

2. nov 2006 13:40

Sama uporabim za kremo 500 g mascarponeja. Če je podoben recept v bazi ne vem. Če pa želiš, pa ti lahko napišem svoj recept, ampak šele zvečer, ker me prej ni doma. lp Bojanca

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

2. nov 2006 13:48

Jaz sem že 2x naredila po tem receptu http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=410. Vsi so bili navdušeni. Če pa ti je mascarpone predrag (če imaš kje v bližini Hofer, je tam veliko cenejši), pa lahko uporabiš kislo smetano. Moj svak je naredil tak "tiramisu" in je bil odličen. Lahko dobim recept, če te zanima. Lp, Asja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 14:28

Jaz ga največkrat delam v modelu za torto, ker se potem tako lepo reže, kremo pa naredim iz treh rumenjakov, ki jih stepem s 5 zvrhanimi žlicami sladkorja, nato vmešam noter pol kile mascarpone sira in nazadnje še 0,33 dl rastlinske smetane, to imam navadno doma, včasih dam tudi običajno, ta mali tetrapak. Nekateri dajo namesto smetane sneg iz beljakov. Loni Makaroni

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

2. nov 2006 14:45

Hvala vsem za ideje in nasvete, zgleda, da bom res naredila kar z bebi keksi in v tortnem modelu. Vseeno me zanima, če se napojeni keksi ne zmečkajo pod težo torte (sploh spodnji) in če iz maskarponeja pride tako gosta krema, da se ne razleze okrog? Najbrž je precej očitno, da s tiramisujem nimam preveč izkušenj... (razen v slaščičarni!) piščanec

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 14:48

Meni se ni še nikoli razlezla niti s piškoti ni bilo problemov - tiramisu kot tiramisu. Lahko pa daš v kremo manj smetane oziroma snega. Loni Makaroni

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

2. nov 2006 17:19

Moja mama za svojo super orehovo torto vedno uporabi klasično kremo iz maskarponeja z dodatkom rastlinske smetane, ki ji da večjo trdnost. Okus pride sicer malo manj intenziven a še vedno dober. Če te zanima točen recept, povej... Lp teya84

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. nov 2006 17:31

Pa tudi torta, vredna greha, ima dobro kremo z mascarponejem, jaz sem jo naredila v nedeljo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti